kuchnieportal

Trendy w wyposażeniu mebli kuchennych

Trendy w wyposażeniu mebli kuchennych

Meble kuchenne prezentowane podczas tegorocznych targów EuroCucina jak zawsze zachwycały nieprzeciętnym designem, precyzją wykonania i wyjątkową dbałością o detale. Jednak na równi z pięknym wyglądem znaczenie ma funkcjonalność zabudowy, o czym doskonale wiedzą czołowi producenci wyposażenia kuchni. Zobaczcie, w jaki sposób zadbano o komfort i ergonomię użytkowania mebli pokazanych w Mediolanie.

Kuchnia, której nie widać

Podczas tegorocznych targów EuroCucina producenci duży nacisk położyli na komfort użytkowania prezentowanych przez siebie mebli. Ich ekspozycje potwierdziły znaczenie nowoczesnego wyposażenia dla funkcjonalności kuchni. Na wielu stoiska  zobaczyliśmy m.in. systemy marki PEKA, dzięki którym kuchnia jest w pełni funkcjonalna i optymalnie zagospodarowana. Ponadto poszerzają one możliwości projektowe, czego przykładem jest system HAWA. Pozwala on przysłonić wybrane części mebli frontami, wysuwanymi z wnęki zbudowanej pomiędzy korpusami. To rozwiązanie doskonale wpisuje się w trend kuchni minimalistycznych oraz otwartych na salon. Dzięki niemu możemy w dowolnym momencie zakryć blat czy AGD i nadać zabudowie kuchennej elegancki, zredukowany wygląd. Nieporządek, który często towarzyszy gotowaniu oraz robocze przedmioty szybko i dyskretnie zostają ukryte przed oczami gości. System HAWA sprawia, że z pozoru minimalistyczna kuchnia jest jednocześnie bogato wyposażona i w pełni funkcjonalna.

Polecamy:

Trendy w wyposażeniu mebli kuchennych od PEKA

Fot. System HAWA, PEKA

Wyspy kuchenne bez frontów

Na EuroCucina 2018 producenci mebli chętnie wykorzystywali trendy znane z poprzednich sezonów, m.in. przełamywanie zabudowanych szafeki otwartymi półkami bez frontów. W tę koncepcję aranżacyjną wpisuje się system EXTENDO Fioro od PEKA. Jego zastosowanie mogliśmy zobaczyć w jednej z kuchni ekspozycyjnej marki Nobilia. Kosze EXTENDO Fioro pojawiły się w projekcie wyspy kuchennej. Efektowna kombinacja metalu i drewna, która wyróżnia ten system, doskonale hormonizowała z wygląd nowoczesnej wyspy.

Trendy w wyposażeniu mebli kuchennych od PEKA

Fot. Półki z systemu EXTENDO Fioro, PEKA

Kuchnia, w której wszystko ma swoje miejsce

Z kolei niemiecka marka TEAM 7 postawiła w swoich kuchniach na naturalne piękno drewna. Za drewnianymi frontami umieścili systemy PEKA: PLENO Fioro i SNELLO Fioro, które gwarantują maksymalne zagospodarowanie mebli. Dzięki nim wnętrze zabudowy staje się przejrzyste, uporządkowane a wszystkie przechowywane rzeczy łatwo dostępne.

Również marka MITON wykorzystała w swoich meblach półki z systemu PLENO i SNELLO PEKA. Pierwsze pozwalają zaaranżować pojemną spiżarnię wewnątrz zabudowy, natomiast półki Snello zagospodarowują wąskie przestrzenie podblatowe.

Trendy w wyposażeniu mebli kuchennych od PEKA

Fot. Półki z systemu Pleno, PEKA

Technologia w EKO kuchni

Targi EuroCucina tradycyjnie są miejscem prezentacji nowości technologicznych przeznaczonych do kuchni. Tak było również tym razem. Marki DOCA i Fendi zastosowały w swoich meblach nowatorski pojemnik FreezyBoy PEKA z funkcją schładzania zawartości do -5 ° C, przeznaczony do przechowywania odpadów organicznych. Neutralizuje on nieprzyjemne zapachy i spowalnia rozkład resztek żywności.

Szerokie zastosowanie produktów PEKA przez wiodących producentów mebli pokazuje ich znaczenie dla funkcjonalności kuchni. Co cieszy, prezentowane systemy możemy umieścić w każdej zabudowie i cieszyć się komfortem użytkowania mebli na najwyższym poziomie.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95