kuchnieportal

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni

Unikalne na polskim rynku narzędzie tworzenia własnych mebli kuchennych, fotorealistyczne efekty oświetlenia i renderingu, optymalizacja cięcia płyt meblowych pozwalająca na oszczędne, przemyślane wykorzystanie materiału, obszerne bazy produktów wyposażenie wnętrz, i łatwa aranżacja płytek ceramicznych – to zaledwie kilka wybranych możliwości, jakie oferują profesjonalne programy do projektowania mebli i wnętrz kuchennych firmy CAD Projekt K&A. 

Zobacz:

 

Część pierwsza

Projektowanie kuchni – jaki program wybrać?

Profesjonalny, dobrze przygotowany projekt kuchni, który w ciekawy i realistyczny sposób prezentuje zabudowę kuchenną ? to często przesądza o wyborze wykonawcy w momencie podejmowania decyzji przez Inwestora. Warto zatem wybrać najlepszej jakości, sprawdzony program, który z jednej strony jest wszechstronnym narzędziem ułatwiającym projektowanie mebli i wnętrz, a z drugiej – atrakcyjnie i przekonująco przedstawia zaprojektowane obiekty.

Na rynku dostępne są zaawansowane technologicznie, unikalne narzędzia do projektowania mebli i pomieszczeń mieszkalnych ? dedykowany wnętrzom kuchennym program CAD Kuchnie Max 6.X i jeden z najwszechstronniejszych w Polsce programów do projektowania dowolnych wnętrz, w tym również kuchni – CAD Decor PRO. Profesjonalne funkcjonalności jakie oferują te programy, pozwalają na ich wszechstronne wykorzystanie przez projektantów i architektów wnętrz, studia meblowe oraz zakłady stolarskie produkujące meble i zabudowy na wymiar.

Atutem programów jest ich łatwa obsługa oraz czytelność interfejsów. Wiedzę na temat funkcjonalności obu programów można w szybki sposób przyswoić z pomocą opracowanych przez producenta instrukcji oraz dostępnego on-line Centrum Wiedzy. To kompleksowe kompendium wiedzy zawiera praktyczne porady na temat obsługi programów, filmy instruktażowe oraz informacje o prowadzanych przez CAD Projekt K&A szkoleniach i aktualizacjach oprogramowania).

Ciekawe funkcjonalności – projektowanie wnętrz kuchennych

Za pomocą programów CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO można projektować kuchnie w oparciu o gotowe zestawy szafek kuchennych największych polskich i zagranicznych producentów lub wykorzystując własnoręcznie zaprojektowane meble. Zintegrowany z tymi programami Moduł Tworzenia i Edycji Własnych Szafek to idealne narzędzie do realizacji pomysłów na nietypowe zabudowy meblowe. Umożliwia on w szybki i prosty sposób, bo w oparciu jedynie o wybrane typy szafek i podane wymiary, tworzenie baz niestandardowych mebli kuchennych. Zapisane w nim modele są od razu gotowe do wykorzystania w tworzonym projekcie wnętrza. Oprócz funkcji tworzenia od podstaw i edycji indywidualnych szafek, moduł umożliwia również edytowanie gotowych mebli kuchennych z baz producentów.

Innym ciekawym udogodnieniem, przydatnym w opracowywaniu projektów kuchni, jest optymalizacja cięć płyt meblowych możliwa za pomocą programu CAD Rozkrój 3.X. Program w oparciu o zaawansowane technologie komputerowe, rozmieszczając poszczególne formatki tak, by zostało jak najmniej niewykorzystanej powierzchni, planuje optymalne wykorzystanie surowca. Minimalizuje to koszty, oszczędza czas oraz pracę wielu pracowników.

To, co wyróżnia programy CAD Projekt K&A, i co stanowi o ich przewadze konkurencyjnej na rynku oprogramowania do projektowania, to obszerne, cyklicznie aktualizowane bazy modeli 3D oraz bazy materiałów i okładzin. Bazy zawierają cyfrowe katalogi produktowe największych polskich i zagranicznych producentów mebli, sprzętu AGD, armatury i ceramiki, płytek ceramicznych, materiałów wykończeniowych i wielu innych. Niektóre z nich zawierają uniwersalne modele najciekawszych produktów dostępnych na polskim rynku, pieczołowicie wyselekcjonowane przez projektantów – użytkowników programów CAD Projekt K&A, które umożliwiają szczegółowe zaplanowanie najdrobniejszych detali we wnętrzu. W programach CAD Kuchnie Max 6.X, jak i CAD Decor PRO można również komponować własne bazy modeli, konwertując pliki 3D w wielu popularnych formatach (m.in. DWG, DXF, CTM, SKP) za pomocą Konwertera 3D. Nowe elementy można wstawić do tworzonego projektu, a następnie dowolnie zmienić ich wymiary, kolor, fakturę i inne właściwości. Użyte modele są automatycznie uwzględniane w końcowej  wycenie.

