kuchnieportal

Meble Polska 2017 – podsumowanie!

Za nami kolejna edycja targów Meble Polska – największej w Polsce imprezy branży meblarskiej o charakterze kontraktacyjnym. Nie mogło na nich zabraknąć wyposażenia do kuchni, które wzbudziło szczególne zainteresowanie naszej redakcji. Jakie rozwiązania proponują producenci i dystrybutorzy? Jakie trendy mogliśmy zaobserwować? O tym przeczytacie w naszej relacji.

Meble_Polska_2017_podsumowanie_9.jpg

Ciemno, ciemniej… kuchnie! Ten trend zdawał się dominować podczas tegorocznych targów Meble Polska. Meble utrzymane w ciemnych tonacjach od pewnego czasu są promowane przez światowych producentów i prezentowane na największych targach meblarskich. Oczywiście, nie zabrakło również jasnych  kuchni, które Polacy pokochali już kilka lat temu. Mają one jednak dużą konkurencję ze strony mebli szarych, brązowych, czarnych czy w kolorze ciemnego drewna.

Meble_Polska_2017_podsumowanie_2.jpg
Fot. Halupczok Kuchnie i Wnętrza
 
Między innymi firma Halupczok na swojej ekspozycji prezentowała kuchnie w eleganckiej, ciemnej kolorystyce. Dużo było naturalnego drewna, które świetnie podkreśla wysmakowany charakter każdego wnętrza. Zestawienie drewna i szarości zastosowano m.in. w kuchni Eleganza nagrodzonej Złotym Medalem MTP. Innym rozwiązaniem, które zaobserwowaliśmy w jednej z ekspozycyjnych kuchni Halupczok – tym razem w jasnej kolorystyce – był schowek ukryty za blatem między dolną a górną zabudową. Składały się na niego niewielkie, drewniane półeczki, które można było przysłonić ruchomą ścianką. Pomysłowy koncept łączący funkcjonalność z dbałością o estetykę kuchni.

Meble_Polska_2017_podsumowanie_5.jpg
Fot. Kuchnieportal.pl, ekspozycja: Halupczok Kuchnie i Wnętrza
 
Dostrzegliśmy również inspirację części projektantów stylem industrialnym. Przykładem tego była kuchnia z ekspozycji WFM Kuchnie (projekt: Luca Torman), w której zastosowano otwarte i przeszklone półki w loftowej stylistyce, materiały wykończeniowe w kolorze betonu oraz detale w odcieniu chłodnej stali.

Meble_Polska_2017_podsumowanie_8.jpg
Fot. WFM Kuchnie

Także na innych ekspozycjach pojawiały się podobne elementy w formie dodatków, oświetlenia czy materiałów wykończeniowych. Firma Black Red White zaprezentowała m.in. nowoczesną kuchnię z frontami w miedzianym kolorze o niejednolitym wybarwieniu, które dodawało im industrialnej surowości i autentyczności. Naszą uwagę zwróciły tapicerowane meble zaproponowane do tej aranżacji: krzesła i fotele w odcieniu butelkowej zieleni. Wniosły one do wystroju dużo elegancji oraz wytworności.

Meble_Polska_2017_podsumowanie_4.jpg
Fot. Black Red White

W kategorii mebli tapicerowanych również można zauważyć zwrot ku ciemnym barwom. Obok sof, krzeseł i foteli w szarościach oraz delikatnych pastelach (przede wszystkim różu i błękicie), na ekspozycjach pojawiały się meble w głębokiej kolorystyce: wspomnianej zieleni, granacie, brązie i ciemnej skórze.

Polecamy:
??

Innym, popularnym rozwiązaniem było łączenie zwartych, minimalistycznych brył mebli kuchennych z otwartymi lub przeszklonymi półkami. To motyw obecny od kilku sezonów, który jest z powodzeniem kontynuowany.

Meble_Polska_2017_podsumowanie.jpg
Fot. Halupczok Kuchnie i Wnętrza
 
Oryginalny projekt kuchni zobaczyliśmy również na stoisku firmy Ulwe. Połączono w nim nowoczesną stylistykę z surowymi materiałami, takimi jak palety, które posłużyły jako cokół mebli oraz lakierowaną płytą OSB, z której wykonano obudowę piekarnika i okładzinę nad blatem kuchennym. W kuchni firmy Ulwe mogliśmy również przetestować działanie systemów i akcesoriów kuchennych, m.in. elektrycznych i mechanicznych systemów wspomagania otwierani (Blum). Ponadto sprawdziliśmy pracę szuflad wyposażonych w różnego typu systemy wyjezdne (PEKA). Po raz kolejny przekonaliśmy się o funkcjonalności takich rozwiązań oraz stabilnej i lekkie pracy systemów nawet przy pełnym załadunku.

Meble_Polska_2017_podsumowanie_7.jpg
Fot. Meble Ulwe

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95