kuchnieportal

Zaprojektuj swoją kuchnię w 3 D!

Zaprojektuj swoją kuchnię w 3 D!

Projekt wymarzonej kuchni można zlecić wykwalifikowanemu fachowcowi, który posiadając wymiary pomieszczenia, mapkę przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz znając nasze preferencje i potrzeby zaproponuje aranżację wnętrza. Koszt takiej usługi wynosi przeciętnie od 400 zł do 2500zł w zależności o wielkości pomieszczenia i prestiżu wybranej firmy.

Od czego zacząć przygodę z projektowaniem kuchni 3D?

Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w projektowaniu wnętrz i stworzyć własny projekt kuchni 3d, mają możliwość skorzystania z wielu za programów komputerowych dostępnych w Internecie. Jednym z nich jest NET+ polskiej firmy CAD Projekt K&A. Jest to darmowa aplikacja on-line, przeznaczona dla wszystkich osób, których interesuje przygoda z aranżowaniem pomieszczeń. Aby zaprojektować wnętrze należy wejść na stronę producenta cadprojekt.com.pl, pobrać aplikację i rozpocząć projektowanie. Zaczynamy od podania kształtu i wymiarów pomieszczenia oraz wyboru podstawowych kolorów ścian i podłogi.

Jakie mamy możliwości tworząc projekt kuchni 3D

Program umożliwia tworzenie projektów kuchni, łazienek, salonów, sypialni oraz pomieszczeń biurowych, dowolnych kształtów i wymiarów w 2D i 3D.W systemie znajduje się baza dostępnych przedmiotów, tj. meble, blaty kuchenne, stoły, krzesła, płytki, sprzęt AGD oraz inne elementy wyposażenia kuchni i każdego innego pomieszczenia w domu. Program umożliwia szeroki wybór wersji kolorystycznych i faktur dla dodawanych mebli. Możliwe jest również układanie płytek na ścianach, w układzie pionowym i poziomym, obracanie ich pod wybranym katem. Projektowanie kuchni w 3D jeszcze nigdy nie było takie proste. Wszystkie przedmioty można w prosty sposób dodać do tworzonego projektu za pomocą metody przeciągnij – upuść. W aplikacji dostępna jest również funkcja kolizji. Dzięki tej funkcji użytkownik nie posiadając specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w projektowaniu jest w stanie zaaranżować funkcjonalne wnętrze. Inne zaawansowane funkcjonalności NET+ to możliwość zapalania świateł i wyświetlania odbić (w lustrach i na płytkach podłogowych) w projektowanym pomieszczeniu, które uatrakcyjniają wygląd wizualizacji.

Program wymaga aktywnego łącza z Internetem, ponieważ poszczególne elementy dodawane przez
użytkownika pobierane są ze strony producenta na bieżąco.

NET+ umożliwia sprawdzanie na bieżąco jaki jest postęp w projektowaniu wnętrza. Dzięki tej funkcji użytkownik ma możliwość odbycia w każdej chwili wirtualnego spaceru po projektowanym wnętrzu i zobaczenia np. jak nowo dodana lampa czy wybrany mebel komponuje się w pozostałymi przedmiotami. Użytkownik ma także możliwość zapisania swoich projektów i ich edytowania w dowolnej chwili.

Zdjęcia: cadprojekt.com.pl

4 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Witos
7 sierpnia 2013, 23:04
6/2

Fajna zabawa takie projektowanie ale zajmuje mnóstwo czasu żeby się nauczyć i dobrze dobrze zrobić pierwszy projekt.

projektant
5 sierpnia 2013, 14:24
5/0

Nie znam studia, które rozdaje projekty za darmo. A nawet jeśli gdzieś tak jest to umówmy się, że wliczają sobie to w cenę mebli.

Ala
5 sierpnia 2013, 14:15
4/1

Do użytkownika Benek. Nie chciałabym kupować kuchni, której projekt dostałam za darmo. Nie wiem jak tobie ale mnie ma ona służyć naście lat, więc wolę dopłacić za projekt i mieć wygodną i funkcjonalną kuchnie.

Benek
5 sierpnia 2013, 14:09
3/5

Nie wiem dla kogo są te programy. Żeby cokolwiek zaprojektować trzeba spędzić pół dnia, a i tak nic fajnego się nie uzyska. Lepiej znaleźć studio kuchenne, które projektuje za darmo 😉

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95