kuchnieportal

Szczelność szafek i szuflad kuchennych – na co zwrócić uwagę ?

W kuchni przetrzymujemy jedzenie, talerze czy sztućce – rzeczy, z którymi mamy bezpośredni kontakt.  Szczelność mebli kuchennych ma zatem bardzo duże znaczenie, dużo większe niż w przypadku innych mebli. Precyzyjne wymiarowanie kuchni oraz zastosowanie profesjonalnych uszczelek pozwoli utrzymać wnętrza szafek i szuflad w idealnej czystości i znacznie ograniczy przedostawanie się do ich środka kurzu. Na rynku takie rozwiązania stosuje firma Nolte Küchen, niemiecki producent mebli kuchennych na wymiar. 

Fot. Nolte Küchen

Kuchnia, ze względu na swoje liczne funkcje, jest miejscem szczególnym w domu. W niej gotujemy, sprzątamy, jemy czy spotykamy się z bliskimi. Z tego względu musi być ona wygodna, funkcjonalna i higieniczna. O tym, czy będzie spełniała te wymogi, decyduje przede wszystkim zabudowa kuchenna. Firma Nolte Küchen przykłada ogromną wagę do jakości oferowanych przez siebie produktów. Jednym z przejawów tego jest dbałość o detale, które są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Często to one decydują o rzeczywistej wartości mebli oraz o ich funkcjonalności.

Szafki wolne od kurzu

Brak szczelności zabudowy kuchennej sprzyja gromadzeniu się na roztoczy i innych, groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku szafek, w których znajdują się naczynia lub jedzenie. Dlatego tak ważne jest, aby rozwiązania stosowane w meblach kuchennych uniemożliwiały przedostawanie się do ich wnętrza zanieczyszczeń.

Szczelność szafek i szuflad kuchennych ? na co zwrócić uwagę ?
Fot. Nolte Küchen

Wszystkie szafki kuchenne Nolte posiadają uszczelki polipropylenowe, które blokują przenikanie do środka zabudowy kurzu i innych drobnoustrojów. Dzięki temu przedmioty w nich schowane pozostają czyste i wolne od zarazków. To innowacyjne rozwiązanie, które odpowiada na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Najwyższy standard od Nolte Küchen

Nolte wyznacza standardy, dzięki którym meble kuchenne są doskonale dopasowane do potrzeb ich użytkowników. Uszczelki nie tylko zapewniają wysoki poziom higieny wewnątrz zabudowy, ale również pomagają rozsądnie gospodarować czasem przeznaczonym na domowe obowiązki.

Szczelność szafek w kuchni
Fot. Nolte Küchen

Schowane do szafek przedmioty nie wymagają dodatkowego mycia czy przecierania ? dzięki wysokiej szczelności zabudowy zachowują czystość, podobnie jak samo wnętrze mebli.

Piękne wnętrz szuflad z GlasLine i ChromeLine

Nolte dba o każdy element wykończenia, aby zachować spójny i perfekcyjny wygląd swoich mebli. Jednym z przykładów tego są uszczelki, które mają identyczny kolor, jak wnętrze zabudowy. To z kolei w standardzie wykonane jest pod kolor frontów. Dzięki temu, nawet po otwarciu szafek, udaje się zachować spójny i elegancki wygląd całej aranżacji.

Szczelność szafek i szuflad kuchennych ? na co zwrócić uwagę ?
Fot. Nolte Küchen

Innym elementem, który wpisuje się w dbałość o każdy detal nawet ten nie widoczny na pierwszy rzut oka, są szuflady GlasLine oraz ChromLine. GlasLine to połączenie szlachetnego metalu i jasnego, stabilnego szkła. Przeznaczony jest do szuflad o wysokości 300 i 450 mm, którym nadaje elegancki wygląd. Jest to rozwiązanie, który występuje jedynie u Nolte. Natomiast szuflady ChromLine wyposażone w listwy chromowane na oskrzyniach szuflad dyskretnie podkreślają dopracowaną linię mebli Nolte Küchen. Perfekcyjne wymiarowanie szuflad w meblach kuchennych Nolte ogranicza przedostawanie się kurzy i pomaga utrzymać czystości oraz higienę w kuchni.
Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Kuchnie – Studio Sto Procent
12 marca 2015, 16:36
2/0

Szukasz kuchni Nolte? Zapraszamy do naszego salonu 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95