kuchnieportal

Piękno w domu – zastawa i dekoracje stołowe. Przygotuj się na Święta Wielkanocy!

Piękno w domu – zastawa i dekoracje stołowe. Przygotuj się na Święta Wielkanocy!

Święta Wielkanocne to czas, gdy gromadzimy się przy stołach i degustujemy pieczołowicie przygotowane, tradycyjne potrawy. Ich smak i atmosferę świąteczną najlepiej podkreślą dopasowane tematycznie zastawa i dekoracje stołowe. Wybór produktów z tej kategorii jest ogromy. Jak pięknie, stylowo i jednocześnie w sposób nie rujnujący budżetu domowego udekorować stół oraz dom na Święta Wielkanocy? Przyglądamy się produktom ze strony Pieknowdomu i udowadniamy, ze piękno nie musi być luksusem.

Zastawa stołowa – z motywem wielkanocnym czy bez?

 

Czy zastawa stołowa na Wielkanoc koniecznie musi oznaczać wybór porcelany z motywem zajączka, kurczaka czy wiosennych kwiatów? Zdecydowanie nie! Możemy stworzyć równie ciekawą aranżację stołu wybierając zupełnie gładkie, pozbawione dekoracyjnych wzorów talerze, półmiski i kubki.

To co zawsze się sprawdza to elegancka zastawa w białej lub ecru kolorystyce (np. zastawa z serii Maria Paula). Jeśli zależy nam na bardziej eleganckim charakterze całej aranżacji stołowej możemy pokusić się o zestaw w takim kolorze ale wzbogacony złotym paskiem (np. Maria Paula Złota). Zastawa w bieli lub ecru to doskonała, neutralna baza do tworzenia ciekawych aranżacji stołowych. Dodając wyraziste dodatki w klimacie Świąt Wielkanocnych możemy stworzyć pełna uroku, zachwycającą kompozycję. Atutem zestawu w neutralnej kolorystyce jest łatwość wyboru różnych opcji kolorystycznych dodatków (każdy kolor będzie pasować!) a także możliwość wykorzystania go przy bardzo wielu różnych okazjach. Ten sam zestaw w towarzystwie odpowiednio dobranych dekoracji stołowych może posłużyć w trakcie roku podczas różnych okazji!

Czy bardziej codzienny zestaw stołowy sprawdzi się na Wielkanoc? Zdecydowanie tak! Jeśli zależy nam na wykorzystaniu tego, co już posiadamy w naszych zasobach lub zakupie zestawu o bardziej codziennym charakterze, który jednocześnie sprawdzi się na stole wielkanocnym, bardzo dobrą opcją będzie wybór pozbawionych dekoracyjnych ornamentów, tradycyjnych kubków i talerzy. To na co warto postawić w takim przypadku to pastelowa kolorystyka, która kojarzy się z wiosną i Świętami Wielkanocnymi! Jeśli mamy marzenie, aby całość nabrała bardziej oryginalnego charakteru, doskonałą opcją może być wybór dwóch wiodących kolorów, np. pastelowe, niebieskie oraz jasno beżowe kubki i talerze z tej samej serii (np. Altom Design Reactive Blue oraz Altom Design Reactive Sand). Ta sama seria zastawy ale w dwóch różnych kolorach wprowadzi do aranżacji stołu nutę niecodzienności!

Jakie dekoracje wybrać na stół Wielkanocny?

Ceramiczne dekoracje w postaci figurek zajączków to bardzo dobrze znany i często pojawiający się na wielkanocnych stołach standard. Warto jednak także skierować swój wzrok również na inne materiały! Figurki z motywem zajączka możemy również znaleźć wykonane filcu, drewna, skóry, juty i innych materiałów. Ciekawe, zaskakujące dekoracje świąteczne na Wielkanoc znajdziesz na stronie: https://www.pieknowdomu.pl/

Koszyczek wielkanocny. Tradycja vs trendy

Najpopularniejsze wiklinowe koszyczki wielkanocne to tradycja i nieprzemijająca klasyka najczęściej wybierana na stoły wielkanocne. Ciekawym odstępstwem od niej może być koszyczek wykonany, np. juty, który idealnie uzupełni aranżacje wnętrz w popularnym stylu boho.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95