kuchnieportal

Jak wykończyć mieszkanie z rynku pierwotnego? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę

Jak wykończyć mieszkanie z rynku pierwotnego? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę

Kiedy dopełnimy już wszystkich formalności związanych z kupnem mieszkania, będziemy mogli przejść do ostatniego, niezwykle czasochłonnego etapu, jakim są prace wykończeniowe oraz urządzanie naszego wymarzonego domu. Korzystając zarówno z pomocy profesjonalnych firm wykończeniowych, jak i z własnych umiejętności, możemy dostosować przestrzeń do swoich potrzeb i preferencji, tak, by efekt końcowy zadowalał nas i pozostałych domowników.

Statystyki podają, iż Polacy znacznie częściej decydują się na kupno mieszkań w stanie deweloperskim, niż tych wykończonych „pod klucz”. Jest to rozwiązanie, które nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale daje również ogromną swobodę przy tworzeniu spersonalizowanej przestrzeni, bo jak mówi Marcin Sałek, koordynator działu konstrukcyjnego w GTV – Klienci coraz częściej poszukują nieszablonowych propozycji, które z jednej strony będą atrakcyjne pod względem wizualnym, z drugiej pozwolą na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Zaczynamy od podstaw

Zazwyczaj mieszkanie, które odbieramy od dewelopera jest oddawane w nasze ręce w stanie, w którym zapewnione są tylko podstawowe warunki do wykonania dalszych prac. Ściany zwykle pomalowane są na biało, podłoga to betonowa wylewka, znajdziemy również instalację elektryczną w postaci gniazdek oraz podstawowych punktów świetlnych. W mieszkaniu w stanie deweloperskim możemy spodziewać się również parapetów wewnętrznych, drzwi wejściowych, a także grzejników. W łazience natomiast powinny znaleźć się przyłącza do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Czeka nas zatem jeszcze mnóstwo pracy- montaż podłóg i drzwi, malowanie ścian, urządzenie wszystkich pomieszczeń- od kuchni, przez sypialnię, aż do łazienki. Mimo ogromu prac i wyzwań czekających na nas w trakcie remontu i urządzania wymarzonego domu, plusem mieszkań w tzw. „surowym” stanie jest baza i podstawa, z której możemy skorzystać w dowolny sposób, planując własną przestrzeń.

Mały metraż, dużo możliwości

Wydawać by się mogło, że największy problem z urządzaniem mieszkania, będą miały osoby, które gospodarują mniejszą przestrzenią. Zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich- kawalerki i mieszkania dwupokojowe nieustannie cieszą się popularnością na rynku nieruchomości, często ze względu na niższą cenę. Mniejszy metraż wcale nie ogranicza właścicieli, ponieważ mała przestrzeń nie musi oznaczać problemu z przechowywaniem rzeczy – Dzięki systemom przesuwnym zamontowanym już na etapie prac wykończeniowych szafy i szafki można praktycznie ukryć przed wzrokiem gości, w łatwy sposób można również wykorzystać wnęki czy skosy, które pozornie wydają się nie mieć zastosowania – przekonuje Marcin Sałek. Obecne na rynku firmy oferują szeroki wachlarz możliwości zagospodarowania małej przestrzeni, łączący w sobie funkcjonalność, piękny wygląd, a często również możliwość doboru dowolnych segmentów, dających dodatkową przestrzeń do przechowywania – System Overline Plus pozwala na stworzenie pojemnej szafy z drzwiami przesuwnymi, gwarantującej łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy. Jednocześnie, dzięki minimalnej widoczności okuć i eleganckiemu wykonaniu, optycznie powiększa pomieszczenie – dodaje Marcin Sałek.

szuflada kuchnia

 Kuchnia- rozwiązania pomocne przy przechowywaniu rzeczy

Osoby decydujące się na samodzielne zaaranżowanie swojego mieszkania od podstaw, będą musiały zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest stworzenie kuchni, która powinna łączyć w sobie praktyczność, estetyczny wygląd oraz dawać dodatkową przestrzeń, pozwalającą na przechowywanie rzeczy niezbędnych w kuchni, jak garnki, patelnie czy kilkuelementowa zastawa stołowa – Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest system Modern Box, który umożliwia stworzenie różnorodnych aranżacji i zagospodarowanie nawet najmniejszej przestrzeni – tak jak tej pod piekarnikiem. Za jego zastosowaniem przemawia szereg udogodnień, takich jak system cichego domykania czy pełnego wysuwu szuflad – przekonuje Marcin Sałek. Szuflady zaprojektowane w ten właśnie sposób gwarantują nie tylko łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy, ułatwiają również segregację kuchennych przedmiotów, a co za tym idzie- pomagają zachować porządek i swobodnie wyszukiwać przybory podczas czynności wykonywanych w kuchni. Dodatkowym atutem jest również ich łatwy montaż.

szuflada modern box

Dobór odpowiedniego oświetlenia

Mieszkanie w stanie deweloperskim ma zapewnioną zaledwie podstawową instalację elektryczną oraz kilka kluczowych punktów świetlnych. Zatem od nas zależy dobór odpowiedniego oświetlenia, które nie tylko wizualnie ociepli naszą przestrzeń, ale będzie również spełniało wszystkie wymogi ekologiczne, a także pozwoli nam wygenerować oszczędności w domowym budżecie. Od jakiegoś czasu największą popularnością cieszy się oświetlenie typu LED, które prezentuje się estetycznie, a przy tym jest energooszczędne. Żarówki tego typu posłużą nam nawet przez 40 000 godzin. Dostępne na rynku rozwiązania sprawią, że oświetlenie, prócz spełniania swojej podstawowej funkcji, może również przyczynić się do wyeksponowania walorów naszego mieszkania, m.in. podświetlić wnętrza szafek czy też zewnętrzne elementy mebli. Ciekawym rozwiązaniem jest również inwestycja w bezdotykowe włączniki, które zapalają światła bezpośrednio po otworzeniu drzwi – Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się zwłaszcza w garderobach lub spiżarkach – dodaje Marcin Sałek.

Warto skorzystać z dostępnych na rynku rozwiązań, aby usprawnić nie tylko sam remont naszego wymarzonego mieszkania, ale także po to, by korzystanie z niego przez kolejne lata, było praktyczne i wygodne.

 

Przeczytaj również:

https://kuchnieportal.pl/artykul/nowoczesna-alternatywa-dla-koszy-cargo-system-szuflad-modern-box-od-gtv/

https://kuchnieportal.pl/artykul/szafa-z-drzwiami-przesuwnymi-w-kuchni-poznaj-jej-zastosowania/

O GTV:

GTV jest międzynarodowym dystrybutorem akcesoriów meblowych i oświetlenia. Ponadto jest jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Spółka obecna jest również w kilkudziesięciu miejscach w Europie, Azji i Ameryce, a produkty z logo GTV można znaleźć w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.

Więcej informacji na http://www.gtv.com.pl/pl/.

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Lena
28 października 2019, 12:10
0/0

My przy remoncie zdecydowaliśmy się na dodanie szklanych elementów. Zamówiliśmy na szklane.eu drzwi ze szkła i szafy wnękowe z lustrami. Dzięki temu wnętrze wygląda bardziej przestronnie i nowocześnie.

Olis
11 marca 2019, 11:54
1/0

Kuchnia najważniejsza w domu.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95