kuchnieportal

Jak zaaranżować okno kuchenne?

Niebanalny wystrój okien sprawi nam nie tylko niebywałą radość, ale także większą widoczność podczas pracy w kuchni. Firanki, zasłony, żaluzje, rolety – co wybrać by aranżacja była funkcjonalna?

Zasłonki ulegają one szybkiemu zabrudzeniu i sprawiają, że kuchnia staje się mniejsza i mało atrakcyjna. Idąc z duchem czasu coraz częściej wybieramy rolety, żaluzje oraz zasłony sznurowe. Jednakże pamiętajmy, że wystrój okna kuchennego musimy dostosować do stylu wnętrza całego pomieszczenia.  Kuchnia tradycyjna pięknie wygląda z tzn. zazdrostkami. Natomiast okna nowocześnie urządzonych kuchni najlepiej wyglądają z roletami, drewnianymi lub aluminiowymi żaluzjami bądź zwojami bambusowymi. W kuchni, w której dużo się gotuje żaluzje będą dość szybko się brudzić. Lepszą opcją będą rolety lub zasłonki sznurkowe. Rolety kuchenne są bardzo funkcjonalną opcją. Montowane do ramy okna swobodnie rozchyla się i nie przylega do powierzchni szyby.

Okno kuchenne

Przy aranżacji okien kuchennych musimy wziąć pod uwagę czy chcemy by wyglądać całej kuchni skupiał się tylko na nich. W bogato zdobionym pomieszczeniu dekoracje okien powinny być skromniejsze by nie przyćmić całości.
Kupując rolety musimy zwracać uwagę na kilka szczegółów. Grubość tkaniny jest tutaj bardzo ważna. Im gęstsza tym mniej światła przepuszcza. Zatem jeśli Twoje okno jest od tej jaśniejszej strony wybierz coś grubszego. Jeśli chodzi o kolor, gdy w naszym pomieszczeniu dominują intensywne, agresywne, wyraziste barwy i duża ilość wzorów należy zdecydować się na proste rolety w jasnych stonowanych kolorach. Natomiast w kuchni o jasnych gładkich fakturach najodpowiedniejsze będą wzorzyste rolety o wyrazistych barwach. Wbrew temu, co przyjęte na kuchennych roletach nie muszą znajdować się tylko wzory kwiatowe ? z duchem czasu coraz więcej osób wybiera figury geometryczne o ostrych nieregularnych kształtach. Wąska kuchni lubi paski. Rolety w pasiasty deseń sprawią, że pomieszczenie stanie się przestronne, a jego wygląd będzie nowoczesny i świeży. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę jasne kolory sprawią, że pomieszczenie stanie się ciepłe i komfortowe dla każdego z domowników.

Okno kuchenne

Mówi się, że zazdrostki przeminęły wraz z pokoleniem naszych babć. To nie prawda! Obecnie jest tyle nowoczesnych form tej ozdoby, że każdy może wybrać coś dla siebie. Trzeba mieć na uwadze, że zazdrostka pasuje do tradycyjnie zaaranżowanych wnętrz kuchni. Jej wzór doskonale będzie uzupełniał się z takim samym wzorem na obrusie czy ściereczkach. Sprawi to, że pomieszczenie będzie miało charakter spójnej całości.

Okno kuchenne

Jeśli natomiast nie chce rezygnować się z tradycyjnego wyglądu kuchni warto wziąć pod uwagę wybór nowoczesnej zasłonki. Powinny być one delikatne i możliwie jak najbardziej dopasowane wyglądem do innych elementów wystroju kuchennego. Zasłonki w górnej części okna nie zmniejsza optycznie pomieszczenia jak to jest w przypadku zasłonek na całe okno. Odpowiednio zagospodarowany parapet, np. w donice z ziołami czy kwiatami, sprawi, ze wszystko razem będzie się wspaniale komponować.

Okno kuchenne

Okna w kuchni powinny być niebanalne i nadawać pomieszczeniu specyficzny charakter. W kuchni spędzamy wiele godzin, więc zadbajmy by napływ światła dziennego był jak największy, a możliwość wyglądania na zewnątrz jak najłatwiejsza. Warto dobierać też tak aranżację by nie ograniczyć sobie dopływu świeżego powietrza.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95