kuchnieportal

Czy czarna bateria kuchenna to dobry pomysł?

Czarne baterie kuchenne obok chromowanych, ze stali szczotkowanej oraz białych są najpopularniejszym wyborem osób urządzających kuchnie. Efektowna czarna bateria doskonale podkreśla nowoczesny wygląd aranżacji kuchennej i dodaje jej charakteru. Czy ciekawy wygląd idzie w parze z funkcjonalnością?

Czarna bateria kuchenna – do jakich wnętrz pasuje

 

Popularność czarnej armatury kuchennej rośnie i jest ku temu wiele powodów. Przede wszystkim zlewozmywaki i baterie kuchenne w czarnym kolorze stanowią mocny element i dopełnianie aranżacji kuchni. To przysłowiowa kropka nad „i” , która podkreśla charakter wnętrza. Jeśli postawimy na czerń w temacie armatury kuchennej dodamy aranżacji dynamiki i ultranowoczesnego, bardzo modnego wyrazu.

Planując zakup baterii kuchennej przede wszystkim należy pamiętać, że musi ona dobrze komponować się z najbliższym otoczeniem z którym sąsiaduje. Kluczowy jest więc wybór koloru zlewozmywaka i blatu. Oczywista decyzją będzie w tym temacie czerń, choć do czarnej baterii kuchennej pasuje nie tylko czarny blat i czarny zlewozmywak. Na zasadzie kontrastu równie dobrym wyborem będzie biel. Ciekawym aranżacyjnie rozwiązaniem będzie również wybór baterii i zlewozmywaka w czerni osadzonych w jasnym blacie (np. białym, beżowym, szarym). Czerń jako podstawowy kolor w palecie barw dobrze komponuje się praktycznie z każdą barwą. W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć możemy ją zatem dość swobodnie zestawiać z innymi odcieniami.

Warto również zwrócić uwagę, że wybierając baterię kuchenną w czerni mamy do wyboru dwa rodzaje wykończenia jej powierzchni: mat i połysk. Uniwersalny mat jest  łatwiej zaaranżować ?czarna matowa bateria kuchenna pasuje do niemal każdej aranżacji. Bardziej wymagający połysk to idealne rozwiązanie, jeśli zależy nam, aby podkreślić elegancki bądź bardzo awangardowy charakter wnętrza. Bateria w czerni w połysku to również świetne rozwiązanie do kuchni w stylu glamour.

 

Czarne baterie na wyspie kuchennej

Wyspa kuchenna to szczególnie atrakcyjny obszar na aranżację w tym miejscu strefy zmywania. Jakie baterie zlewozmywakowe sprawdzą się w tym miejscu? Wyrazista czerń będzie oczywiście doskonałym wyborem. Jeśli strefa zmywania przeniesiona jest na środek kuchni, zarówno zlewozmywak, jak i bateria będą bardzo dobrze widoczne – w tym również z salonu, bo wyspy kuchenne najczęściej pojawiają się właśnie w aranżacjach kuchni połączonych ze strefą wypoczynkową.

bateria kuchenna czarna z wyciąganą wylewką

 

Fot. Bateria kuchenna czarna z wyciąganą wylewką.

 

Na wyspie kuchennej szczególnie polecanym  rozwiązaniem są baterie wyposażone w wysoką, obrotową wylewkę w sprężynie. Doskonale prezentują się z każdej strony i efektownie dopełniają aranżację kuchni. Zaletą takiego modelu baterii jest również wygoda użytkowania. Obrotowa wylewka zapewnia swobodę wykonywania prac w obrębie strefy zmywania. Dzięki niej w przygotowywanie posiłków może być zaangażowane jednocześnie kilka osób. Baterie z elastyczną, wysoką wylewką w sprężynie w zestawieniu z głębokimi zlewozmywakami umożliwiają również komfortowe napełnianie wodą nawet bardzo wysokich naczyń. Z tych samych powodów na wyspie sprawdzi się również bateria kuchenna z wyciągana wylewką. Ruchoma wylewka z długim, elastycznym wężykiem pozwoli swobodnie wykonywać czynności związane z napełnianiem i myciem naczyń.

 

Czyszczenie czarnych baterii kuchennych

Czarna armatura kuchenna nie wymaga innego sposobu czyszczenia, niż pozostałe kolory i rodzaje wykończeń. Ważne jest systematyczne usuwanie zabrudzeń i kamienia, które jest kluczowe do zawsze efektownego, idealne wyglądu baterii. Do codziennego czyszczenia sprawdzi się zatem płyn do mycia naczyń i miękka ściereczka lub gąbka. Przy poważniejszych zabrudzeniach można zastosować delikatne mleczka lub sodę oczyszczoną. Jeśli osad jest większy preparat czyszczący warto postawić dłużej na powierzchni baterii, tak aby rozmiękczył zabrudzenia. Ważne jest, aby nie używać środków chemicznych o silnej ściernej formule – takim preparatem łatwo można uszkodzić powierzchnię baterii lub ją zmatowić.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95