kuchnieportal

Zlewozmywak i bateria na wyspie kuchennej

Wyspa kuchenna to centralne i najważniejsze miejsce w kuchni. Szczególnie w sytuacjach gdy zaaranżowana jest na niej strefa zmywania. Jaki zlewozmywak i baterię kuchenną wybrać, aby podkreśliła reprezentatywny charakter wyspy, a jednocześnie była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu?  

Zlewozmywaki i baterie na wyspie kuchennej
Fot. Zlewozmywak granitowy Vero N-100, Schock.

Wyspa kuchenna z trwałą armaturą

Szczególnie ważną cechą armatury kuchennej, niezależnie czy jest umiejscowiona na wyspie kuchennej czy w tradycyjnej zabudowie, jest jej trwałość i wytrzymałość na działanie szkodliwych czynników. Doskonałej jakości zlewozmywak i bateria sprawią, że raz urządzona strefa zmywania będzie nam służyła przez wiele lat. Świetną inwestycją są oryginalne zlewozmywaki granitowe, które odznaczają się ponadprzeciętną trwałością. Najwyższy standard w tym zakresie prezentują zlewozmywaki firmy Schock, która ponad 30 lat temu opracowała i opatentowała ich skład. To on przesądza o ich bezkonkurencyjności w swojej klasie.

Zlewozmywaki granitowe Schock powstają z mieszanki kwarcu, akrylu i barwników. Kwarc jest najtwardszym składnikiem granitu, a jego połączenie z akrylem zapewnia mu niezwykłą wytrzymałość. Zlewozmywak granitowy jest bardzo odporny na wszelkie zarysowanie czy uderzenia. Dzięki temu nie musimy się martwić, że w czasie wykonywania pracy przy wyspie kuchennej, jego powłoka ulegnie uszkodzeniu.

Zlewozmywaki i baterie na wyspie kuchennej
Fot. Zlewozmywak granitowy Cristadur Horizont D-150, Schock.

To bardzo ułatwia i usprawnia codzienne czynności ? możemy działać szybko bez obaw o uszkodzenie armatury. To ona dostosowuje się do nas i odpowiada na nasze potrzeby, a nie odwrotnie.

Właściwe wymiary armatury

Projektując strefę zmywania należy odpowiednio dostosować ją do wymiarów wyspy kuchennej. Firma Schock posiada w swojej ofercie zlewozmywaki jedno-, dwu- lub półtorakomorowe, które łatwo jest dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wiele z nich wyposażonych jest również w dodatkowe akcesoria, które znacznie ułatwiają wykonywanie codziennych prac w kuchni i podnoszą funkcjonalność wyspy. Jednym z nich jest podgrzewany ociekacz INDUTHERM, który nagrzewa się do temperatury 50 stopni. To opatentowany przez firmę Schock dodatek, który jest dostępny dla wybranych modeli zlewozmywaków Cristadur. Ogromną zaletą ociekacza jest możliwość szybkiego osuszenia naczyń. To rozwiązanie dla osób, które nie mają miejsca na wyspie, aby zamontować dodatkową suszarkę do naczyń.

Wyspa kuchenna ? wiele funkcji w jednym miejscu
Wyspa kuchenna jest miejscem wielozadaniowym. Obok strefy zmywania pełni często rolę blatu roboczego, przy którym przygotowuje się posiłki. To bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia bezpośredni dostęp do wody podczas gotowania ? dzięki temu można szybko opłukać warzywa czy umyć ręce.

Zlewozmywaki i baterie na wyspie kuchennej
Fot. Zlewozmywak granitowy Waterfall D-150, Schock.

Jednak połączenie strefy zmywania z przestrzenią kuchenną, wymaga od armatury spełniania najwyższych standardów higieny. Tylko wówczas mamy pewność, że kontakt żywności z nią będzie całkowicie bezpieczny. Zlewozmywaki Schock posiadają powłokę antybakteryjną wzbogaconą jonami srebra, która skutecznie blokuje namnażanie się bakterii. W eliminacji zarazków i drobnoustrojów pomaga również idealnie gładka powierzchnia armatury. Do jej produkcji wykorzystywane są wyselekcjonowane, zaokrąglone cząsteczki kwarcu. Dzięki nim powłoka zlewozmywaka jest jednolita i pozbawiona jakichkolwiek porów i załamań. Brud nie przywiera do niej, ale ?toczy się? i jest niezwykle łatwy do usunięcia.

Najlepsze baterie na wyspę kuchenną

W odróżnieniu od blatów roboczych zamontowanych przy ścianie, do wyspy kuchennej mamy dostęp z kilku stron. Bateria zlewozmywakowa, w którą wyposażona jest wyspa, powinna umożliwić pełne wykorzystanie zalet wynikających z jej lokalizacji. Doskonale sprawdzają się na niej baterię z wysoką, wyciąganą lub obrotową wylewką, które zapewniają użytkownikowi szeroki zakres ruchu. Wysokiej jakości baterie o nowoczesnym i dopracowanym designie odnajdziemy w ofercie firmy Schock. Ich interesujący wygląd podkreśla reprezentatywny charakter wyspy kuchennej.

Zlewozmywaki i baterie na wyspie kuchennej
Fot. Zlewozmywak granitowy Cristadur Signus D-150, Schock.

Ciekawą propozycją od Schocka są również baterie zlewozmywakowe wyposażone w pierścienie granitowe, które podnoszą ich wytrzymałość i zabezpieczają przed uszkodzeniami. Nie musimy obawiać się, że uderzenie w baterię ciężkim garnkiem czy innym naczyniem naruszy jej konstrukcję. Dzięki temu możemy szybko i swobodnie wykonać swoją pracę. Dodatkowym atutem baterii z oprawą granitową jest jej stylistyczne dopasowanie do zlewozmywaków granitowych. Zastosowanie tego samego materiału w armaturze sprawia, że strefa zmywania wygląda spójnie i estetycznie, a wyspa kuchenna zyskuje elegancki i nowoczesny wygląd.
Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95