kuchnieportal

Sprzęt AGD

Sprzęt AGD wcale nie musi wyglądać banalnie – może mieć wyjątkowy design i znacząco wzbogacić aranżację kuchni. Niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem jest AGD do kuchni w stylu retro, które prezentuje się bardzo interesująco, nawiązując do mody z przeszłości. Takie sprzęt jednak tylko z pozoru wygląda staromodnie, pod dekoracyjną oprawą kryje się najnowsza technologia.

Co oferują producenci sprzętu AGD?

Smeg i Gorenje to w zasadzie wiodący producenci sprzętu AGD do kuchni w stylu retro. W kolekcjach produktów tych firm można znaleźć między innymi lodówki, piekarniki, tostery, czajniki czy ekspresy do kawy. Urządzenia, które są stylizowane na te sprzed kilkunastu lat, poza funkcją użytkową, pełnią też funkcję dekoracyjną. W linii produktów retro znajdziemy właściwie wszystko, co mogłoby nas interesować, aby kompletnie wyposażyć wymarzoną kuchnię. Poszczególne produkty dostępne są w różnych kolorach, zarówno przytulnych, ciepłych pastelach, jak i odważnych, wyrazistych czerwieniach czy pomarańczach. Co ważne nie jest to propozycja jedynie dla osób z naprawdę zasobnym portfelem. Oczywiście, za włoski design marki Smeg trzeba dość sporo zapłacić, ale asortyment Gorenje proponowany jest już w bardziej przystępnych cenach. Ciekawe sprzęty inspirowane stylem retro oferuje też firma Delonghi.

Dlaczego warto wybrać AGD w stylu retro?

W każdej kuchni niezbędne są sprzęty AGD. Niestety, częstą wadą tego typu urządzeń jest niezbyt estetyczny wygląd, dlatego jeśli istnieje taka możliwość, warto zdecydować się na chowanie do szafek mniejszych urządzeń, aby nie psuć aranżacji wnętrza i wyciąganie ich, gdy okażą się potrzebne. Takie rozwiązanie nie jest jednak zbyt wygodne. Co więcej ? większych sprzętów nie da się w taki sposób ukryć, więc mogą negatywnie wpływać na ostateczny efekt. Sytuacja może okazać się szczególnie dokuczliwa dla osób, które wydały na meble i inne dodatki do wnętrza sporą sumę oraz poświęciły niemało czasu i energii, aby urządzić kuchnię z dbałością o detale.

W przypadku sprzętu AGD w stylu retro nie ma takiego problemu – kolorowe urządzenia posiadające oryginalne kształty prezentują się tak pięknie, że aż chce się je wyeksponować. Poza tym, oferowane produkty wcale nie odbiegają technologią od pozostałych modeli. Współczesny sprzęt AGD stylizowany na retro również może wyróżniać się dużą wydajnością i energooszczędnością. Pod względem praktycznym właściwie jedynym większym minusem w przypadku piekarnika może być brak czytelnego, elektronicznego wyświetlacza, gdyż zamiast niego stosuje się zegar ze wskazówkami, aby zachować retro wzornictwo. Paradoksalnie, takie urządzenia są więc w rzeczywistości bardzo nowoczesne.

Do jakiej kuchni pasuje retro AGD?

Wydawać by się mogło, że AGD w stylu retro pasuje wyłącznie do kuchni, która jest urządzona właśnie w tej estetyce – począwszy od zabudowy kuchennej, aż po dodatki wystroju wnętrza. Tego typu urządzenia sprawdzają się jednak nie tylko w kuchni z tradycyjnymi, drewnianymi meblami i zasłonkami w oknach, lecz wręcz przeciwnie – drobny sprzęt AGD w styl retro można traktować jako dekorację nowoczesnej, a nawet minimalistycznej kuchni. Urzekające kolory, zaokrąglone kształty i charakterystyczne detale stosowane w tych urządzeniach sprawiają, że prosto wyposażona kuchnia nabierze ciepła, indywidualnego klimatu i po prostu milej będzie się w niej przebywać.