kuchnieportal

Niemieckie meble kuchenne – innowacyjne rozwiązania i perfekcyjny design

Niemcy są największym eksporterem mebli spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Część z nich trafia na polski rynek, gdzie cieszą się renomą wyjątkowo solidnych i trwałych. Wiodącym producentem niemieckich mebli kuchennych jest firma Nolte Küchen. Meble kuchenne Nolte to innowacyjne rozwiązania, które czynią kuchnię miejscem maksymalnie funkcjonalnym i przyjaznym jej użytkownikom. Wśród nich znajdują się m.in. systemy wyciszające zamykanie szuflad, uszczelki blokujące przenikanie kurzu, szuflady o udźwigu 80 kg czy zaawansowane systemy organizacji wnętrza zabudowy. Sprawdźcie, co jeszcze wyróżnia niemieckie meble kuchenne. 

Niemieckie meble kuchenne – innowacyjne rozwiązania

Niemiecki producent mebli kuchennych, firma Nolte Küchen, wyposażył swoje meble w wiele innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają codzienne korzystanie z kuchni. Dzięki nim kuchnia staje się miejscem przyjaznym i komfortowym dla użytkownika. Oto kilka z nich:

  • Siatka Matrix ? siatka zapewnia harmonijny wygląd zabudowy oraz pomaga optymalnie wykorzystać zarówno metraż kuchni, jak i przestrzeń wewnątrz mebli. To autorski koncept Nolte Küchen, który opiera się na wykorzystaniu wielokrotności 150 mm we wszystkich wymiarach zabudowy: wysokości, szerokości i głębokości. Matrix nadaje kuchni uporządkowany wygląd oraz ułatwia rozmieszczenie wszystkich sprzętów i akcesoriów kuchennych wewnątrz zabudowy.

Niemieckie-meble-kuchenne.jpg
Fot. Koncept Siatki Matrix, Nolte Küchenwww.nolte-kuechen.pl

  • System Silent Comfort ? to przykład dbałości o najwyższy komfort użytkowania mebli. Silent Comfort zapewnia bowiem ciche i delikatne domykanie szuflad.
  • Uszczelki polipropylenowe ? obrzeża korpusów szafek Nolte Küchen wyposażone są w uszczelki polipropylenowe, które gwarantują ich szczelne zamknięcie. Dzięki uszczelkom do wnętrza zabudowy nie przedostaje się kurz, a wszystkie schowane w niej przedmioty pozostają higienicznie czyste i wolne od drobnoustrojów. Uszczelki wykonywane są pod kolor korpusu szafek,  przez co nie wyróżniają się na ich tle.

Niemieckie-meble-kuchenne-2.jpg
Fot. Szafka z uszczelką polipropylenową, Nolte Küchenwww.nolte-kuechen.pl

  • Wysokie i pojemne szuflady ? Nolte oferuje szuflady o wysokości 450 mm, które zmieszczą nawet bardzo duże przedmioty. Szuflady mogą udźwignąć ciężar 80 kg, co gwarantuje ich stabilną i komfortową pracę nawet przy pełnym załadunku. Dodatkowo pełny wysuw szuflad pozwala na swobodny dostęp do całej ich zawartości, a oświetlenie wewnętrzne sprawia, że odnalezienie przedmiotu nawet w głębokich schowkach jest szybkie i proste.

Niemieckie meble kuchenne – nowoczesny i dopracowany design

Dobrze zaprojektowana kuchnia musi być wygodna i funkcjonalna, ale dla każdego jej użytkownika równie ważny jest jej piękny wygląd. Niemieckie meble kuchenne Nolte Küchen to najwyższa jakość, która idzie w parze z perfekcyjnym designem. Nolte dba, aby każdy element zabudowy był starannie wykonany i przyczyniał się do harmonijnego wyglądu całości. Przykładem tego jest sposób wykonania szafek ? każdy z korpusów Nolte jest wewnątrz i na zewnątrz pokryty tym samym dekorem. Dzięki temu meble zachowują jednolity i estetyczny wygląd nawet przy otwartych frontach.

Niemieckie-meble-kuchenne-3.jpg
Fot. Nolte Küchenwww.nolte-kuechen.pl

Podobnemu celowi służą szuflady GlasLine i ChromeLine. GlasLine to połączenie szkła i metalu ? rozwiązanie to obecne jest w szufladach o wysokości 300 mm i  450 mm. Szuflady ChromeLine wyposażone są natomiast w chromowane listwy. Dzięki tym dwóm konceptom Nolte Küchen  wnętrze zabudowy prezentuje się równie elegancko wewnątrz, co na zewnątrz.

Niemieckie meble kuchenne Nolte dają również szerokie możliwości aranżacyjne. Nolte zaprojektowało bowiem aż 28 linii frontów w różnych wariantach kolorystycznych, które pozwalają stworzyć kuchnię dostosowaną do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wśród nich znajdują się fronty gładkie lub ramowe, o jednolitej kolorystyce lub dekorze drewna. Możliwości aranżacyjne dodatkowo poszerzają różnorodne rodzaje uchytów:  relingowe, listwowe i gałki, a także opcje bezuchwytowe.

Niemieckie-meble-kuchenne-6.jpg
Fot. Kuchnia z linii Nova Lack, Nolte Küchenwww.nolte-kuechen.pl

Atutem mebli Nolte Küchen jest także bogata oferta blatów o różnorodnych dekorach, w tym doskonale odwzorowujących wygląd drewna czy kamienia oraz ultracienkie blaty ze szkła o grubości zaledwie 12mm! Przy tym blaty reprezentują jakość charakterystyczną dla niemieckich mebli kuchennych ? ich obrzeża są fabrycznie uszczelnione wodoszczelną powłoką, która chroni je przed wilgocią i zniekształceniem.

Niemieckie meble kuchenne ? systemy organizacji wewnętrznej

W kuchni przechowywane jest bardzo wiele przedmiotów: pojemniki z żywnością, butelki, naczynia, sztućce i wiele innych. Znalezienie dla nich odpowiedniego miejsca wewnątrz zabudowy może być problemem, szczególnie w przypadku rzeczy o niestandardowych wymiarach czy kształtach.

Niemieckie-meble-kuchenne-5.jpg
Fot. Systemy organizacji wewnętrznej, Nolte Küchenwww.nolte-kuechen.pl

Systemy organizacji wewnętrznej od Nolte Küchen pozwalają rozmieścić naczynia czy zapasy w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń schowków, a jednocześnie zachować idealny porządek. Dzięki nim każdy przedmiot ma swoje miejsce. Oprócz funkcjonalnych podzielników i wkładów w kolorze metalicznego tworzywa sztucznego, litego buku czy wenge, wnętrze zabudowy Nolte może zmieścić takie sprzęty jak elektryczna krajalnica, toster czy waga ? dzięki temu blat roboczy pozostaje pusty, a kuchnia zachowuje uporządkowany i nowoczesny wygląd.

Niemieckie-meble-kuchenne-4.jpg
Fot. Nolte Küchenwww.nolte-kuechen.pl
 

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar 

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95