kuchnieportal

Szuflada dobrze zorganizowana z wkładami PEKA

Szuflada dobrze zorganizowana z wkładami PEKA

Utrzymanie porządku w szufladach bywa wyzwaniem, szczególnie jeżeli lubimy gotować i często korzystamy ze sztućców, akcesoriów kuchennych czy pojemników na przyprawy. Jak ułatwić sobie to zadanie? Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania firmy PEKA, dzięki którym zadbamy o czystość i dobrą organizację wnętrza szuflad. Wkłady na sztućce i talerze oraz maty antypoślizgowe sprawiają, że przybory kuchenne mają swoje stałe miejsce, nie gubią się i są zawsze pod ręką.

W szufladach kuchennych trzymamy wiele drobnych przedmiotów. Sztućce, przybory do gotowania i przygotowywania jedzenia, ściereczki kuchenne, pojemniki na przyprawy czy wykałaczki to tylko niektóre z akcesoriów, dla których musi znaleźć się miejsce w zabudowie, a bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonalną kuchnię. Jednak najtrudniejszym zadaniem nie jest wygospodarowanie dla nich przestrzeni, ale jej funkcjonalne zaaranżowanie – tak, aby wewnątrz szuflady panował porządek, a każda rzecz była łatwa do odszukania. Dzięki temu oszczędzamy czas oraz energię, a gotowanie i inne kuchenne prace stają się łatwiejsze. Po jakie rozwiązania warto sięgnąć, aby osiągnąć taki efekt?

Wkłady na sztućce PEKA: wkłady SKY, FUTURA i SCOOP

Wkłady na sztućce SKY

Wkłady na sztućce z linii SKY są podzielne na kilka mniejszych, prostokątnych przegród o różnej wielkości. Dzięki temu zapewniają miejsce do przechowywania zarówno małych łyżeczek deserowych, jak i np. dużych łyżek o nietypowych kształtach.

Wkłady SKY są zbudowane ze stałych i ruchomych przegród, dzięki czemu możemy swobodnie zmieniać wielkość komór w zależności od potrzeb chwili. W ten sposób efektywnie zagospodarujemy wnętrze szuflady.

W skład linii SKY wchodzą wkłady do szuflad o różnych wymiarach – o szerokości od 30 do 120 cm lub dostosowane do szuflad Tandembox.

Wkłady na sztućce SKY

 

Wkłady na sztućce FUTURA

Wkłady FUTURA zbudowane są z zaokrąglonych komór. Najmniejszy z modeli jest przeznaczony do szuflad o froncie o szerokości 300 mm a największy: do szuflad o szerokości frontu 1200 mm. Każdy wkład składa się z komór o różnej wielkości, dostosowanych do przechowywania innego rodzaju akcesoriów. Większe modele możemy wyposażyć w podziałki, które umożliwiają tworzenie dodatkowych przegród – tak, abyśmy mogli jak najlepiej dostosować wnętrze szuflady do wymagań naszej kuchni.

Wkłady na sztućce Futura

 

Wkłady na sztućce SCOOP

Wkłady SCOOP są zbudowane z poziomych przegród, które możemy dowolnie modyfikować za pomocą ruchomych podziałek (są one dostępne dla szuflad o szerokości frontu od 500 mm). Tym samym wielkości komór mogą być  zmieniane zgodnie z naszymi preferencjami. Ponadto poprzeczne przegródki gwarantują większą wytrzymałość wkładu, ponieważ ostre przedmioty nie uderzają o jego krawędzie podczas otwierania szuflady.

Wkłady na sztućce SCOOP

Wkłady Separado

Wkłady do szuflad Separado są idealne do przechowywania drobnych akcesoriów kuchennych. Możemy stosować je pojedynczo lub łączyć, tworząc zestawy najlepiej odpowiadające naszym potrzebom. Ponadto mamy do dyspozycji dedykowaną wkładkę na przyprawy lub sztućce, a także ruchome podziałki, które umożliwiają tworzenie dodatkowych komór wewnątrz wkładu.

Porządek na talerzu – wkłady do przechowywania zastawy

Kiedy mamy już uporządkowane sztućce i akcesoria kuchenne, czas zadbać o organizację szuflad z zastawą stołową. Praktycznym rozwiązaniem są wkłady na talerze, które umożliwiają ich przechowywanie w pozycji pionowej. Każdy talerz jest umieszczony osobno oraz ustabilizowany dzięki dopasowanym przegródkom. Tym samym poszczególne elementy zastawy nie stykają się i nie uszkadzają wzajemnie. Ponadto każdy talerz jest łatwo dostępny, bez konieczności ruszania sąsiadujących z nim naczyń (jak dzieje się w przypadku talerzy ułożonych tradycyjnie: jeden na drugim).

Wkłady na talerze

Maty antypoślizgowe do szuflad

Ofertę firmy PEKA uzupełniają maty antypoślizgowe, które zapobiegają przesuwaniu się rzeczy podczas otwierania i zamykania szuflady. Mata chroni również dno szuflady przed zarysowaniami i zabrudzeniami: jeżeli przewrócimy niedomknięty słoik czy butelkę a ich zawartość wyleje się bądź  wysypie, bez trudu możemy posprzątać. Wystarczy wyjąć matę, przetrzeć i z powrotem włożyć do szuflady.

Wkłady do szuflad - maty antypośłlizgowe

Maty są dostępne w kilku, modnych kolorach: bieli, antracycie i szarości, dzięki czemu łatwo dopasujemy wygląd wnętrza szuflady do zabudowy. Ich dodatkowym atutem jest możliwość docięcia do wymiaru schowka.

  • Mata do szafki zlewozmywakowej – PEKA proponuje nam również specjalną matę AGO-PROTECT, która chroni szafkę zlewozmywakową przed zabrudzeniami. Posiada ona wyprofilowane wytłoczki, które zatrzymują płyny. Tym samym szafka jest skutecznie zabezpieczona przed zawilgoceniem.

Maty antypoślizgowe

12.12.2017

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Leonidas
6 marca 2018, 20:20
1/0

Dobry i wygodny wkład do szuflady to podstawa sprawnej pracy w kuchni

Sylwia
3 stycznia 2018, 11:04
2/0

Mam wkłady – nie wiem czy akurat tego producenta – i z doświadczenia uważam że wkłady dopasowane do szuflad to jest konieczność! 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95