Zobacz:  Nowa baza modeli 3D od CAD Projekt K&A 

Programy CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO zawierają również Moduł Projektowania Płytek Ceramicznych. To unikalna funkcjonalność, która umożliwia nanoszenie, edycję oraz optymalizację użycia płytek ceramicznych i innych materiałów. Wykorzystując samodzielnie dodane okładziny lub gotowe bazy producentów (m.in. firm Ceramika Paradyż, Ceramstic, Tubądzin, Barlinek, Incana) można tworzyć kreatywne, efektowne aranżacje, które podnoszą jakość i szczegółowość całego projektu.

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania wnętrz jest w stanie usprawnić i skrócić czas przygotowania projektu. To również idealnie narzędzie do przekonującego, sugestywnego prezentowania autorskich pomysłów. Dobrym tego przykładem są programy CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO, które oferują unikalne funkcje i wnoszą nową jakość do tworzenia oraz prezentowania projektów kuchni.

Więcej informacji na stronie: www.cadprojekt.com.pl

 

Część druga

Programy do projektowania kuchni firmy CAD Projekt K&A

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO poznańskiej firmy CAD Projekt K&A służą do profesjonalnego projektowania mebli i wnętrz kuchennych. Powszechnie wykorzystywane przez projektantów i architektów wnętrz, studia meblowe oraz zakłady stolarskie oprogramowanie zawdzięcza swoją popularność unikalnym funkcjonalnościom, które dają niepowtarzalną swobodę projektowania. M.in. dzięki dynamicznemu modelowaniu 3D dowolnych elementów wnętrza oraz funkcji tworzenia nietypowych blatów CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO pozwalają tworzyć kreatywne, wyróżniające się projekty. 

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO umożliwiają stworzenie precyzyjnego i kompleksowego projektu idealnie dopasowanego do każdego wnętrza. Niestandardowe rozwiązania i kreatywne pomysły można z łatwością zrealizować za pomocą tych nowoczesnych narzędzi. Użytkownik programów może projektować wnętrza o dużej dowolności brył i elementów wykończeniowych, np. okładzin. Zaawansowane funkcjonalności t.j. funkcja rysowania ścian o różnych wymiarach z uwzględnieniem elementów dodatkowych, takich jak skosy, okna, drzwi, przyłącza instalacyjne czy występy, otwory i wnęki, pozwala na tworzenie projektów nawet najbardziej nietypowej przestrzeni.

Modelowanie 3D w programach CAD dla najbardziej wymagających klientów

Jeden z atutów CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO to dynamiczne modelowanie 3D, które umożliwia tworzenie i modyfikacje obiektów trójwymiarowych w projekcie.
Użytkownik ma do wyboru siedem rodzajów elementów dowolnych, które służą projektowaniu podłóg, podestów, ścianek działowych, stopni, blatów, sufitów, tekstu 3D i wielu innych części. Dla każdego z nich można wskazać poziom wstawienia i różne parametry, dzięki czemu dopasowanie ich do siebie i rzeczywistych wymiarów pomieszczenia jest bardzo łatwe. Dynamiczne modelowanie 3D daje również możliwość umieszczania w projekcie słupów ? prostopadłościanów i ostrosłupów o różnych przekrojach – o dowolnie zdefiniowanych parametrach.

CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Blaty nietypowe w programach CAD – unikalna funkcjonalność

Programy CAD Kuchnie 6.X , CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO dają również sposobność do projektowania blatów typowych i nietypowych. Do każdego z nich można ustawić dowolną grubość, szerokość i długość oraz wykonać w nich otwory o dowolnym kształcie i liczbie. W zależności od preferencji, programy umożliwiają projektowanie blatów zespolonych w jedną całość lub podzielonych na odcinki. Dzięki temu można je swobodnie dopasować do reszty wyposażenia i wystroju, np. do kształtu parapetów.

Narożniki blatów można zdefiniować jako proste, zaokrąglone, ścięte i podcięte oraz zaokrąglić cały bok blatu. Podobna dowolność istnieje przy kreowaniu obrzeży blatu (programy umożliwiają tworzenie krawędzi prostych, zaokrąglonych lub ściętych). Stwarza to okazję to tworzenia niepowtarzalnych i dopracowanych w każdym detalu projektów kuchni.

CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Unikalną funkcjonalnością w programach firmy CAD Projekt K&A jest możliwość konstruowania blatów nietypowych o dowolnych, także nieregularnych kształtach. Użytkownik samodzielnie rysuje ich obrysy. Dzięki temu kształt płyty nie musi ograniczać się do standardowych, prostych linii. Daje to ogromną swobodę i wyróżnia programy CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO na tle innych propozycji na rynku programów do projektowania wnętrz.

