kuchnieportal

Trzy sprawdzone pomysły na kącik jadalniany w kuchni

Trzy sprawdzone pomysły na kącik jadalniany w kuchni

Kącik jadalniany pozwala spożywać posiłki bezpośrednio w miejscu ich przygotowania, a to oszczędność czasu i większa wygoda. Warto więc wygospodarować na niego przestrzeń w kuchni, nawet jeżeli posiadamy osobną jadalnię. W jaki sposób możemy go zaaranżować? Poznajcie kilka pomysłów na kącik jadalniany od firmy Nolte Küchen, niemieckiego producenta mebli kuchennych.

1. Kącik jadalniany na wyspie

Standardowa wyspa kuchenna zapewnia dodatkową przestrzeń roboczą oraz miejsce do przechowywania. Możemy jednak rozbudować jej projekt o drugi blat, który spełni rolę kącika jadalnianego. Jako, że nie jest on osobnym meblem, zajmuje mniej miejsca niż tradycyjny stół. Ponadto dzięki niemu wyspa zyskuje bardziej urozmaicony wygląd, a my dodatkowy blat roboczy.

Kącik jadalniany w kuchni na wyspie

Taki kącik jadalniany przybiera różne formy. Bardzo efektownie prezentują się wyspy z drugim blatem nakładanym na bazowy -szczególnie, jeżeli zastosujemy kontrastujące grubości, materiały i kolory. Wielkość oraz ustawienie dodatkowego blatu możemy dostosować do metrażu kuchni i liczby miejsc, jaką powinien zapewniać. Zobaczcie kilka odsłon kuchni z tak zaaranżowanym kącikiem jadalnianym od Nolte.

Podobnym rozwiązaniem jest strefa jadalniana w formie barku, który zamyka ciąg zabudowy kuchennej. Sprawdza się ona szczególnie w mniejszych wnętrzach, gdzie nie możemy pozwolić sobie na oddzielenie kuchni i salonu samodzielną wyspą.

2. Kącik jadalniany przylegający do wyspy lub półwyspu

Umieszczając stół obok wyspy lub półwyspu, tworzymy wielofunkcyjną i komfortową przestrzeń do pracy oraz wypoczynku. Taka aranżacja ma kilka zalet. Z jednej strony strefa jadalniana nie jest w pełni zintegrowana z kuchnią. Dzięki temu przejmuje funkcję jadalni i zyskuje bardziej reprezentacyjny charakter. Jednocześnie urządzenie kuchni i kącika jadalnianego w swoim bezpośrednim sąsiedztwie ułatwia podawanie posiłków czy sprzątanie ze stołu. W razie potrzeby zyskujemy również dodatkowy blat roboczy. To także świetne rozwiązanie, jeżeli lubimy gotować i często przyjmujemy gości w domu. Osoba przygotowująca posiłek może bowiem swobodnie uczestniczyć w rozmowach prowadzonych przy stole.

Kącika jadalniany w kuchni Nolte Kuchen

3. Samodzielny kącik jadalniany

Samodzielny stół to tradycyjna i sprawdzona forma kącika jadalnianego w kuchni. Przez dłuższy czas stoły były często zastępowane wyspami, jednak moda na kuchnie inspirowane stylem klasycznym przywraca je do łask. Żaden inny meble nie jest bowiem tak integrujący, nie sprzyja byciu razem i podkreśla rodzinnego charakteru wnętrza. Stół może służyć nie tylko jako kącik jadalniany, ale również miejsce do odrabiani lekcji, czytania, grania w popularne planszówki czy wspólnego przesiadywanie. Ponadto stół, w przeciwieństwie do wyspy, nie wymaga przestronnej lub połączonej z salonem kuchni. Niewielki model zmieści się nawet w mniejszych wnętrzach

Polecamy:

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95