kuchnieportal

Jak zorganizować wygodną i praktyczną garderobę?

Jak zorganizować wygodną i praktyczną garderobę?

Każdego dnia masz problem ze znalezieniem rzeczy, której akurat potrzebujesz? Codziennie zastanawiasz się, co na siebie włożyć? Masz kłopoty z utrzymaniem porządku w swojej szafie? Oznacza to, że Twoja przestrzeń do przechowywania rzeczy potrzebuje metamorfozy. Wiemy, jak to zrobić, używając specjalnych wieszaków, wkładów i wysuwanych półek marki Peka.

Wszystko w porządku!

Sposób, w jaki zorganizujemy swoją garderobę, jest późniejszą gwarancją jej wygodnego użytkowania. Aby codzienne wyjmowanie ubrań z szafy, a następnie odkładanie ich z powrotem na miejsce, było komfortowe, należy tak zaaranżować garderobę, by w sposób ergonomiczny, wykorzystać dostępne w niej miejsce. Dużym ułatwieniem w korzystaniu z garderoby, jest segregacja ubrań- pozwala to zachować w niej ład, porządek, a także przejrzysty układ, umożliwiający szybkie wyszukiwanie potrzebnych nam rzeczy. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu szafy w system wieszaków, półek i wkładów, dzięki którym każdy element naszej garderoby, będzie miał swoje ustalone miejsce.

peka wkłady do garderoby

Fot. Ozdobne drewniane skrzyneczki i pudełka, nie tylko będą prezentowały się stylowo, ale pozwolą również na komfortowe przechowywanie np. kosmetyków czy biżuterii (www.peka.pl)

Buty zawsze do pary

Mówi się, że buty są słabością prawie każdej kobiety. Kupując kolejną parę szpilek lub botków, zależy nam, aby w naszej szafie znalazło się dla nich dogodne miejsce, które nie tylko będzie eksponowało nowy nabytek, ale również ułatwi ich odnalezienie oraz komfortowe wyjmowanie w późniejszym czasie. Marka Peka oferuje specjalne wkłady do szaf i szuflad, które pomieszczą dwa rzędy butów. Dzięki temu utrzymanie porządku stanie się niezwykle łatwe, a wyszukanie i wyjęcie odpowiedniej pary potrzebnych nam butów, nie będzie stanowiło już dla nas problemu. Wkład na buty można umieścić nie tylko w szufladzie, ale również w otwartej przestrzeni- wystarczy nałożyć wkład na płytę wysuwaną na prowadnicy, by cieszyć się wygodną i funkcjonalną przestrzenią do przechowywania obuwia. Szerokość wkładu to 1060 mm, ale można go przyciąć na dowolny, potrzebny nam wymiar. Specjalny kształt wkładu pozwala w całości zakryć płytę, na której jest on umiejscowiony, dzięki czemu powstałe w ten sposób miejsce do przechowywania obuwia, będzie prezentować się estetycznie.

peka wkłady na buty

Fot. Ergonomiczny system do przechowywania obuwia PLENO pozwoli zachować porządek i znaleźć potrzebną nam parę butów (www.peka.pl)

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

Garderoba w męskim stylu

Odpowiednio zorganizowana garderoba, to miejsce, w którym nie tylko kobiety potrafią odnaleźć wszystko, czego potrzebują. Firma Peka przygotowała szereg udogodnień, które pozwolą utrzymać ład i porządek również w męskiej szafie. Dzięki specjalnym wieszakom, dobór pasujących do stylizacji-krawatu i paska, nigdy nie był prostszy. Funkcjonalne wieszaki na te elementy męskiej garderoby, są chromowane i zakryte specjalną gumową osłonką, która nie tylko prezentuje się estetycznie, ale przede wszystkim zapobiega zsuwaniu się tych dodatków. Ich montaż w szafie jest możliwy zarówno z lewej, jak i z prawej strony.

peka wieszak na paski

Fot. Półka PESOLO z 10 haczykami doskonale sprawdzi się jako organizer do przechowywania pasków i krawatów (www.peka.pl)

