kuchnieportal

Kuchnia firmy Projektowanie Wnętrz z Bielsko-Białej projektem miesiąca!

Ciepła, przytulna kuchnia w modnej, jasnej kolorystyce zaprojektowana i wykonana przez firmę Projektowanie Wnętrz z Bielsko – Białej otrzymała najwięcej głosów w lipcowym konkursie „Realizacja miesiąca” serwisu Kuchnieportal.pl. Projekt czaruje efektownym, nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań. 

Kuchnia zaprojektowana z sercem i rozwagą. Sercem kierowała się Inwestorka, która marzyła o nowoczesnym wnętrzu, które jest jednocześnie ciepłe i kobiece. Rozwaga to funkcjonalnie zaplanowana przestrzeń, przemyślane rozwiązania aranżacyjne dzięki którym łatwiej się w kuchni gotuje oraz najlepsze materiały zastosowane w realizacji tego projektu. Jego autorem jest Pan Wiesław Korczak właściciel firmy Projektowanie Wnętrz z Bielska Białej. Naszym celem było zaprojektowanie ciepłego, przytulnego wnętrza przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów. Warunkiem było także to, by kuchnia doskonale komponowała się z salonem oraz spełniała wymogi funkcjonalności i ergonomii prac w kuchni.- mówi Pan Wiesław Korczak.

Kuchnia-firmy-Projektowanie-Wnętrz
Fot. Projektowanie Wnętrz, www.kuchniebb.pl

Ciepły wizerunek kuchni, zapraszający do gotowania i spędzaniu w tym miejscu czasu został osiągnięty dzięki zastosowaniu jasnych, pastelowych barw. Kuchnia wykona została z lakierowanej w wysokim połysku płyty mdf w odcieniu ciepłej, śmietanowej bieli. Blaty laminowane pięknym kolorze dąb Loara zrealizowane zostały w zaawansowanej technologii postforming ? uszlachetnienie powierzchni płyty. Dzięki niej intensywnie eksploatowany blat ma szanse dłużej posłużyć w kuchni.  Całość uzupełnia panel szklany nad blatem roboczym w delikatnym, wrzosowym kolorze, który idealnie komponuje się z kolorystyką mebli. Uwagę zwraca również ciekawie zaaranżowane oświetlenie w suficie podwieszanym. Odbija się refleksami w lakierowanych powierzchniach frontów podkreślając ciepłą atmosferę tej kuchni. Do tej aranżacji idealnie pasują dodatki w kolorze różowym, które ożywiają jasne, pastelowe wnętrze.

Kuchnia zaprojektowana została zgodnie z zasadami ergonomii prac kuchennych. Lodówka, zlew i płyta kuchenna ustawione zostały w bliskiej odległości w tzw. trójkącie roboczym. To duże udogodnienie oraz spora oszczędność czasu w trakcie codziennych pracach kuchennych. Naturalna sekwencja następujących po sobie czynności w trakcie przygotowywania posiłków zostaje dzięki temu bez przeszkód realizowana (wyjmowanie produktów spożywczych z lodówki, płukanie w strefie zlewozmywakowej oraz poddawanie obróbce termicznej na płycie grzewczej).
Meble w tej kuchni wyposażone zostały w najlepsze systemy cichego domykania z firmy Blum oraz funkcjonale, wyciągane kosze cargo z firmy Nomet.

Kuchnia-firmy-Projektowanie-Wnętrz
Fot. Projektowanie Wnętrz, www.kuchniebb.pl

Projekt,  który zwyciężył w lipcowym konkursie ?Realizacja miesiąca? to przykład bardzo modnych obecnie kuchni łączonych z salonem. Umownym rozgraniczeniem obu stref jest podłoga. W kuchni tworzy ją płytki gresowe w kremowym kolorze a salonie drewniane panele podłogowe.  Projektanci z firmy ?Projektowanie Wnętrz? zadbali o to, by czteroosobowa rodzina mogła w tym wnętrzu nie tylko spożywać i przygotowywać posiłki ale również spędzać tu czas.  Ciekawym rozwiązaniem jest m.in. zastosowanie obniżonej szafki przy wyspie kuchennej, która służy również domownikom jako ława z poduchą do siedzenia. Ta część zabudowy kuchennej usytuowana została na wprost kominka, co sprawia, że jest to szczególnie komfortowe miejsce relaksu i rozmów.

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar 

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95