kuchnieportal

Wybieramy zlewozmywak i baterię kuchenną

Wybieramy zlewozmywak i baterię kuchenną

Zbliża się wielki moment remontu kuchni lub urządzania mieszkania? Pośród wyboru nowej lodówki, kuchenki czy pralki, w takiej sytuacji kupujemy też zlewozmywak i baterię kuchenną. Jak znaleźć najlepsze modele? Jeśli nie wiesz od czego zacząć takie poszukiwania i na co konkretnie zwrócić uwagę, pomożemy! Koniecznie kontynuuj czytanie.

Co to jest zlewozmywak?

 

Zlewozmywak to element wyposażenia kuchni służący do mycia naczyń i przygotowywania jedzenia. Możemy nazwać ją umywalką, którą umieszcza się zwykle na blacie kuchennym, a jej główną funkcją jest zbieranie i odprowadzanie wody oraz pozostałości jedzenia, tłuszczu i innych zanieczyszczeń.

Zlewozmywaki składają się z koryta, zwykle wykonanego z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, granit, kamień naturalny czy ceramika oraz z odpływu i kranu. Koryto zazwyczaj jest wyposażone w kilka komór, co ułatwia separację naczyń brudnych od czystych, a także umożliwia jednoczesne mycie naczyń i gotowanie.

Zlewozmywak to nieodłączny element wyposażenia kuchni, ułatwiający codzienne czynności związane z myciem naczyń i przygotowywaniem posiłków. Dostępne są różne rodzaje tego wyposażenia, różniące się między innymi wielkością, kształtem i materiałem wykonania, co pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

Jak wybrać odpowiedni zlewozmywak?

Wybierając zlewozmywak, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Zebraliśmy je dla Ciebie w formie podpunktów. Sprawdź, na co zwrócić uwagę:

 • Rozmiar i kształt: model powinien być proporcjonalny do rozmiaru kuchni oraz umożliwiający wygodne korzystanie z niego. Zlewozmywaki są dostępne w różnych kształtach, takich jak okrągłe, kwadratowe, prostokątne czy owalne, a także w różnych rozmiarach. Zmierz swoje pomieszczenie lub poproś o pomoc profesjonalistę.
 • Materiał: najczęściej spotkasz stal nierdzewną, granit, kamień naturalny czy ceramikę. Warto wybrać materiał odporny na uszkodzenia i łatwy w utrzymaniu w czystości.
 • Ilość komór: zlewozmywaki mogą mieć jedną lub więcej komór. Najbardziej popularne są te dzielone na dwie.
 • Montaż: Zlewozmywaki można montować na różne sposoby. Z tego względu w sklepach znajdziesz rozmaite typy tego produktu, takie jak wpuszczany, nakładany lub podblatowy.
 • Dodatkowe funkcje: Niektóre zlewozmywaki posiadają dodatkowe funkcje, takie jak np. specjalny odpływ, który ułatwia odprowadzanie wody, czy też deska do krojenia, która umożliwia przygotowywanie jedzenia bezpośrednio nad zlewozmywakiem. Warto zwrócić uwagę na te dodatkowe funkcje i wybrać model, który spełni indywidualne potrzeby.
 • Koszt: Ostatnią, ale ważną kwestią jest koszt zlewozmywaka. Warto wybrać model, który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom i budżetowi. Ceny zlewozmywaków mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak materiał wykonania, ilość komór, dodatkowe funkcje i marka producenta.

Po co nam bateria kuchenna?

Bateria kuchenna to element wyposażenia kuchni, składający się z kranu i uchwytu, umożliwiającego regulację przepływu wody. Jest nam potrzebny do różnych czynności wykonywanych w kuchni, takich jak mycie naczyń i warzyw, czy napełnianie garnków wodą.

W zależności od modelu, sprzęt ten może mieć różne funkcje, takie jak np. prysznic, który umożliwia łatwe i dokładne mycie naczyń, czy też specjalna wylewka z funkcją wyciągania, co ułatwia doczyszczenie garnków o większych rozmiarach. Baterie kuchenne dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i stylach, co pozwala na dopasowanie ich do aranżacji kuchni.

W porównaniu do zwykłej baterii łazienkowej, model kuchenny jest większy i bardziej wydajny, co pozwala na szybsze napełnianie garnków i innych naczyń. Ponadto zazwyczaj jest on wyposażony w specjalne filtry, które chronią przed zanieczyszczeniami, takimi jak kamień czy piasek, co pozwala na korzystanie z czystej i zdrowej wody.

Jaka bateria będzie dla Ciebie właściwa?

Wiesz już jak działa bateria kuchenna. Czas przyjrzeć się, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu:

 • Typ baterii: baterie kuchenne występują w różnych typach, takich jak jednouchwytowa lub dwuuchwytowa. Ta pierwsza jest łatwa w obsłudze i umożliwia łatwe ustawienie temperatury wody za pomocą jednego uchwytu, natomiast bateria dwuuchwytowa umożliwia bardziej precyzyjne ustawienie temperatury, co może być przydatne w niektórych przypadkach.
 • Wysokość: musi być dostosowana do wzrostu użytkownika i rodzaju zlewozmywaka. Warto wybrać urządzenie o odpowiedniej wysokości, umożliwiające łatwe korzystanie z zlewozmywaka.
 • Materiał: najczęściej spotkasz te wykonane ze stali nierdzewnej, mosiądzu, chromu czy szkła. Warto wybrać baterię wykonaną z trwałych materiałów, które zapewnią długotrwałą wytrzymałość i odporność na korozję.
 • Dodatkowe funkcje: niektóre sprzęty posiadają dodatkowe funkcje, takie jak prysznic czy wyciągany wylewka, co umożliwia bardziej precyzyjne mycie naczyń.
 • Montaż: baterie kuchenne mogą być montowane w różny sposób ? na blacie lub naściennie.
 • Koszt: Ostatnią, ale równie ważną kwestią jest koszt baterii kuchennej. Ceny tych urządzeń mogą się różnić w zależności od wielu czynników.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95