kuchnieportal

Projekt Twojego pierwszego mieszkania. Jak stworzyć otwartą i jednolitą stylistycznie przestrzeń?

Projekt Twojego pierwszego mieszkania. Jak stworzyć otwartą i jednolitą stylistycznie przestrzeń?

Współczesny rynek mieszkań boryka się ze swoimi problemami, przez co ich właściciele są niejako zmuszeni do stosowania rozwiązań, które mają służyć podniesieniu atrakcyjności ich wyglądu przez wykorzystanie sztuczek aranżacyjnych. Okazuje się jednak, że tego typu pomysły sprawdzają się na tyle dobrze, że na ich zastosowanie decyduje się coraz większa liczba osób. Oto najskuteczniejsze metody na stworzenie jednolitej przestrzeni w małych mieszkaniach i kawalerkach!

Czy spójność stylistyczna ma znaczenie?

Oferowane przez deweloperów metraże mieszkań z roku na rok są coraz mniejsze, co wydatnie wynika z ceny za metr kwadratowy. Aspekt ten wymógł na właścicielach zastosowanie aranżacji, które mają w założeniu powiększyć optycznie dostępną przestrzeń. Spójna kompozycja sąsiadujących ze sobą pomieszczeń pozwala bowiem uniknąć efektu całkowitej odrębności od siebie kuchni i salonu, a zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na to jest zastosowanie identycznego wykończenia podłogowego w obu pomieszczeniach. Dostępnych możliwości jest wiele, a płytki ceramiczne z Klink.pl stanowią potwierdzenie, że w każdym przypadku możliwe jest osiągnięcie efektu spójności – niezależnie od typu wybranego rozwiązania. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

 

Jaki rodzaj płytek będzie najlepszy?

Jeszcze kilkanaście lat temu płytki podłogowe były utożsamiane z zimnymi, pozbawionymi duszy materiałami wykończeniowymi. Wszystko zmieniło się, kiedy na rynku pojawiły się gresy o zróżnicowanych fakturach i kolorystykach, dające właścicielom małych i średnich mieszkań spore pole do popisu. Tradycjonaliści mogą bowiem postawić na produkty drewnopodobne, natomiast osoby poszukujące niebanalnych rozwiązań z pewnością będą zachwycone materiałami polerowanymi i matowymi. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszystkie materiały wykończeniowe tego typu charakteryzują się ogromną funkcjonalnością. Płytki do kuchni na podłogę ze sklepu Klink.pl nie tylko są wygodne w czyszczeniu, ale też dają gwarancję utrzymania pierwotnych właściwości przez wiele lat. Można oczywiście poszukiwać dodatkowych opcji stworzenia jednolitej przestrzeni w swoim mieszkaniu. Jednak pod kątem uzyskanego efektu wizualnego i niewielkich kosztów to właśnie gresy zdecydowanie wysuwają się w tej kategorii na pierwszy plan.

 

Najlepsze sposoby na uzyskanie efektu spójności

Wspólne cechy dwóch lub większej liczby pomieszczeń w mieszkaniu wymagają postawienia na rozwiązania, które dobrze wkomponują się w różne style aranżacyjne. Salon, sypialnia i kuchnia mają skrajnie różne charaktery i zastosowania, dlatego kluczem do sukcesu jest znalezienie wykończenia podłogowego, które funkcjonalnie dopełni przestrzeń różnego typu. Zdecydowanie największą uniwersalnością pod tym względem cieszą się gresy imitujące drewno, a także te utrzymane w kolorystyce antracytu i grafitu. Odcienie te będą komponować się bowiem zarówno z przytulnością sypialni, jak i wysokim poziomem użytkowości kuchni, a końcowy rezultat gwarantuje uzyskanie spójności aranżacyjnej. Jeśli poszukujesz bardziej niecodziennych rozwiązań lub wciąż zastanawiasz się jak połączyć podłogę w kuchni z salonem – sprawdź na Klink.pl dostępną ofertę płytek ceramicznych. Bogaty asortyment pozwala każdemu właścicielowi mieszkania stworzyć oryginalny projekt, w którym wszystkie pomieszczenia utrzymane będą w tym samym stylu.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95