kuchnieportal

Modne zlewozmywaki w nowoczesnej kuchni

W nowoczesnych aranżacjach kuchni bardzo ważne są detale, które przesądzają o jej wyglądzie. Jednym z tych istotnych elementów jest perfekcyjnie zaplanowana strefa zmywania i dobrze dobrany zlewozmywak kuchenny. Przedstawiamy kilka propozycji modnych i stylowych zlewozmywaków wyróżniających się efektownym designem oraz wysokimi walorami użytkowymi. 

Zlewozmywak w śnieżnym klimacie

Biel od kilku sezonów jest niezmiennie nr 1 w aranżacjach kuchni. Wykonywane są w niej zarówno wybrane elementy zabudowy (np. tylko górne szafki), jaki i całe zestawy mebli. Uzupełnieniem białej kuchni są jasne zlewozmywaki, które doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Pozwalają one utrzymać monochromatyczny charakter zabudowy i są jej modnym dopełnieniem.

W przypadku jasnych modeli zlewozmywaków warto wybrać produkt wysokiej jakości, który zachowa pożądany kolor przez cały okres użytkowania. Zlewozmywak narażony jest bowiem na działanie wielu szkodliwych czynników – silne środki czyszczące, jedzenie czy inne kolorowe substancję mogą odbarwić jego powierzchnię.

Moden-zlewozmywaki-do-kuchni.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Cristadur Opus D-150, Schock

Wynalazca i wiodący producent zlewozmywaków granitowych klasy premium, firma Schock, oferuje wyjątkowo trwałe produkty, które zachwycają swoim designem. Stylowym i modnym dopełnieniem jasnej kuchni będą np. śnieżnobiałe zlewozmywaki Cristadur Opus lub Cristadur Waterfall w kolorze Polaris. Wykonane z zaokrąglonych cząsteczek kwarcu z dodatkiem akrylu, charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, działanie chemikaliów, promieni UV i barwników. Dzięki temu zlewozmywaki Schock przez cały czas użytkowania zachowują doskonały wygląd i jednolity kolor.

Modny zlewozmywak w kolorach ziemi

Szarości, beże, brązy ? także te kolory są chętnie wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach kuchni. Utrzymane są w nich zarówno meble, jak i inne elementy wyposażenia wnętrza, w tym zlewozmywaki. Modele w kolorach ziemi są jednocześnie nowoczesne i eleganckie, a ich wyważony styl jest ponadczasowy.

Modne-zlewozmywaki-do-kuchnie-2.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Cristadur Lotus D-150, Schock. Firma Schock oferuje szeroki wybór kolorystyczny swoich produktów m.in. dla kuchni wykonanych w szarościach. Kolory Magma, Carbonarium, Stone (w materiale Cristadur) czy Inox, Basalt, Croma, Everest lub Beton (w materiale Cristalite) pozwalają na swobodne dopasowanie zlewozmywaka do różnych odcieni szarych mebli.

Dyskretny zlewozmywak w minimalistycznym wnętrzu

Nowoczesne kuchnie często projektowane są w stylu minimalistycznym. W takich aranżacjach dąży się do zachowania jednolitej bryły zabudowy i rezygnacji z dekoracyjnych elementów. Harmonijnym uzupełnieniem minimalistycznych aranżacji są zlewozmywaki, które nie wyróżniają się na tle blatu. Efekt ten można uzyskać poprzez dwa elementy: ujednoliconą kolorystykę oraz sposób montażu zlewozmywaka. Modele podwieszane lub montowane na równi z blatem dyskretnie wkomponowują się w jego powierzchnię i pozwalają zachować monochromatyczny wygląd kuchni. Dodatkową zaletą takiego sposobu montażu jest łatwość utrzymania czystości w obrębie zlewozmywaka ? brak wystających ponad powierzchnię blatu krawędzi i łączeń niweluje przestrzenie, w których mogłyby rozwijać się drobnoustroje.

Modne-zlewozmywaki-do-kuchni-3.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Cristadur Soho (Schock), umożliwiający dwa rodzaje montażu: wpuszczany i podwieszany. Modele Soho N-100 i N-100 S (kolory Polaris i Magma)  dostępne są w wersji Glossy. Cristdur Glossy to innowacyjny, lśniący materiał, który upodabnia powierzchnię zlewozmywaka do lustrzanej tafli.

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar 

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95