kuchnieportal

Kuchnie retro – wybieramy do niej zlewozmywak

Kuchnie retro – wybieramy do niej zlewozmywak

Panujesz urządzić kuchnie w stylu retro, sprawdź czym charakteryzuje się taka stylistyka. Jaki zlewozmywak wybrać do kuchni stylizowanej? Podpowiadamy!

Charakterystyka stylu retro

Jeśli bliskie twojemu poczuciu estetyki są aranżacje w których tradycja połączona jest z odrobiną nowoczesności, to styl retro będzie idealnym wyborem. Wybór mebli, sprzętu AGD, dekoracji, które możesz dopasować do takiej aranżacji jest duży. Styl ten cieszy się obecnie ogromną popularnością. Nostalgia za pełnymi uroku, przytulności i kojarzącymi się latami dzieciństwa wnętrzami spowodowała, że na rynku mebli, dekoracji i wyposażenia wnętrz pojawił się bogaty wybór produktów w tej stylistyce. Jakie są to produkty?

Charakterystyczne meble z dekoracyjnymi listwami i pilastrami, szafki witrynowe, kredensy, lampy z abażurami, złote dodatki, drewniane stoliki i krzesła (często wiekowe ale w pełni odnowione powracające na salony), bogato zdobiona ceramika. Wnętrza uzupełnia nowoczesny sprzęt AGD i RTV wyglądem wizualnym nawiązujący do dawnych lat. Inspiracji dostarcza m.in. wzornictwo z lat 60-tych i 70-tych.

Ciekawym sposobem na wykorzystanie tej stylistyki jest również łączenie jej z nowoczesnymi elementami. Te dwa przeciwstawne style – nowoczesny i retro, jeśli zostaną umiejętnie połączone style mogą dać bardzo ciekawy efekt. Eklektyczne, nietuzinkowe wnętrza tego typu są bardzo modne i pozwalają na realizację kreatywnych pomysłów ich właścicieli oraz projektantów.

 

Jaki zlewozmywak do kuchni retro?

Wykorzystujące styl retro można stworzyć ciekawe, ponadczasowe wnętrze. Jeśli chodzi o kuchnie retro, obowiązkowym ich elementem jest dobrze dobrana do całej aranżacji armatura – najczęściej są to baterie i zlewozmywaki o charakterystycznej, stylizowanej formie. Podkreślą charakter kuchni i panujący w niej klimat. Jakie modele zlewozmywaków sprawdzą się w kuchniach retro? Przyjrzyjmy się kilku wybranym modelom od niemieckiego producenta armatury kuchennej – marki Schock.

 

Fot. Charakterystyczne mocno zaokrąglone formy zlewozmywaka i baterii doskonale sprawdzą się w stylistyce retro. Efekt ten wzmacnia oryginalny kolor białego złota baterii kuchennych.  Model zlewozmywaka: Wembley D-150. Bateria Kavus 559000. Produkty marki Schock.

 

Fot. Zlewozmywak modułowy GRANDO M – 100. Przyciągający uwagę, o charakterystycznej  dla stylu retro formie – wyraźnie wystaje ponad linię blatu. Uzupełnia go stylowa bateria Resi. Produkty marki Schock.

 

Fot. W aranżacjach łączących elementy retro i nowoczesne sprawdzi się armatura kuchenna o neutralnej stylistyce – delikatne zaokrąglenia i prosta forma będzie pasować zarówno do wnętrz stylizowanych, jak i nowoczesnych. LOTUS – D150 Polaris i baterią SIMI. Produkty marki Schock.

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95