kuchnieportal

Szklany panel z oświetleniem LED i aluminiowymi profilami

Kolorowe szklane panele z grafiką to popularne, chętnie wykorzystywane rozwiązanie w nowoczesnych aranżacjach kuchennych. Na naszym rynku dostępne są również szklane panele z wbudowanym oświetleniem LED oraz wyposażone w aluminiowe półki i haczyki na akcesoria kuchenne. Rozwiązanie dostępne jest m.in. w ofercie firmy Zobal, producenta akcesoriów meblowych oraz ściennych profili konstrukcyjnych z aluminium.

Panele szklane z wbudowanym oświetleniem LED

Szklany panel podświetlony światłem LED pełni rolę dekoracyjną, a jednocześnie zapewnia dodatkowe oświetlenie w kuchni. Jego zewnętrzna, widoczna część wykonana jest ze szkła laminowanego folią do podświetleń, która gwarantuje równomierna rozproszenie światła na jego powierzchni. Pomiędzy szkłem a płytą HDF, która stanowi tylną ścianę panelu, montowane jest oświetlenie LED. Panel przygotowywany jest na indywidualne zamówienie i gotowy do zamocowania na ścienienie za pomocą kołków montażowych. Jego maksymalna wysokość to 1000 mm, a szerokość 3100 mm.

Szklany-panel-z-oświetleniem-LED-i-aluminiowymi-profilami-4.jpg
Fot. ZOBAL

Panele LED z aluminiowymi profilami

Szklany panel LED można zakupić w wersji z aluminiowymi profilami konstrukcyjnymi. Profile konstrukcyjne to podłużne elementy, które można porównać do tuneli z otworami. Montowane są na głębokości zaledwie 25 mm i stanowią o bardzo wysokich walorach użytkowych całego panelu. Konstrukcja profilu pozwala umieścić w nim elementy uzupełniające, takie jak haki, prowadnice, półki na przyprawy, systemy linkowe umożliwiające montaż pólek szklanych, kasetki na ręcznik papierowy, czy półki z zaokrąglonymi kieszeniami do przechowywania butelek.

Szklany-panel-z-oświetleniem-LED-i-aluminiowymi-profilami-5.jpg
Fot. ZOBAL

Szeroki wybór elementów uzupełniających pozwala wyposażyć panel zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników kuchni i zagospodarować ścianę w najbardziej optymalny dla nich sposób. Elementy można dowolnie wymieniać i uzupełniać, dzięki czemu panel nie traci swojej funkcjonalności. Jeżeli nie chcemy montować całych paneli, możemy wykorzystać jedynie gniazda z otworami do przykręcania. Gniazdo pozwala na stosowanie akcesoriów systemu ściennego (np. półek) bez konieczności budowania dodatkowej ?ściany? z panelu LED.

Alternatywa dla szafek

Rozwiązanie zaproponowane przez firmę ZOBAL można wykorzystać również na innych ścianach w kuchni, nie tylko między dolną a górną zabudową.

Szklany-panel-z-oświetleniem-LED-i-aluminiowymi-profilami-6.jpg
Fot. ZOBAL

To m.in. świetna alternatywa dla osób, które chciałby zrezygnować z wiszących szafek, a jednocześnie funkcjonalnie wykorzystać wolną przestrzeń. Dzięki panelom wyposażonym w profile kuchnia będzie wydawała się bardziej przestronna oraz zyska nowoczesny i dynamiczny wygląd.

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95