kuchnieportal

Pomysłowe rozwiązania do kuchni! Akcesoria do zlewozmywaków

Pomysłowe rozwiązania do kuchni! Akcesoria do zlewozmywaków

Zlewomywak granitowy MONO D-100XS marki Schock wraz z dedykowanymi do niego akcesoriami.

Jak stworzyć doskonale zorganizowaną strefę zmywania? Wysokiej jakości, dobrze dobrany do naszych potrzeb oraz wystroju wnętrza zlewozmywak to jej podstawa. Równie ważne jest jego dodatkowe wyposażenie , które przenosi nas na nowy, wyższy poziom komfortu wykonywania prac w strefie zmywania. Przyjrzyjmy się kilku takim rozwiązaniom!

Strefa zmywania, czyli część kuchni w której umiejscowiony jest zlewozmywak wraz z baterią kuchenną, jest najbardziej eksploatowanym miejscem w kuchni. Większość czynności związanych z przygotowywaniem posiłków wymaga dostępu do bieżącej wody.  Mycie i opłukiwanie naczyń, akcesoriów, jak i samych produktów: warzyw, owoców, mięsa – każda ta czynność  wykonywana jest często wielokrotnie w ciągu dnia i sprawia, że w tej części kuchni spędzamy najwięcej czasu!  Dobra, przemyślana organizacja strefy zmywania jest więc kluczowa i może znacząco podnieść  komfort i usprawnić wykonywanie prac kuchennych.  Szczególnie sprawdzą się tu praktyczne, dopasowane designem i rozmiarem do zlewozmywaków akcesoria . Poniżej przedstawiamy kilka takich rozwiązań, kompatybilnych z asortymentem zlewozmywaków niemieckiej marki Schock.

armatura Schock Fot. Zlewozmywak granitowy z szklaną deską. Model SIGNUS D-150 marki Schock. 

Deski dopasowane wymiarami do zlewozmywaka

Wykonane z tworzywa, drewna lub szkła są praktycznym i jednocześnie estetycznym dopełnieniem zlewozmywaków marki Schock. Wybrane modele desek dedykowane są poszczególnym liniom zlewozmywaków z oferty niemieckiego producenta. W praktyce oznacza to, że zlewozmywak i kompatybilna z nim deska tworzą jedną, idealnie dopasowaną do siebie całość. Deskę można montować w wybranej części zlewozmywaka i w zależności od potrzeb przesuwać ją w inne miejsce. Dzięki temu, że jest montowana bezpośrednio na zlewozmywaku ułatwia prace związane np. z krojeniem warzyw – warzywa kroimy a następnie zsuwamy z deski bezpośrednio do komory zlewozmywaka z celu opłukania. Ułatwia to i skraca czas pracy w kuchni. W niewielkich metrażem kuchniach deska montowana bezpośrednio na zlewozmywaku, sprawia że zyskujemy więcej przestrzeni na blacie roboczym.

 

 

armatura SchockFot. Zlewozmywak granitowy z wkładką stalową. Model GREENWICH N-100 XL marki Schock.

Kosze do odsączania

W ofercie niemieckiego producenta zlewozmywaków granitowych znajdziemy również szeroki wybór koszyków oraz wkładek wykonanych ze stali lub tworzywa. Podobnie jak w przypadku desek, poszczególne modele tego asortymentu produktowego można dopasować do wybranych zlewozmywaków. Wkłady różnią się od siebie kształtem, wielkością i perforacją (jej obecnością lub brakiem). Jeśli wkład posiada dno z otworami, doskonale sprawdzi się do odsączania warzyw i owoców z nadmiaru wody. Może on również pełnić rolę ociekacza, kiedy decydujemy się na ręczne zmywanie naczyń. Lekkie, ażurowe kosze można z kolei łatwo zdjąć ze zlewozmywaka i przenieść je np. na blat kuchenny.

 

mata składana, schock Fot. Uniwersalne składane maty nakładane na zlewozmywaki.

 

Mata składana

Uniwersalne, składane maty to ukłon w stronę perfekcyjnego designu kuchni w każdym detalu! Dostępne są w trzech kolorach: inox, czarny i miedź, dzięki czemu można wybrać model dopasowany do pozostałych elementów zlewozmywaka, tj. korków, zaślepek, które również dostępne są w tych trzech opcjach kolorystycznych. Składaną matę można szybko złożyć jeśli potrzebujemy pełnego dostępu do komory zlewozmywaka, a w każdej sytuacji w której potrzebny jest nam praktyczny ociekacz, np. do osuszenia naczyń lub produktów spożywczych, wystarczy ją ponownie rozłożyć, aby pełniła tę funkcję.

ociekarka

Fot. Ociekarka stalowa. Produkt marki Schock. 

Ociekarki do osuszania naczyń

Część naczyń i akcesoriów kuchennych, ze względu na fakt, że są wykonane z materiałów nienadających się do mycia w zmywarce, nadal musi być zmywana ręcznie. Podręczny ociekacz do osuszania naczyń jest więc niezbędnym elementem dopełniającym wyposażenie strefy zmywania. W ofercie marki Schock możemy znaleźć ociekarki rozmiarem dopasowane do wymiarów zlewozmywaka. Zlewozmywak i jego wyposażenie dzięki temu sprawia jeszcze bardziej schludną i przemyślaną pod względem designu całość!

 

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95