Fot. Nolte Küchen
Otwarty plan wnętrza sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu. Połączone kuchnia i salon stają się centrum domowego życia – to w nich przesiadujemy z bliskimi, wspólnie gotujemy, spotykamy się na posiłkach, pracujemy i odpoczywamy. Zarazem stanowią one wizytówkę całego mieszkania. Wizualne ujednolicenie kuchni i salonu to dobry sposób, aby podkreślić ich reprezentacyjny charakter. W ten sposób otrzymujemy spójną i harmonijną przestrzeń.
Kuchnię i salon możemy do siebie upodobnić wykorzystując zbliżone kolory, materiały czy dodatki. Najbardziej jednolity efekt zapewnia jednak „bezszwowe” łączenie obu stref. Polega ono na umieszczeniu w nich mebli z tej samej kolekcji bądź utrzymanych w identycznej stylistyce. Takie rozwiązanie odnajdziemy m.in. w projektach Nolte Küchen.
Łącznik między kuchnią i salonem: wisząca półka
W realizacji z linii Legno/Nova Lack Nolte zastosowało wiszącą szafkę wzorowaną na meblach pokojowych. Zarazem jest ona wykonana z tych samych materiałów, co wysoka zabudowa kuchenna. Ujednolicenie obu tych elementów zapewnia jednolity i estetyczny wygląd całego wnętrza.
Fot. Nolte Küchen
W tym projekcie zastosowano jeszcze jedno nowatorskie rozwiązanie: przestrzeń roboczą ze zlewozmywakiem i piekarnikiem umieszczono w zabudowie z frontami wysuwanymi z korpusu. Po ich zasunięci cała kuchnia upodabnia się do salonu i nabiera bardzo eleganckiego charakteru. To świetny koncept w przypadku otwartych wnętrz.
Łącznik między kuchnią i salonem: nowoczesne siedziska
Klimatycznym łącznikiem między kuchnią a salonem mogą być również niskie szafki, które łatwo przemienimy w siedziska. Układając na nich koce czy poduszki otrzymamy oryginalne ławy do przesiadywania z książką czy kubkiem herbaty.
Fot. W realizacjach Nolte Küchen odnajdziemy niskie szafki, które spajają przestrzeń kuchenną i pokojową.
Łącznik między kuchnią i salonem: regały i otwarte półki
Modnym łącznikiem między kuchnią a salonem są niezabudowane półki oraz regały. Dodają one aranżacji lekkości i zapewniają płynne przejście między obiema strefami. W realizacji z linii Soft Lack/Manhattan Nolte zastosowało ten sam drewniany dekor na wyspie kuchennej i regale. Dzięki temu oba element spajają wizualnie kuchnię i salon.
Fot. Nolte Küchen
Otwarte półki możemy zastosować również w samej zabudowie kuchennej. W ten sposób będzie ona nawiązywać do wyglądu mebli pokojowych oraz nabierze indywidualnego charakteru. Książki, płyty, zdjęcia czy kuchenne akcesoria, które umieścimy na półkach, będą niepowtarzalnym uzupełnieniem zabudowanych frontów.
Fot. Nolte Küchen
28.04.2017
Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Super rozwiązanie