kuchnieportal

Kuchenne niezbędniki, czyli akcesoria, które warto mieć!

Kuchenne niezbędniki, czyli akcesoria, które warto mieć!

Fot. Pixabay

Funkcjonalne wyposażenie do kuchni to oczywisty punkt jej aranżacji. Składają się na nią nie tylko meble, duże AGD czy wysokiej klasy materiały, ale również akcesoria, z których będziemy korzystać przygotowując codzienne posiłki. Na jakie z nich warto postawić?

Na ostrzu noża

Na pierwszy ogień idą oczywiście kuchenne noże, bez których nie ma mowy o krojeniu chleba, szatkowaniu warzyw czy porcjowaniu mięsa. Każda z wymienionych czynności wymaga jednak precyzyjnych, a co ważne dobrej jakości ostrzy, które poradzą sobie z każdym produktem spożywczym. Do wyboru mamy wiele zestawów noży np. w drewnianych blokach jak i pojedyncze propozycje, dedykowane konkretnej grupie żywności. Różnią się one między sobą nie tylko wielkością, kształtem czy stopniem ostrości, ale również materiałem z jakiego zostały wykonane. Najczęściej są to noże ze stali nierdzewnej, która gwarantuje ich najwyższą jakość a dodatkowo – atrakcyjny wygląd. Warto również podkreślić, że materiał ten jest odporny na korozję czy ścieranie, dzięki czemu ostrze może nam posłużyć na długie lata. Na rynku nie brakuje również noży ceramicznych z wygodnymi rękojeściami, które bez problemu utrzymują się w dłoni. Niezależenie od tego czy jesteśmy profesjonalnymi kucharzami, czy amatorami, dla których praca w kuchni ogranicza się jedynie do przygotowania obiadu dla bliskich – ostre i trwałe noże to kuchenny niezbędnik!

noże

Fot. Pixabay

Pamiętaj o desce

Zestaw noży zakupiony? W takim razie pora na deskę! Przygotowywanie posiłków bezpośrednio na blacie naraża go bowiem na uszkodzenia mechaniczne, a także odbarwienia powstałe pod wpływem działania różnych substancji. Deska do krojenia oprócz tego, że jest niewielkich rozmiarów, co znacznie ułatwia jej przenoszenie, jest szybka w czyszczeniu, a także może spełniać szereg dodatkowych funkcji jako np. dekoracyjna taca z przystawkami. Jej wygląd będzie zależał oczywiście od materiału z jakiego zostanie wykonana, a tych zdecydowanie nie brakuje!  Dostępne są bowiem deski wykonane z naturalnego drewna, tworzyw sztucznych czy bardzo efektownego szkła. Większość drewnianych propozycji, mimo atrakcyjnej prezencji szybko chłoną jednak zapachy, a także najszybciej widać po nich ślady użytkowania w postaci nieestetycznych zarysowań. Wyjątkiem są np. propozycje z bambusa, które są lekkie a do tego powstrzymują wynikanie w ich powierzchnię wilgoci czy szkodliwego działania wysokiej temperatury.

Na zdrowie!

Zdrowe produkty na talerzu? Zdecydowanie tak! Moda na ekologię zawitała również w naszych kuchniach, przez co coraz częściej (i chętniej!) sięgamy po przepisy na bazie owoców i warzyw. Warto posiadać więc w domu sprzęt, który umożliwi nam przyrządzenie szybkich i pysznych propozycji – również w wersji pitnej! Do tego zadania świetnie sprawdzą się funkcjonalne sokowirówki, a także sokowniki parowe z kranikiem, dzięki którym w prosty i błyskawiczny sposób przygotujemy domowe przetwory! Sokowniki to również idealna propozycja na wykorzystanie produktów sezonowych.

Na lepszy poranek

Wiele z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy czy kubka ulubionej herbaty. Mimo tego, że oba napoje można wykonać bez problemu w podstawowy sposób, warto zaopatrzyć się w ekspres bądź zaparzacz, który nie tylko efektownie się prezentuje, ale również znacznie wypływa na smak i jakość spożywanej kawy bądź herbaty. Fanom kofeiny zdecydowanie przypadną do gustu urządzenia kapsułkowe, przelewowe czy wysokociśnieniowe. Taka kawa będzie nie tylko bardziej aromatyczna, ale również szybsza w przygotowaniu. Miłośnicy herbat, szczególnie tych sypanych bądź liściastych mogą z kolei wybierać spośród klasycznych imbryków, zaparzaczek z filtrami – które dodatkowo staną się efektowną dekoracją na stole.

zaparzacz

Fot. Pixabay

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95