kuchnieportal

Zlewozmywak do małej kuchni

Funkcjonalne zaaranżowanie strefy zmywania w niewielkim wnętrzu stanowi duże wyzwanie projektowe. Kluczem do sukcesu jest właściwy wybór zlewozmywaka, który będzie wygodny w użytkowaniu pomimo ograniczeń narzucanych przez niewielki metraż kuchni.  

Zlewozmywak-do-małej-kuchni-6.jpg

Fot. Zlewozmywak granitowy Cristadur Mono N-100L i bateria Karpo Pro, Schock

1. Zlewozmywaki jednokomorowe

Zlewozmywak, bez względu na rozmiar kuchni, musi być w pełni funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Firma Schock, wiodący producent i wynalazca zlewozmywaków granitowych, posiada w swojej ofercie najwyższej jakości armaturę, która doskonale odpowiada potrzebom małej kuchni. Wśród propozycji Schocka znajdują się nowoczesne zlewozmywaki jednokomorowe, które zajmują niewielką powierzchnię blatu roboczego. To niezwykle istotny aspekt projektowania małej kuchni, w której ważne jest rozsądne zagospodarowanie niemal każdego centymetra.

Schock oferuje zlewozmywaki jednokomorowe o zróżnicowanym kształcie, budowie, wymiarach i kolorystyce. Dzięki temu można je swobodnie dopasować do różnych założeń aranżacyjnych. Nowością jest model Mono R-100, który jest pierwszym okrągłym zlewozmywakiem Cristadur ? linii odznaczającą się wyjątkową gładką powierzchnią. Pomimo niewielkiego rozmiaru, Mono R-100 posiada wygodną komorę o głębokości 200 mm, która jest charakterystyczna dla zlewozmywaków o znacznie większych wymiarach.

Zlewozmywak-do-małej-kuchni.jpg

Fot. Zlewozmywak Mono R-100, Schock. 

Inną propozycją dla małej kuchni są zlewozmywaki z serii Ronda o wymiarach zewnętrznych 580×500 mm (Ronda D-100) lub 650×500 mm (Ronda D-100 L). To oryginalny koncept firmy Schock, który godzi funkcję dużego zlewozmywaka z wymaganiami niewielkiej przestrzeni. W modelu Ronda  zastosowano nietypowe proporcje pomiędzy komorą a ociekaczem. Komora zajmuje dominującą część zlewozmywaka, natomiast niewielki ociekacz pozwala zrezygnować z dodatkowej suszarki do naczyń nie ograniczając jednocześnie w sposób znaczący powierzchni blatu roboczego.

Zlewozmywak-do-małej-kuchni-2.jpg
Fot. Zlewozmywak Ronda D-100, Schock

2. Zlewozmywaki narożne

Zlewozmywaki narożne pomagają zagospodarować najmniej funkcjonalną część blatu, która często pozostaje niewykorzystana. Zorganizowanie strefy zmywania w narożniku blatu umożliwia zamontowanie zlewozmywaka o większej powierzchni, wyposażonego w ociekacz i dodatkową komorę. Przykładem tego są modele Lotus C -150 i Signus C-150 marki Schock. To półtorakomorwe zlewozmywaki, które są niezwykle funkcjonalne, a dzięki możliwości montażu narożnego mogą stać się częścią wyposażenia nawet mniejszej kuchni.

Zlewozmywak-do-małej-kuchni-4.jpg
Fot. Zlewozmywak Lotus C-150, Schock

Zlewozmywaki granitowe Schock powstają z mieszanki kwarcu i akrylu. Kwarc jest najtwardszym składnikiem granitu, a jego połączenie z akrylem dodatkowo wzmacnia jego wytrzymałość. Dzięki temu zlewozmywaki są niezwykle oporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz na szkodliwe działanie środków chemicznych, barwników czy promieni UV. Zapewnia to szybsze i wygodniejsze wykonywanie codziennych prac kuchennych ? nie musimy obawiać się bowiem, że podczas zmywania czy przygotowywania posiłków w pobliżu zlewozmywaka naruszymy jego powłokę. To szczególnie ważne w przypadku niewielkich kuchni, gdzie z powodu ograniczonego metrażu wszystkie strefy użytkowe są zlokalizowane bardzo blisko siebie. Dodatkową zaletą zlewozmywaków Schock jest powłoka ochronna wzbogacona jonami srebra, które skutecznie powstrzymują rozwój bakterii. Dzięki temu kontakt żywności z powierzchnią armatury jest w pełni bezpieczny, a przygotowywanie posiłków szybsze i wygodniejsze

3. Akcesoria do zlewozmywaka organizujące przestrzeń

Aby podnieść funkcjonalność zlewozmywaka, możemy wyposażyć go w ruchome akcesoria, które nie blokują na stałe jego komory. Ciekawym rozwiązaniem są wkłady do zlewozmywaków w postaci nakładanych misek. W odróżnieniu od zwykłych naczyń, są one dopasowane do wielkości armatury i montowane na jej krawędzi. Dzięki temu nie zajmują całej komory zlewozmywaka, a te wyposażone w otwory mogą dodatkowo pełnić rolę durszlaka.

Zlewozmywak-do-małej-kuchni-7.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Vero N-100, Schock.

Bardzo przydatnym elementem w niewielkiej kuchni są również ruchome deski, które po nałożeniu na komorę zlewu zwiększają przestrzeń użytkową blatu. Firma Schock posiada w swojej ofercie deski szklane i drewniane, które odpowiadają różnym modelom zlewozmywaków granitowych. Odznaczają się one ciekawym i nowoczesnym designem, dzięki czemu stanowią dodatkową ozdobę kuchni. Wkładki i deski to przydatne akcesoria w małych kuchniach, dzięki którym komfort użytkowania zlewozmywaka jest większy, a on sam ? bardziej funkcjonalny.
Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95