Pełna wycena i dokumentacja techniczna projektu

Ułatwieniem w pracy projektanta i wykonawcy mebli kuchennych jest możliwość wykonania pełnej wyceny projektu. W programach poznańskiej firmy wycenę można przygotować uwzględniając najdrobniejsze szczegóły zaplanowanej zabudowy, np. uchwyty, listwy, zawiasy, sprzęt AGD czy blaty. Poszczególne grupy produktów wyceniane są osobno, a każdy z elementów wchodzących w ich skład może być odejmowany lub edytowany. Projektant może zmieniać ceny, wygląd czy wyposażenie elementów zestawienia.

CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Pozwala to dostosować projekt do zaplanowanego kosztu jego realizacji. Wszelkie zmiany dokonywane w dokumentacji są zapisywane w programie i można je porównywać z wcześniejszymi wycenami. Dzięki temu wykonawca może przedstawić zleceniodawcy różnice między kilkoma wariantami projektu.
Wybrane elementy (np. blaty) można pominąć w dokumentacji i wycenie, co pozwala na swobodę także w zakresie tworzenia kosztorysu.

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO umożliwiają również wykonanie kompleksowej dokumentacji technicznej projektu, która pozwala na precyzyjne odwzorowanie projektu w rzeczywistości.  Dokumentacja techniczna zawiera niezbędne elementy projektu: rzuty pomieszczenia, rysunki blatów, zestawienie użytych elementów i formularz umowy-zlecenia.

CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO to niezastąpione narzędzie pracy dla każdego projektanta, który ceni profesjonalizm, funkcjonalne rozwiązania i swobodę tworzenia niepowtarzalnych wnętrz. Z myślą o nich firma CAD Projekt K&A przygotowuje kolejne nowości, o których już niebawem będzie można przeczytać na naszym portalu.

Więcej informacji na stronie: www.cadprojekt.com.pl

 

Część trzecia

Zaawansowane funkcjonalności programów od CAD Projekt K&A

Fotorealistyczne wizualizacje, wirtualny spacer po zaprojektowanym pomieszczeniu, zarządzanie projektami 3D w chmurze czy ich prezentacja za pośrednictwem Internetu to tylko niektóre z możliwości, jakie firma CAD Projekt K&A stwarza użytkownikom swoich programów. Te zaawansowane funkcjonalności znacznie podnoszą atrakcyjność projektów oraz usprawniają proces komunikacji wykonawcy z klientem.

Programy CAD Kuchnie 6.X, CAD Kuchnie Max 6.X i CAD Decor PRO poznańskiej firmy CAD Projekt K&A pozwalają tworzyć kompleksowe i dokładne projekty, idealnie dopasowane do wnętrz. Takie precyzyjne koncepty wymagają narzędzi, które umożliwią wierne i najbardziej atrakcyjne zaprezentowanie ich inwestorom. O sile sprzedażowej projektu coraz częściej decyduje bowiem to, w jaki sposób zostaje przedstawiony oraz czy wzbudza w kliencie pożądane emocje.

Firma CAD Projekt K&A jest twórcą innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają sprawną i efektywną komunikację z klientem, w tym specjalistyczne i zaawansowane sposoby zaprezentowania mu gotowego projektu. Realistyczne wizualizacje z wykorzystaniem różnorodnych wariantów kolorystycznych i oświetleniowych oraz animacje mogą być generowane od rozdzielczości ekranowej aż po rozdzielczość 5760×3240 – 3xFull HD. Gwarantują nam one najwyższą jakość obrazu, którą możemy prezentować nawet na telewizorach 4K z funkcją stereo 3D, oraz podkreślenie wszystkich ważnych detali.

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Moduł Renderingu Profesjonalnego – Render PRO

Tworzenie tych zaawansowanych, fotorealistycznych wizualizacji umożliwia Moduł Renderingu Profesjonalnego ? Render PRO, który uwzględnia różne typy oświetlenia w pomieszczeniu (pośrednie i bezpośrednie) oraz trajektorię promieni, napotykających różne obiekty i powierzchnie. Wnętrze uzyskuje realistyczny rozkład oświetlenia, który wiernie oddaje jego przyszły wygląd. Głównym zadaniem Modułu Renderingu Profesjonalnego jest zapewnienie doskonałej jakości wizualizacji przy bardzo krótkim czasie obliczeń. Dzięki zastosowaniu autorskich algorytmów obliczeniowych program pozwala na interakcyjną pracę i tworzenie fotorealistycznych obrazów prawie natychmiast po wprowadzeniu lub modyfikacji ustawień wizualizacji. Jest to wyjątkowa i unikalna cecha, nieosiągalna w innych konkurencyjnych programach do projektowania wnętrz.  Dodatkowo, raz obliczony rozkład oświetlenia jest pamiętany i oglądanie renderowanej sceny z innego punktu nie wymaga dokonywania dodatkowych przeliczeń. To szczególnie istotne w przypadku projektów zapisywanych jako animacje czy animacje 3D(przykładowe można zobaczyć tutaj: www.cadprojekt.com.pl/strefa_informacyjna/modul-renderingu-profesjonalnego—render-pro.html).

