kuchnieportal

Gdy stoimy przed wyborem zlewozmywaka do kuchni

Zlewozmywak to jeden z najważniejszych elementów kuchennego wyposażenia. To właśnie przy nim odbywa się większość prac w kuchni: przygotowywanie potraw, mycie, obieranie, krojenie owoców i warzyw. Powinien być nie tylko estetyczny i dopasowywany do całej zabudowy, ale przede wszystkim praktyczny. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego zlewozmywaka spędza sen z powiek niejednej osobie urządzającej kuchnię. Czym się kierować wybierając zlewozmywak? 

Zanim zdecydujemy o wyborze konkretnego typu zlewozmywaka powinniśmy zdać sobie kilka pytań, które pozwolą nam rozstrzygnąć, jaki typ zlewu sprawdzi się najlepiej w naszej kuchni. Kluczowe jest to: jak liczną mamy rodzinę? Jak często zamierzamy zmywać? Zmywamy ręcznie czy powierzamy to zadanie zmywarce? W jakim stylu i kolorystyce urządzona jest nasza kuchnia?

W przypadku, gdy mieszkamy we dwójkę z reguły nie ma potrzeby inwestowania w zlewozmywak dwukomorowy. Podobnie jest w sytuacji, gdy zamierzamy korzystać ze zmywarki. W takich sytuacjach lepszym wyborem będzie zlewozmywak jednokomorowy, który zajmuje mniej miejsca w kuchni. Dzięki temu zyskamy dodatkowe 40-50 cm blatu roboczego. W małych kuchniach, gdzie liczy się każdy centymetr taka oszczędność przestrzeni jest warta rozważenia. Na rynku dostępne jest także pośrednie rozwiązanie- zlewozmywak półtora komorowy. To nic innego niż zlewozmywak z jedna dużą i jedną małą komorą. Zajmuje mniej miejsca niż zlewozmywak dwukomorowy i jest jednocześnie bardzo funkcjonalny.

Zlewozmywaki granitowe – dobry wybór

Ciekawe modele zlewozmywaków jednokomorowych i półtora komorowych, możemy znaleźć w ofercie firmy Schock. Schock opatentował specjalną formułę obróbki materiału granitowego i wykorzystując jego najlepsze właściwości stworzył innowacyjny materiał, z którego produkuje zlewozmywaki. Jest to mieszanka kwarcu (najtwardszego składnika granitu), najwyższej jakości akrylu oraz pigmentów. W efekcie, zlewozmywaki granitowe słynącej z wysokiej jakości marki (Schock jest wiodącym producentem na skale światową zlewozmywaków granitowych) są idealnym wyborem do każdej kuchni. Cechuje je wysoka odporność na uderzenia, zarysowania oraz działanie wysokich temperatur. Posiadają powłoki antybakteryjne (Antiback), które skutecznie zapobiegają rozwojowi bakterii na powierzchni zlewozmywaka. Ich wyjątkowo gładka, jedwabista struktura (zawdzięczają ją tzw. efektowi nanoclean, który jest wynikiem nanotechnologicznego procesu utwardzania powierzchni) sprawia, że łatwo utrzymać je w czystości.

zlewozmywak schock mono d-100
Fot. Zlewozmywak Schock Mono D-100, kolor „earth”.

Zlewozmywaki jednokomorowe i półtorakomorowe firmy Schock

W ofercie firmy znajdziemy ciekawe modele zlewozmywaków jednokomorowych i półtorakomorowych, w oryginalnych, niespotykanych kolorach, które z powodzeniem sprawdzą się w różnych aranżacjach kuchennych. Przykładem jest wpuszczany w blat jednokomorowy zlewozmywak Mono D-100. Model Mono D-100 dostępny jest w przepięknym kolorze ?earth?, który najkrócej można opisać jako mieszanka kolorów ziemi z metalicznym połyskiem. Ta interesująca barwa sprawdzi się w zestawieniu z innymi pastelowymi kolorami, zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Kolor dostępny jest we wszystkich modelach materiału Cristadur z wyjątkiem Grando.

zlewozmywak schock waterfall rouge
                                                        Fot. Zlewozmywak Schock Waterfall D-100, kolor „rouge”.

Energetyczna, gorąca czerwień – ?rouge? jednokomorowego zlewozmywakaWaterfall D-100 to z kolei świetna propozycja do nowoczesnych wnętrz. Aranżacja kuchenna ze zlewozmywakiem w takim odważnym, oryginalnym kolorze z pewnością wyróżni naszą kuchnię z pośród wielu innych. ?Rouge? dostępny jest w modelach Waterfall D-100 i Waterfall D150.

zlewozmywak schock waterfall d150
Fot. Zlewozmywak Schock Waterfall D-150, kolor „polaris”.

Kuchnie biało ? czarne to nieprzemijający trend, który niezmiennie od lat cieszy się dużą popularnością. Gra w black & white w wystroju kuchni wymaga wyboru odpowiedniej armatury kuchennej. ZlewozmywakWaterfall D-150 w kolorze śnieżnobiałej bieli (polaris) stworzy ekspresyjny duet z czarnym blatem i świetnie się sprawdzi w zestawieniu z innymi czarno-białymi elementami wystroju i wyposażenia kuchni.
zlewozmywak schock Mono d150
Fot. Zlewozmywak Schock Mono D-150, kolor „magma”.

Magma, czyli czarno-srebrny kolor w palecie kolorów Schock to alternatywa dla jednolitej, gładkiej czerni, która sprawdzi się w zestawieniu z modnymi obecnie szarościami. Kolor dostępny jest w materiale Cristadur we wszystkich modelach zlewozmywaków. Wspaniale prezentuje się w modelu Mono D-150. 

Czytaj również:

Szafki kuchenne na wymiar 

Wysokość mebli kuchennych 

Kuchnia w szarościach

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95