kuchnieportal

Oryginalny zlewozmywak granitowy czy tani zamiennik?

Zlewozmywaki granitowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego – charakteryzuje je niezwykła uroda i wytrzymałość, są przy tym lekkie i łatwe do utrzymania czystości. Nie każdy zlewozmywak granitowy posiada jednak wszystkie te cechy. Jak odróżnić dobry zlewozmywak granitowy od zamienników o tej samej nazwie, ale o niższej jakości? 

zlewozmywak schock waterfall
Fot. Zlewozmywak granitowy Waterfall D-150, Schock.

Wysoka zawartość naturalnych składników

Oryginalny zlewozmywak granitowy powinien posiadać min. 80 % naturalnego materiału czyli kwarcu. To najtwardszy składnik granitu, gwarantujący odporność na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne naszego zlewozmywaka. Na pozostałe 20 % składają się wysokiej jakości akryl i określające wybarwienie materiału pigmenty. Ten skład, to oryginalna receptura wymyślona przez Fryderyka Schocka, założyciela firmy Schock, która od 35 lat dostarcza na rynek najwyższej jakości zlewozmywaki granitowe. Starannie wyselekcjonowane ? wyłącznie zaokrąglone cząsteczki kwarcu, stosowane w produktach niemieckiego producenta tworzą zlewozmywaki, który są nie tylko trwałe, ale i odporne na zabrudzenia.
Produkty podrobione zawierają mniej naturalnego kwarcu, co więcej jest on także gorszej jakości (połamane, o nieregularnej formie cząsteczeki kwarcu) dlatego ich wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia jest zdecydowanie niższa w porównaniu z oryginalnym zlewozmywakiem granitowym. Chropowata powierzchnia powoduje ponadto łatwe wnikanie zabrudzeń i trwałe przebarwianie się powierzchni podrabianego zlewozmywaka.

Zlewozmywak Schock Waterfall
Fot. Zlewozmywak granitowy Waterfall D-100, Schock.

Spełnia wymogi bezpieczeństwa ? atesty

Mniejsza ilość kwarcu i jego gorsza jakość w podrabianych produktach, to nie jedyny problem. Nieuczciwy przedsiębiorcy w podrabianych zlewozmywakach wykorzystują najczęściej niskiej jakości komponenty. W tanich zamiennikach najczęściej stosowanym spoiwem jest poliester, który zastępuje droższy, lepszy jakościowo akryl (akryl w odróżnieniu do poliestru jest odporny na działanie promieni UV i nie tworzy porów).
Ponadto podrabiane zlewozmywaki najczęściej nie posiadają wszystkich wymaganych atestów. Szczególnie ważnym dokumentem jest certyfikat zezwalający na użytkowanie zlewozmywaka w styczności z jedzeniem i wodą pitną. Kupując produkt bez atestu mało znanej marki narażamy siebie i swoich bliskich na ryzyko kontaktu z metalami ciężkimi i substancjami chemicznymi mającymi negatywny wpływa na zdrowie. Zlewozmywak ma codziennie kontakt z domownikami przez naczynia, sztućce czy też wodę używaną do spożycia. Dlatego wybierając ten produkt powinniśmy kierować się przede wszystkim naszym własnym bezpieczeństwem i decydować się na  sprawdzone zlewozmywaki renomowanych firm, które posiadają wszystkie wymagane atesty.

Zlewozmywak granitowy Mono D-100, Schock.
Fot. Zlewozmywak granitowy Mono D-100, Schock.

Oryginalne zlewozmywaki granitowe firmy Schock odlewane są z najwyższej jakości form. Gwarantuje to ich idealnie gładką powierzchnie i perfekcyjny, co do milimetra wyprofilowany kształt. Posiadają ponadto szereg rozwiązań, które podnoszą bezpieczeństwo ich użytkowania, min. specjalną powłokę antybakteryjną ? Antibac. Ten system dodatkowej ochrony powstaje w wyniku dodania do masy granitowej jonów srebra, co zabezpiecza przed rozwojem bakterii na powierzchni zlewozmywaka aż do 95 %. W taki dodatkowy płaszcz ochronny wyposażony jest każdy zlewozmywak produkcji firmy Schock. Innym, ciekawym rozwiązaniem, które zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania strefy zmywania, jest specjalny proces nanotechnologicznego utwardzania powierzchni zlewozmywaka*. Dzięki niemu produkty firmy Schock w dotyku przypominają jedwab i są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu w czystości. Gładka powierzchnia ogranicza w znaczny sposób osadzanie się brudu i rozwój bakterii,  dlatego tego typu armatura kuchenna to zdecydowanie higieniczny, bezpieczny wybór.

* Rozwiązanie dostępne w materiale Cristadur?

Zlewozmywak granitowy Signus D-150 Puro, Schock
Fot. Zlewozmywak granitowy Signus D-150, Schock.

 

Estetyczny, starannie wykonany produkt na lata

Odróżnienie zlewozmywaka oryginalnego od produktu podrobionego na pierwszy rzut oka jest bardzo trudne. Kupujący powinni zatem kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem w trakcie zakupów. Naszą nieufność powinna wzbudzić bardzo niska cena produktów oraz oferta  firm, które prowadzą działalność gospodarczą bardzo krótko na rynku. 25-cio letni okres gwarancji od nieznanej firmy, która w dodatku działa na rynku rok czasu, może w praktyce oznaczać spore kłopoty z odzyskaniem pieniędzy w przypadku wadliwego działania podrobionego zlewozmywaka.

Czytaj więcej:

Kuchnia skandynawska

Program do projektowania kuchni

Mała kuchnia

Oszczędność jaką jest zakup tańszego zamiennika jest zatem pozorna i w  dłuższej perspektywie nie sprawdzi się ? tani produkt szybo się zużyje i czekać nas będzie wydatek związany z zakupem kolejnego zlewozmywaka. Narażamy również siebie i nasze rodziny na ryzyko jaką jest kontakt z szkodliwymi substancjami chemicznymi i bakteriami. Warto również dodać iż wybór sprawdzonej marki gwarantuje staranne, estetyczne wykonanie i szeroką gamę kolorystyczną, która pozwoli na realizację marzeń o pięknej, modnej kuchni.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95