kuchnieportal

Zlewozmywak wpuszczany w blat, na równi z blatem czy podblatowy?

Rozróżniamy zlewozmywaki wpuszczane, na równi z blatem i podblatowe. Jaki typ zlewozmywaka sprawdzi się w naszej kuchni? Który będzie najpraktyczniejszy i jak go zamontować? 

zlewozmywak_schock
Fot. Zlewozmywak wpuszczany w blat Horizont D-150, Schock. 

Wybór właściwego zlewozmywaka do kuchni ma ogromne znaczenie ? odpowiednio zaprojektowany, wykonany z wysokiej jakości materiałów zlew, nie tylko ciekawie dopełni aranżację kuchni, ale również sprawi, że wykonywanie codziennych prac kuchennych będzie szybkie i przyjemne.

Ważną kwestią jest materiał, z którego wyprodukowano zlewozmywak. Najpraktyczniejszy będzie ten granitowy ? to najwyższa klasa, higiena i bezpieczeństwo. Firma Schock, wynalazca i wiodący producent zlewozmywaków granitowych,  korzysta wyłącznie z wysokiej jakości, specjalnie wyselekcjonowanych materiałów w produkcji armatury. Zlewozmywaki tego producenta w składzie zawierają kwarc wyłącznie okrągłe, niepołamane cząsteczki tworzące jednolitą, gładką strukturę zlewozmywaka. Innym, ważnym komponentem zlewozmywaków granitowych Schock jest wysokiej jakości akryl, który gwarantuje długowieczność oraz wyjątkową twardość tej ekskluzywnej armatury kuchennej. Dodatkowo marka Schock może poszczycić się specjalnymi wersjami granitowych zlewozmywaków ? takimi jak Cristalite+ i Cristadur ? specjalnie opracowanymi i chronionymi patentami. Wspólna cechą obu materiałó jest to, że są one odporne na uderzenia i zadrapania, dodatkowo niezwykle higieniczne ? bezpieczne, jeśli chodzi o kontakt z żywnością i zapobiegające rozwojowi bakterii. Jedwabista gładkość Cristadur,  która powstaje dzięki tzw. efektowi Nanoclean (powierzchnia zlewozmywaka utwardzona w wyniku skomplikowanego procesu nanotechnologicznego), sprawia, że jest on wyjątkowo odporny na zabrudzenia a my tym samym unikamy żmudnego szorowania.
Dla firmy Schock ważne jest również ekologiczne myślenie. Duży nacisk położony na ochronę środowiska warunkuje wykorzystywanie naturalnych materiałów oraz surowców wtórnych. Co więcej, zakup zlewozmywaka Schock dokonujemy raz na wiele lat ? przeciętna jego żywotność wynosi bowiem ponad 20 lat.
W ofercie znanego producenta mamy szeroką gamę różnego rodzaju zlewozmywaków. Jednym z możliwych kryteriów wyboru jest sposób montażu:

1. Zlewozmywak wpuszczany mocuje się w blacie, wycinając w nim odpowiedni otwór.  Zależnie od materiału, z którego blat jest wytworzony, różna będzie trudność instalacji oraz potrzebny sprzęt. Z pomocą przychodzą jednak producenci, dołączając odpowiednie szablony. Kiedy otwór jest już wycięty ? montuje się gumową uszczelkę. W przypadku niektórych blatów ? np. drewnianych ? należy również pamiętać o zabezpieczeniu krawędzi otworu silikonem sanitarnym, który ochroni przed wilgocią. Następnie wystarczy włożyć zlewozmywak i przykręcić go do blatu uchwytami lub klamrami. To najpopularniejszy rodzaj zlewozmywaków, który dodatkowo współgra z każdym rodzajem blatu.

Zlewozmywak Schock
Fot. Zlewozmywak na równi z blatem Waterfall D-100, Schock.

2. Zlewozmywak na równi z blatem to rozwiązanie niezwykle eleganckie i praktyczne. Tutaj komory zlewozmywaka nie montuje się od góry, lecz od spodu ? w wyciętym w blacie otworze. Idealnie płaskie krawędzie tego typu zlewozmywaków nie wystają ponad blat, dzięki czemu zlew i blat tworzą razem spójną powierzchnię ? bez zbędnych krawędzi. Dlatego utrzymanie porządku w kuchni wyposażonej w ten typ zlewozmywak jest prostsze. Wodę, okruchy i inne drobne nieczystości można łatwo zgarnąć jednym ruchem ręki z blatu do zlewozmywaka. Ten typ zlewozmywaków jest szczególnie polecany w przypadku blatów granitowych.

Zlewozmywak schock
Fot. Zlewozmywak podblatowy Soho N-150, Schock.

3. Zlewozmywak podblatowy to rozwiązanie, które szczególnie sprzyja utrzymaniu czystości w strefie zmywania. Dzięki podblatowemu montażowi, na powierzchni blatu nie pojawiają się dodatkowe łączenia i utrzymanie czystości w pobliżu zlewozmywaka jest dużo łatwiejsze. Żadne drobne zabrudzenia nie osadzają się w miejscu połączenia zlewu z blatem, jak może mieć to miejsce, np. w przypadku zlewozmywaków wpuszczanych w blat. W celu jego założenia po wewnętrznej stronie blatu należy wyciąć otwory pod uchwyty, w których następnie zamocować trzeba zaczepy. Po tej samej stronie wyznacza się również krawędź miski zlewozmywakowej (odrysowując od szablonu). Ostatecznie brzeg zlewozmywaka smaruje się silikonem, przykłada do blatu i przykręca. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dowolnie łączyć komory, co podwyższa praktyczność i pozwala na odpowiednie dostosowanie do spersonalizowanych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że tego typu zlewozmywaka nie można zastosować w połączeniu z blatami z płyt laminowanych oraz z blatami drewnianymi, ponieważ po przycięciu nie będą one odporne na wilgoć.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95