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Algorytmy Radiosity oraz Raytracing

Moduł Renderingu Profesjonalnego opiera się na dwóch algorytmach: Radiosity oraz Raytracing. Pierwszy odpowiedzialny jest za wyznaczenie globalnego oświetlenia scen 3D światłem pośrednim, drugi wylicza promienie odbite i załamane, które trafiają do obiektywu kamery. Pozwala on uzyskać realistyczny wygląd obiektów szklanych i przezroczystych oraz metalowych i lustrzanych.  Moduł Renderingu Profesjonalnego ? Render PRO dostępny jest w standardzie w programie CAD Decor
PRO, natomiast  dla programów CAD Decor i CAD Decor Kuchnie stanowi moduł dodatkowy.

Atrakcyjność prezentacji projektów wykonanych w programach CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie zapewnia Export 3D (w przypadku CAD Kuchnie jest to moduł dodatkowy). Pozwala on stworzyć animację, w której całe pomieszczenie jest doskonale widoczne dzięki kamerze obracającej się dookoła własnej osi. Moduł Export 3D posiada funkcję oddalania i przybliżania wybranego widoku, dzięki czemu można zobaczyć w nim konkretne szczegóły lub uzyskać całościową perspektywę. Gotowy projekt można pokazać na komputerze klienta bez konieczności instalowania na nim oprogramowania CAD, co znacznie podnosi wygodę prezentacji.

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni CAD
Fot. CAD Projekt K&A

Firma CAD Projekt K&A stworzyła również niepowtarzalną możliwość zaprezentowania projektu za pośrednictwem Internetu. Klient dostaje sposobność zapoznania się z gotową wizualizacją w dowolnym, najbardziej odpowiednim dla siebie momencie. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia nowa aplikacja mobilna CAD Share-it, która obsługuje ponad 4000 urządzeń mobilnych (systemy Android i IOS) oraz PC-ty z systemem Windows. Aplikacja umożliwia zarządzanie projektami 3D w chmurze oraz łatwe i mobilne ich udostępnianie. Gotowy projekt może zostać zaprezentowany klientowi za pośrednictwem poczty elektronicznej, strony internetowej czy przy użyciu kodów QR, odsyłających do wirtualnego spaceru po zaprojektowanej przestrzeni mieszkalnej lub komercyjnej. Aplikacja mobilna CAD Share-it usprawnia współpracę wykonawcy projektu z inwestorem i jednocześnie stanowi element promocji projektanta, który może zaprezentować gotowy projekt na dowolnym smartfonie lub tablecie w postaci Panoramy 360°. Aplikacja dostępna jest dla najnowszych wersji programów firmy CAD Projekt K&A: CAD Decor 2.1 i CAD Kuchnie 6.1 z Modułem Export 3D oraz CAD Decor PRO.

Wszechstronny, profesjonalny program do projektowania kuchni CAD
Fot. CAD Projekt K&A

W pierwszej połowie 2015 roku firma CAD Projekt C&A zaprezentuje ciekawe nowości, podnoszące funkcjonalność i profesjonalizm oferowanego oprogramowania. Wśród nich znajdą się opcje regulacji głębi ostrości, możliwość obrotu kamery o dowolny kąt w kadrze podczas tworzenia filmów AVI oraz prezentacji filmu wbudowanego w nowo tworzonej animacji, różne odsłony wizualizacji wykonane przy zastosowaniu filtrów artystycznych: akwarela, wyostrzenie, szkic, kredka, kredka miękka, olej, olej Van Gogh, przejście tonalne czy możliwość prezentowania wizualizacji w widoku anaglificznym.

Wszystkie wymienione rozwiązania czynią oprogramowanie poznańskiej firmy CAD Projekt K&A  niezwykle dogodnym środkiem do aranżacji i prezentowania wnętrz kuchennych. Dzięki niemu klienci mogą zobaczyć, jak ich pragnienia i plany stają się rzeczywistością!

Więcej informacji na stronie: www.cadprojekt.com.pl

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Mariola
15 czerwca 2019, 13:43
1/1

Zastanawiałam się nad różnymi opcjami, ale dla mnie do projektowania kuchni najlepszy okazał się jednak kd max. Pracuje mi się w nim po prostu szybko, a to b. ważne

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95