kuchnieportal

Bezpieczna i funkcjonalna strefa zmywania naczyń dla małych i dużych

Na rynku są dostępne rozwiązania, które podnoszą bezpieczeństwo i funkcjonalność  użytkowania strefy zmywania, takie jak np. baterie kuchenne z funkcją oszczędzania  wody czy specjalna budowa zlewozmywaków z antybakteryjnymi powłokami ProHygienic21 – rozwiązania dostępne w produktach firmy Schock. Z powodzeniem możemy więc zaprosić do wspólnej pracy w kuchni nawet najmłodszych członków naszych rodzin, bez obaw o ich zdrowie i bezpieczeństwo! 

Zlewozmywak Schock

Wspólna praca małych i dużych to dokonała okazja do nauki i zabawy. O czym należy pamiętać zanim zaprosimy do pomagania w kuchni najmłodszych członków rodziny? Na sercu leży nam zazwyczaj bezpieczeństwo i zdrowie naszych pociech. Organizując bezpieczną strefę zmywania warto zadbać o kilka czynników.  
 

  1. Organizacja strefy zmywania.
 
Maluch może mieć problem z dosięgnięciem do zlewozmywaka. Przydatny może okazać się wtedy niewielki stołeczek na stabilnych nóżkach, który doda naszej pociesze centymetrów. Warto również wyposażyć malucha w fartuszek ochronny chroniący ubranie przed zachlapaniem. My sami powinniśmy zadbać również by wytłumaczyć dziecku jak bezpiecznie obchodzić się ze szklanymi naczyniami i gorącą wodą. Proste zasady bezpieczeństwa jest wstanie pojąc już drugo czy trzecioklasista podstawówki.     
 
 
  1. Bezpieczny i higieniczny zlewozmywak.
 
Zlewozmywak to miejsce szczególnie narażone na występowanie bakterii, które świetnie rozwijają się w wilgotnym, ciepłym środowisku i w kontakcie z resztkami jedzenia.  W trosce o bezpieczeństwo nasze i naszych milusińskich zazwyczaj stosujemy chemiczne środki i żrące  detergenty w celu odkażenia i dokładnego wyczyszczenia zlewozmywaka. Efektem tych działań są niestety kłopoty ze zdrowiem. Stosowanie agresywnie działających środków chemicznych powoduje osłabienie układu odpornościowego i w efekcie sprzyja powstawaniu i zaostrzaniu skutków alergii, z którymi coraz częściej borykamy się my i najmłodsi członkowie naszych rodzin. Stosowanie chemicznych detergentów wpływa również niekorzystnie na środowisko podnosząc stopień zanieczyszczenia wód i gleby.  Czy da się zatem uniknąć chemicznych detergentów w kuchni?   
Obecnie na rynku dostępne są rozwiązania naturalne, bezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia. Zamiast tradycyjnych zlewozmywaków wymagających stawania żrących odkażaczy i uciążliwego szorowania, możemy wybrać zlewozmywaki z antybakteryjnymi powłokami ProHygienic21.  To nowy standard na rynku, opatentowany przez firmę Schock i stosowany w produktach tego znanego producenta armatury kuchennej.  Powierzchnie zlewozmywaków Schock są tak przygotowane, iż nie pozwalają bakteriom się na nich zatrzymać oraz rozmnażać. Po skończonej pracy wystarczy po prostu zmyć zlewozmywak wodą, bez konieczności szorowania i stosowania chemicznych proszków i płynów. Świeże jarzyny, ryby czy delikatne mięso można płukać w takim zlewozmywaku bez obaw o nasze zdrowie. A najmłodsi członkowie rodziny z powodzeniem mogą nam pomagać w tej czynności.
Opatentowana formuła ProHygienic21 w zlewozmywakach Schock otrzymała certyfikat niemieckiego instytutu LGA, potwierdzający jego jakość i bezpieczeństwo.

Zlewzomywak_Schock_Signus_D-150_Puro

Fot. Zlewzomywak Signus D-150 Puro,Schock
 

  1. Uwaga gorąca woda! Bateria kuchenna – oszczędza wodę i podnosi bezpieczeństwo zmywania naczyń.
 
Innym, wartym rozważenia rozwiązaniem jest wyposażenie naszej kuchni w baterię, które dzięki swej budowie zapobiega gwałtownemu rozlewaniu się wody i podnosi bezpieczeństwo zmywania naczyń.  Rozwiązanie to możemy znaleźć w bateriach kuchennych firmy Schock, które wyposażono w regulator kontrolujący przepływ wody. Regulator, poprzez stawianie nieznacznego oporu, dyscyplinuje nas, zmuszając do oszczędzania wody. To dyskretne urządzenie pozwala zaoszczędzić nawet do 30 procent zużycia wody, wpływając pozytywnie na stan naszego portfela. Rozwiązanie to jest tym bardziej skuteczne, jeśli chcemy, aby pomagali nam w domu nasi podopieczni, często przecież nie zdający sobie sprawy z tak subtelnych konieczności. Dyskretny opór baterii podnosi również bezpieczeństwo korzystania przez naszych milusińskich z gorącej wody, ograniczając ryzyko przypadkowego poparzenia.  
 
 
Zmywanie naczyń, tak jak i każda inna czynność wykonywana przez dziecko w kuchni, koniecznie powinna odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Zastosowanie produktów firmy Schock – zlewozmywaków z antybakteryjną powloką ProHygienic21 i baterii kuchennych wyposażonych w regulator przepływu wody podnosi jednak znacznie bezpieczeństwo korzystania ze strefy zmywania. Dzięki temu możemy zaprosić do zabawy w kucharza dzieci, możemy im nawet zlecić pozmywanie naczyń w zlewozmywaku ograniczając ryzyko poparzeń i kontaktu z alergizującą chemią.       

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95