kuchnieportal

Country-house. Kuchnia, w której tradycja spotyka się z nowoczesnością

Przytulna kuchnia w stylu klasycznym wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania  – tak najkrócej można opisać projekt Country-house od niemieckiego producenta mebli kuchennych na wymiar Nolte Küchen. Projektantom udało się połączyć wysoką funkcjonalność z sielskim klimatem.  To propozycja dla osób, które chcą wprowadzić do swojego mieszkania przytulny nastrój, a jednocześnie oczekują od zabudowy kuchennej najwyższej jakości i wygody jej użytkowania. 

Fot. Projekt kuchni Country-house, Nolte Küchen

Kuchnia ? serce domu

Country-house to projekt, który przeciwstawia się chłodnemu minimalizmowi. Odnajdziemy w nim elementy ozdobne, charakterystyczne dla stylu klasycznego, takie jak pilastry, przeszklone witryny czy matowe, ramowe fronty z serii Frame Lack. Dodają one zabudowie elegancji i uroku. Jednocześnie wszystkie te detale są wyważone i harmonijnie dopasowane, dzięki czemu Country-house zachowuje spójny i lekki wygląd.

Innym elementem, który odróżnia Country -house od chłodnych, ascetycznych kuchni jest częściowe eksponowanie jej wyposażenia. Przeszklone witryny oraz odsłonięte półki tworzą przestrzeń dla przedmiotów, które chcemy pokazać.  Słoiki, przetwory, książki kucharskie czy naczynia nie są ukryte, ale stanowią część naturalnej dekoracji, dzięki której kuchnia zyskuje prawdziwie domowy i przytulny charakter. W ten sposób zostaje podkreślona niepowtarzalna rola tego pomieszczenia ? miejsca, które stanowi centrum rodzinnego życia i wspólnego przebywania domowników.

Country-house-Nolte-1.jpg
Fot. Nolte Küchen

Również oryginalna i ciepła kolorystyka Contry-house decyduje o jej nastrojowym klimacie. Smakowite odcienie szafranu, papryki, curry i dzikiej róży to niektóre z barw, które pojawiły się w projekcie od Nolte Küchen. Odnajdziemy je na komodzie oraz bocznej, wolnostojącej części zabudowy kuchennej. Interesujące współgrają one ze stonowaną szarością koloru lava, który dominuje w projekcie. Wszystkie kolory pochodzą z  linii Home ? jednej z dwóch perfekcyjnie skomponowanych palet barw, które od niedawna goszczą w ofercie Nolte. Home to zestaw ciepłych odcieni bieli, beży, szarości, żółci i czerwieni, które podkreślają harmonijny i przytulny wygląd pomieszczenia.

Wnętrza przeszkolonych oraz odsłoniętych szafek rozjaśnione są przez nowoczesne systemy oświetlenia, które dodatkowo podnoszą wygodę korzystania z nich oraz eksponują ich walory wizualne. Cechą, która wyróżnia oświetlenie stosowane w meblach Nolte, jest możliwość regulowania jego ciepła oraz jasności. W zależności od naszych potrzeb możemy ustawić różną temperaturę oraz natężenie światła.

Country-house-Nolte-2.jpg
Fot. Nolte Küchen

Nowoczesne rozwiązania w tradycyjnej aranżacji kuchni

W projekcie Country-house tradycja spotyka się z nowoczesnością. Widać to nie tylko w aspekcie wizualnym, ale także w wymiarze praktycznym. Wykorzystano w nim elementy charakterystyczne dla Nolte Küchen, które podnoszą funkcjonalności kuchni i wygodę jej użytkowania.

O doskonałej jakości mebli kuchennych od Nolte świadczą zaawansowane, nowoczesne rozwiązania w nich zastosowane. Uszczelki polipropylenowe, w które wyposażone są wszystkie szafki, blokują przenikanie do ich środka kurzu i innych drobnoustrojów. Dzięki temu przedmioty w nich schowane pozostają czyste i wolne od zarazków. Ponadto fronty zabudowy kuchennej zamykają się niezwykle cicho i delikatnie. Nowoczesny system Silent Comfort sprawia, że drzwiczki domykają się bezgłośnie.

Country-house-Nolte-3.jpg  Country-house-Nolte-4.jpg
Fot. Nolte Küchen                                                                          Fot. Nolte Küchen.

W szufladach kuchennych Nolte zastosowano specjalne systemy organizacji wewnętrznej i podzielniki, które pomagają utrzymać w nich porządek oraz schować przedmioty o różnych kształtach i wymiarach. Szuflady wyposażone są w okucia od firmy Blum, jednego z liderów w swojej branży, które dodatkowo podnoszą trwałość i wytrzymałość zabudowy.

Innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym przez Nolte Küchen jest również siatka Matrix 150.  Polega ona na wykorzystaniu wielokrotności 150 mm we wszystkich wymiarach zabudowy: szerokości, głębokości, długości. To m.in. dzięki niej Country-house zawdzięcza swój symetryczny, uporządkowany  wygląd, który sprawia, że przebywanie w kuchni jest prawdziwą przyjemnością.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
QDF
30 marca 2016, 09:23
2/0

Bardzo przyjemna kuchnia

Kuchnie – Studio Sto Procent
12 marca 2015, 16:33
3/0

Więcej zdjęć z kuchniami Nolte na innych stronach

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95