kuchnieportal

Wybieramy zlewozmywak do kawalerki

Największym wyzwaniem podczas urządzania kawalerki jest funkcjonalne, a zarazem estetyczne zaaranżowanie wszystkich niezbędnych stref użytkowych w tym niewielkim pomieszczeniu. Problem ten dotyczy szczególnie kuchni, której metraż najczęściej jest niewielki. Czy strefa zlewozmywakowa w małej kuchni w kawalerce może być w pełni praktyczna i wygodna? 

Zlewozmywak szyty na miarę kawalerki

W niewielkiej kuchni najlepiej sprawdzają się zlewozmywaki jednokomorowe (zwłaszcza, kiedy są uzupełnione przez zmywarkę do naczyń). Wiodący producent zlewozmywaków granitowych klasy premium, firma Schock, oferuje szeroki wybór modeli, które odpowiadają potrzebom niewielkich kuchni. Jednym z nich jest okrągły zlewozmywak bez ociekacza Cristadur ?Mono R-100. Pomimo niewielkiego rozmiaru posiada on wygodną komorę o głębokości 200 mm, typową dla znacznie większych modeli. Mono zajmuje niewielką powierzchnię blatu roboczego, dzięki czemu pozostaje nam więcej miejsca do przygotowywania posiłków czy przechowywania drobiazgów kuchennych. Innym, pomysłowym rozwiązaniem do kawalerki są zlewozmywaki z serii Ronda o wymiarach zewnętrznych 580×500 mm (Ronda D-100) lub 650×500 mm (Ronda D-100 L).

Wybieramy-zlewozmywak-do-kawalerki.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Ronda D-100, Schock 

Ronda wyróżnia się innowacyjną budową, która łączy ergonomię zlewozmywaków jednokomorowych z wygodą użytkowania charakterystyczną dla większych modeli. Jego dominującą część stanowi komora uzupełniona o niewielki ociekacz, który znacznie podnosi funkcjonalność zlewozmywaka, nie ograniczając przy tym znacząco przestrzeni blatu.

Jakie korzyści daje dobrze dobrany zlewozmywak?

Zlewozmywaki Schock odznaczają się doskonałą jakością. Powstają z połączenia zaokrąglonych cząsteczek kwarcu, który jest najtwardszym składnikiem granitu oraz z akrylu. Dzięki takiej recepturze, opracowanej 35 lat temu przez założyciela firmy Fryderyka Schocka, zlewozmywaki granitowe są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie barwników, chemikaliów i promieni UV.

Wybieramy-zlewozmywak-do-kawalerki-3.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Mono D-100, Schock

Ponadto nie przyjmują zapachów, a ich idealnie gładka powierzchnia bez nierówności i mikroszczelin sprawia, że zabrudzenia toczą się po niej i są bardzo łatwe do usunięcia. Zlewozmywaki Schock wzbogacone są powłoką ProHigienic21, która blokuje zatrzymywanie i rozmnażanie drobnoustrojów na ich powierzchni. Jak właściwości te przekładają się na codzienne użytkowanie kuchni w kawalerce?

  • Gotowanie jest szybsze i bardziej sprawne  – podczas gotowania nie musisz obawiać się, że ciężkie naczynie upuszczone na zlewozmywak uszkodzi jego powierzchnię, zapach pożywienia wniknie w nią, a kolorowa ciesz pozostawi trwałe przebarwienia. Dzięki temu możesz swobodnie poruszać się i wykonywać codzienne prace nawet w obrębie niewielkiej kuchni.
  • Zlewozmywak stanowi przedłużenie blatu ? podczas przygotowywania posiłków możesz odłożyć warzywa, mięso i inne produkty spożywcze na zlewozmywaku bez obaw o to, że będą one miały kontakt z drobnoustrojami.

Wybieramy-zlewozmywak-do-kawalerki-6.jpg

Zlewozmywak ozdobą kuchni?

W kawalerce kuchnia często występuje w formie aneksu. Jej wygląd wpływa zatem na odbiór całego wnętrza. Jak dodać uroku kuchni w aneksie? Jednym ze sposobów jest ciekawe wykończenie i wizualne dopasowanie wszystkim jej stref, w tym strefy mokrej. Nowoczesne modele zlewozmywaków ułatwiają to zadanie, ponieważ wyróżniają się dopracowanym i różnorodnym designem. W zależności od tego, w jakim stylu aranżacyjnym i w jakiej kolorystyce urządzamy kuchnię, mamy do wyboru wiele rodzajów zlewozmywaków.

Kawalerki często urządzane są w jasnej kolorystyce, która optycznie powiększa wnętrze. Harmonijnym uzupełnieniem wystroju są zlewozmywaki utrzymane w podobnej tonacji. Firma Schock oferuje modele jedno-, półtora- i dwukomorowe, które dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, m.in. w śnieżnej bieli (kolory Polaris i Alpina) oraz beżu (kolor Magnoli i Crema). Zlewozmywak wykonany w jednym z dwóch zaproponowanych odcieni będzie spójnym i eleganckim dopełnieniem jasnej kuchni.

Wybieramy-zlewozmywak-do-kawalerki-2.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Cristadur Horizont D-150 (kolor Polaris)

Drugim, często stosowanym trikiem aranżacyjnym są lśniące powierzchnie, które odbijają światło i optycznie powiększają wnętrze. Ich właściwości aranżacyjne i elegancki charakter zainspirowały firmę Schock do opracowania materiału Cristadur? Glossy, który upodabnia powierzchnię zlewozmywaka do lustrzanej tafli. Cristadur? Glossy sprawia, że zlewozmywak zyskuje wyjątkowo gładkie i błyszczące wykończenie, dzięki czemu prezentuje się szykownie i oryginalnie. Ten rodzaj powłoki dostępny jest w kolorach Magma (ciemny) i Polaris (jasny).

Wybieramy-zlewozmywak-do-kawalerki-4.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Vero N-100 magma w wersji Glossy, Schock.

Akcesoria zlewozmywakowe przydatne w kawalerce

Funkcjonalnym uzupełnieniem strefy zlewozmywakowej są akcesoria firmy Shock, które pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz zapewnią komfort jej użytkowania. Wśród nich znajdują się:

  • Perlator niskoszumowy ? to urządzenie zwiększa objętość wody, dzięki czemu w trakcie zmywania zużywamy jej mniej. Ponadto zapewnia niezwykle cichy strumień, przez co użytkowanie zlewozmywaka nie zakłóca ciszy w mieszkaniu.
  • Deski dopasowane do zlewozmywaka ? rozmiar desek dopasowany jest do wymiarów różnych zlewozmywaków. Pozwala to na swobodne przesuwanie deski przez całą długość zlewozmywaka. W ten sposób zyskujemy dodatkowo odcinek blatu roboczego, zawsze kiedy tego potrzebujemy. Schock oferuje deski szklane i drewniane, które można dostosować do różnych modeli zlewozmywaków.

Wybieramy-zlewozmywak-do-kawalerki-8.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Grando M-100 ze szklaną deską, Schock

Nawet niewielka kuchnia może być urządzona wygodnie i praktycznie ? najważniejsze, aby znaleźć elementy dostosowane do jej wymagań. Przemyślane rozwiązania aranżacyjne i nowoczesne wyposażenie sprawi, że kuchnia w kawalerce będzie w pełni funkcjonalną i estetyczną częścią mieszkania.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar 

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95