kuchnieportal

Zlewozmywak granitowy – 7 zalet dzięki którym będzie idealnym dopełnieniem Twojej kuchni

Zlewozmywak granitowy – 7 zalet dzięki którym będzie idealnym dopełnieniem Twojej kuchni

Aby zlewozmywak był funkcjonalny i służył przez długie lata, powinien być trwały i odporny na różne uszkodzenia. W tym wypadku sprawdza się zlewozmywak granitowy. Czemu właśnie taki? Poniżej znaleźć można siedem zalet tego rozwiązania.

1. Wysoka jakość

Zlewozmywak wykonany z granitowego materiału, jest naprawdę dobrej jakości i można się spodziewać, że będzie służył w kuchni przez długi czas. Jednak wybierając taki zlew, należy zwrócić uwagę na jego dokładny skład, gdyż to on zadecyduje o walorach użytkowych i trwałości.

Popularne na rynku zlewozmywaki granitowe zrobione są z materiałów kompozytowych. Co za tym idzie, kupując go należy poznać wszystkie informacje o składzie. Przy zakupach dowiadujmy się więc co wchodzi w skład mieszanki z jakiej stworzony jest towar, szukajmy też różnego rodzaju gwarancji jakości oferowanych przez producentów. Zwiększy to naszą szansę na inwestycję w zlew, który posłuży w kuchni przez wiele lat.

2. Granit nie sprzyja powstawaniu zacieków

Zacieki są prawdziwym problemem w wielu domach, gdzie używa się zlewozmywaków stalowych (skąd bardzo trudno jest je usunąć). Natomiast kiedy zacieki pojawią się na granicie, to można je bardzo łatwo usunąć. Przeciera się je wtedy wilgotną gąbką, nasączoną niewielką ilością mleczka czyszczącego albo płynu do mycia naczyń.

3.. Zlewozmywak granitowy będzie odporny na wysokie temperatury

Granitowy zlew sprosta oddziaływaniu na niego temperatury, która sięgać może nawet 280° Celsjusza. Do tego zniesie także promieniowanie ultrafioletowe i używane w gospodarstwie domowym kwasy oraz ługi. Wszystko to oznacza, że nic się nie stanie kiedy na zlewozmywaku postawi się gorący garnek czy blachę. Nie zaszkodzi mu także odcedzanie do niego gorącej wody ani ekspozycja na światło słoneczne, czy kontakt z różnorodną chemią gospodarczą. Pozwala to na dużą wygodę działań – nie trzeba martwić się o każdy swój krok w kuchni, bo zlewozmywak nie ucierpi nawet na nierozważnych działaniach.

4. Granitowy zlewozmywak może być antybakteryjny!

Kupując tego rodzaju produkt od razu można zdecydować się na model ze specjalną powłoką – zawierającą nanocząsteczki srebra. Powłoka ta zapełnia zlewozmywakowi odporność na bakterie: zapobiega wtedy rozwojowi samych bakterii, ale też grzybów na powierzchni zlewu. Tego rodzaju powłoka nie traci swoich właściwości i nie ulega wytarciu.

5. Niezwykła trwałość

Zlewozmywaki granitowe są jednymi z najbardziej trwałych jakie można obecnie dostać na rynku. Jest tak, ponieważ materiał ich wykonania zapewnia im bardzo dobre właściwości:

  • są odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • bardzo dobrze znoszą wysokie ale też skrajnie niskie temperatury,
  • nie uszkadzają ich żrące środki chemiczne czy detergenty,
  • są odporne na zarysowania (np. nożem) i uderzenia – dużo bardziej niż np. zlewozmywaki stalowe.

W związku z tym, w codziennych czynnościach, ze zlewozmywakiem granitowym w kuchni nie trzeba się jakoś szczególnie obchodzić. Jest to duża przewaga w porównaniu ze zlewozmywakami innych rodzajów (z innych materiałów), które bardzo szybko mogą ulec uszkodzeniu. Do tego, przy odpowiedniej pielęgnacji granit może służyć przez długie lata.

6. Zlewozmywaki granitowe są łatwe do utrzymania w czystości

Bardzo ważna jest tutaj systematyczność, dzięki której można zachować walory estetyczne oraz wytrzymałościowe zlewu. Trzeba myć go (najlepiej codziennie) ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń, a następnie wycierać do sucha (przy pomocy delikatnej ściereczki). Zabiera to kilka minut, a daje naprawdę dobre efekty, gdyż zapobiega osadzaniu się na zlewie kamienia.

Od czasu do czasu warto też zaimpregnować powierzchnię zlewozmywaka specjalnymi preparatami, które można zakupić w sklepach z wyposażeniem kuchni. Środki te pozwalają na zabezpieczenie zlewu przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, a także na jak najdłuższe utrzymanie jego pierwotnego stanu.

7. Stylowy wygląd

Bez względu na to w jakiej zamontuje się go kuchni, zlewozmywak granitowy zawsze dobrze się prezentuje. Może być to kuchnia klasyczna, nowoczesna, czy minimalistyczna – taki zlew wpasuje się w każdą przestrzeń. Do tego, na rynku znaleźć można obecnie bardzo szeroką ofertę jeśli chodzi o gamę kolorów i odcieni tego rodzaju zlewów, dlatego każdy może znaleźć model w pełni pasujący do własnych preferencji.

Zlewozmywaki granitowe w popularnych odcieniach mogą być:

  • białe,
  • beżowe,
  • szare
  • albo czarne.

Przykładowy zlewozmywak granitowy z oferty sklepu Prima Gran w omawianych kolorach:

Zlewozmywaki granitowe

Zdarzają się też modele czerwone, zielone, a nawet niebieskie. Wszystkie te zalety, związane z jakością, wytrzymałością i eleganckim wyglądem zlewozmywaków granitowych sprawiają, że stają się one naprawdę wartościowym elementem każdej kuchni.


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Kamiks
28 września 2018, 23:06
1/0

Tylko jedna wada – cena

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95