kuchnieportal

Systemy cargo – spiżarnia w nowoczesnej kuchni

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu mebli kuchennych przechowywanie suchych produktów spożywczych w kilku, często oddalonych od siebie szafkach odchodzi w niepamięć. Systemy wysokich, wyciąganych szafek – carga umożliwiają przechowywanie wszystkich produktów w jednym miejscu. Dzięki temu rozwiązaniu nie tracimy czasu na żmudne poszukiwanie i zbieranie  składników do ulubionego ciasta czy potrawy z różnych miejsc, jak i też łatwiej jest nam zaplanować zakupy mając przed oczyma całą spiżarnię.

Szafki cargo niewątpliwe pomagają zorganizować pracę w kuchni. Wszystkie produkty spożywcze są widoczne na pierwszy rzut oka, dzięki przejrzystemu systemowi szuflad i koszy. Dostęp z dwóch lub trzech stron umożliwia z kolei łatwy i szybki akces do wybranego produktu. Planowanie zakupów przy tak zorganizowanej domowej spiżarni jest zdecydowanie łatwiejsze – wystarczy otworzyć wyciąg cargo by określić, które produkty nam się kończą.

Szafka Cargo Najkorzystniejszym rozwiązaniem, z punku ergonomii prac kuchennych, jest umieszczenie w szafki cargo tuż obok lodówki. Dzięki temu jedno miejsce w kuchni staje się strefą przechowywania produktów zarówno świeżych, jak i tych z dłuższym terminem przydatności do spożycia. 

W taki sposób można zestawić np. wyciąg Convoy firmy Peka. Nowoczesna spiżarnia w postaci wyciągu Convoy ustawionego obok lodówki stanowi bardzo dobre rozwiązanie problemu magazynowania zapasów. Ręcznie regulowana wysokość każdej z półek umożliwia przechowywanie wszystkich artykułów, nawet tych o znacznych rozmiarach.
Maksymalne obciążenie wyciągu to 100 kg (dla każdej z półek wynosi 20 kg). Wyciągniecie szuflad nawet przy maksymalnym obciążeniu nie wymaga jednak użycia dużej siły. Zastosowany z produkcie system prowadnic pozwala na wysunięcie wyciągu z całą zawartością poza szafkę, już za jednym, delikatnym pociągnięciem.  Zintegrowany system hamowania umożliwia ciche zamknięcie i otwarcie mechanizmu.
Produkt występuje w dwóch wersjach Convoy Centro (dostęp do produktów spożywczych z dwóch stron)  i Convoy Lavido (dostęp do produktów spożywczych z trzech stron).
                                                                                                                                                                                      fot. Cargo Convoy Lavido, Peka 

Innym przykładem szafki cargo firmy Peka jest system Dispensa. Ta szafka, nazywana inaczej „suchym magazynem” ze względu na swoją bardzo dużą pojemność, jest wstanie wytrzymać obciążenie do 100 kg. Jej zaletą jest możliwość zawieszania koszy na dowolnej wysokości dzięki systemowi haczyków rozmieszczonemu co 100 mm. W ten sposób liczba koszy w szafce może być indywidualnie dopasowywana do aktualnych potrzeb właściciela kuchni.  

                   

Szafki cargo wyposażane są w coraz bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie mechanizmy otwierania. Wyciąg cargo Swing podczas otwierania obraca się o 90 stopni w obie strony. W ten sposób dostęp do produktów jest jeszcze łatwiejszy a właściciel kuchni wyposażonej w taki system uzyskuje szybki przegląd przechowywanych produktów spożywczych. System Swing może być stosowany w szafkach o szerokości 300 mm i 400 mm a jego maksymalne obciążenie wynosi 70 kg. Podobnie jak w przypadku mechanizmu Dispensa to cargo jest również wyposażone w możliwość regulacji wysokości, na której zawieszane są kosze.

                                            Szafka Cargo

                                                                   fot. Cargo Swing, Peka 

Inną, ciekawą odmianą szafki cargo jest Tandem. Ta szafka otwiera się jak lodówka – drzwiczki uchylają się na jedną stronę (prawą bądź lewą w zależności od naszego wyboru). W trakcie otwierania półki umieszczone w głębi przesuwają się do przodu. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy jedno spojrzenie aby łatwo znaleźć każdy przechowywany produkt.  Tandem został opracowany dla szafek o szerokości 450 mm, 500 mm i 600 mm. Podobnie jak pozostałe wyciągi wyposażony jest w system cichego domykania, dzięki któremu otwieranie i zamykanie jest niemal bezszelestne a my nie musimy obawiać się zniszczenia produktów w szklanych pojemnikach.

                 

Spiżarnia w nowoczesnej kuchni mało ma więc wspólnego z tradycyjnym pomieszczeniem z czasów naszych babć. Nowoczesne rozwiązania, takie jak cargo, efektywnie wykorzystują przestrzeń i umożliwiają wygodne przechowywanie oraz bieżące wykorzystywanie dużych zapasów żywności w każdej, nawet niewielkiej kuchni.      

Zdjęcia i materiały multimediane: Peka 

2 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Piotr
10 października 2013, 10:21
4/0

Rozwiązanie takie naprawdę się doskonale sprawdza w kuchni, mamy coś takiego w domku u rodziców. Choć samo rozwiązanie pochodzi z prze kilku lat i nie jest tak zaawansowane technicznie, to i tak jest niezastąpione. Choć w domu rodzinnym jest to raczej wąska półka cargo niż taki magazyn, ale to już kwestia do ogarnięcia na etapie projektowania.

LovELA
10 października 2013, 23:20
3/0

Z uwagi na koszt urządzenia warto faktycznie decydować się na większe carga. Koszt podobny, a rozwiązanie dużo bardziej praktyczne.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95