Spodnie bez zagnieceń

Kolejnym elementem garderoby, o którego komfortowe przechowywanie zadbali producenci z firmy Peka, to spodnie.  Specjalne wieszaki na spodnie z serii Lina, to praktyczny i niezbędny element garderoby, kiedy zależy nam na tym, aby zawsze były one na swoim miejscu. Jest to możliwe dzięki specjalnej gumowej osłonce, która sprawia, że spodnie nie zsuwają się z wieszaka. W ofercie producenta możemy znaleźć komplet, w którego skład wchodzi aż 9 wieszaków. W razie potrzeby istnieje możliwość doboru kolejnych trzech zestawów. W systemie Lina wieszaki mogą być umiejscowione niezależnie od siebie, daje to możliwość swobodnego ich przesuwania i łatwego wyjmowania na zewnątrz.

Firma Peka posiada w swojej ofercie również inny zestaw wieszaków, a mianowicie tradycyjny model z drążkami. Zestaw ten składa się z dziesięciu chromowanych, ruchomych wieszaków pokrytych materiałem antypoślizgowym. Całość zainstalowana jest na srebrnym stelażu o uniwersalnym systemie montowania do prawej lub lewej strony.

peka wieszak na spodnie

Fot. System wieszaków LINA ułatwi przechowywanie spodni. Dzięki specjalnym gumowym osłonkom, nie będą one zsuwać się z wieszaka (www.peka.pl)

Wszechstronne półki

Aby przechowywanie wszystkich ubrań, dodatków i gadżetów w naszej garderobie było praktyczne i komfortowe, Peka oferuje również system idealnie skomponowanych półek z linii Extendo. Dzięki zastosowaniu dodatkowych relingów, kuwetek i przegródek, można dowolnie zaplanować przestrzeń wewnątrz szafy, tak, by odpowiadała ona na nasze potrzeby. Zastosowanie półek z linii Extendo umożliwia zatem funkcjonalne zorganizowanie miejsca w naszej garderobie. Dodatkowym atutem tego wyposażenia, jest również niezwykle łatwe wysuwanie i wyjmowanie potrzebnych nam ubrań i dodatków. Wybrane przez nas rozmieszczenie półek, a także różne wielkości koszy i wkładów, sprawią, że odszukanie rzeczy nawet niewielkich rozmiarów, jak np. biżuteria, okaże się łatwe i przyjemne. Półki z linii Extendo są nie tylko gwarancją porządku i wygody, ale również prezentują się niezwykle estetycznie, dzięki swojemu ciekawemu designowi. Linię Extendo tworzą metalowe, malowane półki- do wyboru mamy m.in. kolor biały, szary i antracytowy. Ponadto każda półka jest doposażona w matę antypoślizgową, której kolor również możemy dowolnie wybrać. Taka swoboda doboru kolorów, ale również elementów wyposażenia, pozwala samodzielnie zaprojektować wnętrze szafy, dostosowane do potrzeb każdego jej użytkownika.

peka półki extendto

Fot. Linia Extendo pozwala na swobodne wysuwanie półek oraz indywidualne zaplanowanie wnętrza szafy (www.peka.pl)

Drabinka do zadań specjalnych

Uzupełnieniem naszej garderoby, będzie specjalna drabina Stepolo, która pozwoli dosięgnąć najwyższych półek w szafie w sposób komfortowy, ale i bezpieczny. Została ona stworzona z lekkiej i wytrzymałej konstrukcji aluminiowej, a jej maksymalne obciążenie to 120 kg. Aby dostosować się do potrzeb klientów, producenci oferują model jedno- bądź dwustopniowy. Dodatkowym atutem modelu  Stepolo jest również wyposażenie go w specjalne profile, które umożliwią przechowywanie drabinki na boku szafy lub pod blatem. Dzięki temu- drabinka jest praktycznie niewidoczna, w momencie, kiedy jej nie potrzebujemy.

peka stepolo

Fot. Drabinka Stepolo pozwoli dosięgnąć nawet wysokich półek w naszej szafie. Po złożeniu zajmuje niezwykle mało miejsca, a dzięki specjalnym haczykom, można ją powiesić w niewidocznym miejscu (www.peka.pl)


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
marlenka
6 maja 2019, 12:34
0/0

nie wiem, ile musialabym tych półek na buty miec, zeby zmiescic swoje :p ale przestrzen super zorganizowana

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95