kuchnieportal

Modne, nowoczesne kuchnie w szarościach

Modne, nowoczesne kuchnie w szarościach

Szary to kolor prosty, minimalistyczny, a przy tym nowoczesny. Zazwyczaj jednak niechętnie wykorzystuje się go w domowych wnętrzach, jeśli już się pojawia to pod postacią sprzętów i urządzeń AGD. To duży błąd – barwa ta skrywa w sobie bowiem ogromne możliwości i atuty aranżacyjne. 

Strach przed szarym jest nieuzasadniony – to kolor ponadczasowy i praktyczny tak samo jak biel czy czerń. Kuchnia w kolorze szarości to natomiast rozwiązanie świeże i szlachetne; uniwersalne, dodatkowo również wyrafinowane i oryginalne. 

Najodważniejsi powinni zdecydować się na całościową dominację szarości. Takie zabieg nie przypadnie do gustu każdemu, to pewne. Wielbiciele surowych i chłodnych wnętrz z pewnością jednak będą zachwyceni. To pomysł dla nowoczesnych osób, szukających rozwiązań pionierskich i zrywających z utartymi schematami. Kuchnia, w której rządzą szarości robi ogromne wrażenie, urzeka nieschematycznością i szykiem.


 
Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej śmiali swą szarą kuchnię powinni czymś zrównoważyć, niewiele trzeba bowiem, by zamiast prostoty i szlachetności osiągnąć przytłaczający efekt. Szarość w tej kwestii jest jednak niezwykle wdzięczna i elastyczna.

Jedną z możliwości jest postawienie na biel. Wbrew pozorom połączeniu temu daleko od nijakości i braku wyrazu, te kolory idealnie się dopełniają, a także podkreślają – biel idealnie oswaja szarość. Do białych mebli można dodać szare ściany, szare sprzęty zwieńczyć białymi blatami – zależnie od upodobań.

Szarość doskonale spełnia się również w roli tła dla akcentów kolorystycznych. W obawie przed tym, by szara kuchnia nie była smutna czy niedostępna warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Dzięki niemu wszelkie elementy na pierwszym planie, kolorowe meble czy dodatki zostaną idealnie wydobyte, podkreślone i nasycone, uwydatni się ich charakter i ciepło.

Można też odwrotnie – użyć szarości jako uzupełniającej barwy dodatków lub mebli. Zawsze pozostaje również rozwiązanie tradycyjne i funkcjonalne, a przy tym estetyczne – szare, stalowe, chromowane detale takie jak nóżki, uchwyty czy wszelkie akcesoria kuchenne stanowią eleganckie zwieńczenie, pasujące do każdej kuchni niezależnie od jej stylu.

Szary to kolor zawierający w sobie nieopisanie możliwości. Zależnie od pomysłu na niego, potrafi zmieniać swoje oblicze, wychodzić na pierwszy plan lub stanowić tło prezentujące inne elementy. Szara kuchnia to nowoczesność i świeżość, wielkomiejska elegancja, która potrafi być również przyjazna.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95