kuchnieportal

Akcesoria do mebli

Akcesoria meblowe są ważne ze względów dekoracyjnych i użytkowych, szczególnie jeśli chodzi o akcesoria do mebli kuchennych, gdyż w tym pomieszczeniu wyposażenie jest najbardziej eksploatowane. Co ciekawe, nawet najmniejsze detale, takie jak gałki czy uchwyty potrafią odmienić oblicze minimalistycznego, prostego wyposażenia i wpłynąć na niepowtarzalny styl całego wnętrza. Wybór odpowiednich akcesoriów do mebli bywa trudny, chociażby ze względu na duży wybór, który oferują producenci. Jeżeli zastanawiasz się na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę, zapraszamy do przeczytania naszych artykułów i skorzystania z inspiracji, które pomogą zaplanować dobór akcesoriów meblowych do danego wnętrza.

Uchwyty

Wygodne otwieranie szuflad i drzwiczek zapewniają uchwyty do mebli. Poza walorami praktycznymi, uchwyty mają również znaczenie z uwagi na estetykę, gdyż stanowią dopełnienie designu mebli. W zależności o tego, na jakim efekcie nam zależy, możemy zdecydować się na dyskretne i nowoczesne wzory, bądź wręcz przeciwnie, możemy postawić na ciekawe wzornictwo, które będzie nawiązywało do ulubionego stylu aranżacji. Wyjątkowo bogaty wybór produktów z tej kategorii pozwala na dopasowanie także tych elementów zarówno do sposobu wykonania mebli, jak i reszty oprawy wnętrza, zapewniając przy tym komfort użytkowania frontów meblowych. W asortymencie producentów znajdują się minimalistyczne uchwyty wpuszczane, klasyczne w formie gałek, a nawet stylowe kołatki. Wykonywane są z różnych materiałów – metali, tworzyw sztucznych, drewna, a niekiedy też z porcelany. Szczególnie starannie warto wybierać uchwyty do mebli kuchennych, które powinny być przystosowane do potrzeb wnętrza, zarówno ze względu na wygodę użytkowania, jak i łatwe czyszczenie oraz wytrzymałość.

Szuflady

Aby meble były funkcjonalne należy je wyposażyć w szuflady dostosowane do własnych potrzeb.  Przestrzeń wewnątrz szafek powinna być dobrze zagospodarowana, tak aby nie tylko pomieściła sporą ilość przedmiotów, ale też gwarantowała łatwy dostęp do nich i ułatwiała zachowanie porządku.

Poza standardowymi szufladami wysuwanymi, klienci mogą wybierać też z pośród nowoczesnym szuflad o różnorodnym zastosowaniu wynikającym z ich budowy. W szafkach narożnych stosuje się

specjalne systemy, które pozwalają na szybki dostęp do przechowywanych głęboko przedmiotów poprzez ich całkowite wysunięcie. Praktycznym rozwiązaniem są też szuflady z metalową konstrukcją, z której można korzystać jak z wysuwanych koszyczków do ustawionych na nich produktów.

Blaty

Blaty to ważny element wyposażenia, w szczególności jeśli chodzi o kuchnię. Z jednej strony blaty kuchenne muszą być dopasowane do estetyki w jakiej wykonane są meble, zaś z drugiej strony ich design decyduje o komforcie, zwłaszcza podczas przygotowywania posiłków. Obszerny wachlarz materiałów, z jakich obecnie korzystają producenci, aby wykonać blaty kuchenne, pozwala stworzyć produkt spełniający różnorodne wymogi pod względem właściwości i wyglądu. Blat kuchenny może być wykonany z naturalnych materiałów, takich jak kamień czy drewno, ale też doskonale prezentujących się tańszych imitacji i płyt jednolitych stylistycznie z meblami, dla tych którym zależy na najbardziej minimalistycznej aranżacji. W przypadku laminatów obecnie stosowane są bardzo trwałe tworzywa, które wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechanicznie, ale przede wszystkim są łatwe w pielęgnacji. Poza motywem i kolorystyką, klienci mogą też zadecydować o szerokości czy grubości blatu i wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie.