kuchnieportal

Czyszczenie zmywarki w 4 krokach? To możliwe! Sprawdź!

Czyszczenie zmywarki w 4 krokach? To możliwe! Sprawdź!

Posiadasz w swojej kuchni zmywarkę i chcesz się nią cieszyć przez długi czas? Wiesz, że jej żywotność przedłuży systematyczne czyszczenie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Chętnie Ci w tym pomożemy! Poniżej znajdziesz krótką instrukcję, która pokaże Ci, jak w czterech prostych krokach zadbać o zmywarkę. Sprawdź koniecznie i zainspiruj się do działania!

1. Opróżnij zmywarkę

Podstawą działania przy czyszczeniu urządzeń jest ich wcześniejsze opróżnienie. Podobnie jest w przypadku zmywarki ? zanim zaczniesz jej czyszczenie, opróżnij ją z brudnych naczyń czy sztućców, jakie się już w niej znalazły. Na ten czas odłóż je do zlewu lub po prostu ustaw odpowiedni program i poczekaj z wyczyszczeniem sprzętu do zakończenia zmywania.

2. Oczyść filtry zmywarki

Ważnym krokiem jest również oczyszczenie filtrów zmywarki, znajdujących się przy odpływach. To w nich bowiem zatrzymują się wszelkie resztki jedzenia, jakie zmywane są z talerzy w czasie mycia. Ich nadmiar skutecznie ograniczy odpływ wody, co po dłuższym czasie może prowadzić nawet do zepsucia się sprzętu. Przez ich obecność nie uda Ci się również skuteczne oczyszczanie zmywarki. Warto więc systematycznie usuwać z nich pozostałości po jedzeniu ? pamiętaj jedynie, by filtry wyciągać zgodnie z instrukcją załączoną do zmywarki. Znajdziesz tam wskazówki, jak bez uszkodzenia możesz je wyjąć ze sprzętu.

Gdy już uda Ci się je wyciągnąć, usuń z nich wszystkie resztki. Warto również opłukać filtry pod bieżącą wodą, żeby mieć pewność, że nic na nich nie pozostało. Jeśli zaobserwowałaś na nich delikatny osad, możesz go usunąć przy pomocy gąbki i płynu do zmywania. Pamiętaj jednak, by po takim myciu dokładnie opłukać filtry. Nawet kilka kropel płynu do zmywania mogłyby bowiem wywołać lawinę piany wydostającą się z Twojej zmywarki.

3. Wybierz wartościowy środek do czyszczenia zmywarek

W zmywarce po każdym cyklu zmywania zostają nie tylko resztki jedzenia, ale i liczne osady. Tłuszcz czy nawarstwiający się kamień to najczęstsze problemy, jednak niejedyne. Jak pozbyć się ich z kuchennego sprzętu zmywającego? Musisz sięgnąć po profesjonalny środek do czyszczenia zmywarki. Warte uwagi produkty znajdziesz w sklepie internetowym Clovin, tu: https://sklep.clovin.com.pl/srodki-do-czyszczenia-zmywarki.

zmywarki

Dlaczego kapsułki lub płyn do czyszczenia zmywarki są niezbędne? Takie produkty charakteryzują się składem, który pozwala na usunięcie osadów z tłuszczu i kamienia. Jednocześnie pozwalają na zachowanie sprzętu w odpowiedniej wydajności przez dłuższy czas i myją trudno dostępne elementy. A co ważne ? z ich pomocą pozbędziesz się także brzydkiego zapachu, jaki niejednokrotnie wydobywa się ze zmywarki.

Czego szukać w składzie takich środków, aby mieć pewność, że przyniosą oczekiwane efekty? Stawiaj na produkty, w których są fosfoniany, niejonowe środki powierzchniowo czynne i kompozycje zapachowe. Takie elementy zapewnią właściwe działanie środkom, a Tobie idealnie czystą zmywarkę.

4. Ustaw odpowiedni program

Czyszczenie zmywarki wymaga odpowiedniej długości i temperatury. Zanim więc wstawisz urządzenie na pierwszy z brzegu program, upewnij się, że będzie on właściwy. Podpowiedź co do tego, jaki tryb wybrać, prawdopodobnie znajdziesz w instrukcji obsługi sprzętu. Jeśli jednak nie znalazłaś tam dokładnych informacji, wybierz jeden z programów o wysokiej temperaturze, trwający dłużej niż pół godziny.

Dobrym wyborem może okazać się tryb o minimum 60 stopniach Celsjusza wody. W tak wysokiej temperaturze środki do czyszczenia zmywarek mogą się dobrze rozpuścić, a tym samym lepiej czyścić urządzenie. Co więcej, jest to także sposób na usunięcie bakterii czy grzybów, jakie ze względu na sporą wilgoć mogłyby się rozwinąć w zmywarce.

Jak widać, pielęgnacja zmywarki nie jest trudna! Nie zapomnij również o tym, żeby po takim oczyszczaniu pozwolić jej doschnąć ? zostaw uchylone drzwiczki na minimum pół godziny. Zadbaj także o staranne wytarcie wszystkich uszczelek, ponieważ w nich również zbierają się zanieczyszczenia. Powodzenia!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95