kuchnieportal

Samodzielne skręcanie mebli. Co warto wiedzieć w tym temacie?

Samodzielne skręcanie mebli. Co warto wiedzieć w tym temacie?

Popularną praktyką jest zakup mebli online, które ze względu na mniej kłopotliwy transport często otrzymujemy w postaci wielu elementów do samodzielnego skręcenia. O czym należy pamiętać i na co zwróci uwagę samodzielnie składając meble?

Najlepiej w duecie

Skręcanie mebli w zależności od ich wielkości i rodzaju można zorganizować na wiele sposobów. Najczęściej jednak konieczna jest osoba do pomocy, która przytrzyma płytę podczas skręcania czy w decydujących momentach poda elementy łączeniowe. Mniejsze meble złożysz w pojedynkę ale będzie to wymagać znacznie więcej czasu i sił. W przypadku mebli wielkogabarytowych najczęściej samodzielny montaż nie będzie możliwy.  Skręcanie mebli w duecie lub w szerszym gronie może być jednak dobrą zabawą i okazją do zacieśniania więzi. Można rzec, że ta praca łączy ludzi!

 

Przygotuj się!

Dobrą praktyka jest przygotowanie się do skręcania mebli, zanim je rozpoczniemy. Jednym z pierwszych zadań powinno być przeczytania instrukcji i upewnienie się, że posiadamy niezbędne narzędzia potrzebne do skręcania mebli. Może się przydać wkrętarka, młotek, klucze nimbusowe czy miarka. Dzięki temu jeszcze zanim zaczniemy skręcanie mebli, możemy dokonać zakupu niezbędnych  sprzętów i akcesoriów.

Kolejnym krokiem powinno być rozpakowanie wszystkich kartonów i posegregowanie dokładnie elementów konstrukcyjnych szafek . Śruby należy ułożyć obok siebie, nakrętki przy nakrętkach a wkręty obok wkrętów. Wszystkie wyroby stalowe w jednym miejscu a większe elementy posegregowane wg. swoich kategorii. W czasie prac montażowych nie będziemy sprawdzać za każdym razem opakowań w poszukiwaniu kolejnego elementu.   

 

Skręcanie mebli nie takie trudne  

Jeśli zajmujemy się skręcaniem mebli bardziej złożonych, np. meble kuchenne konieczne jest zachowanie odpowiedniej kolejności montażu poszczególnych elementów. Montaż szafek powinien być rozpoczęty od skręcania i wieszania szafek wiszących. W przypadku zabudowy stojącej najlepiej jest zacząć od zabudowy narożnika. Jeśli w elementach konstrukcyjnych mebli kuchennych nie ma otworów na odpływy, niezbędne będzie ich wykonanie za pomocą wyrzynarki. Końcowym etapem jest zazwyczaj zamontowanie drzwiczek mebli i ich wyregulowanie.

Skręcanie mebli to nic trudnego przy dobrych narzędziach i odrobinie chęci. Jeśli zajęcie to okaże się na tyle ciekawe i wciągające można pójść o krok dalej i pokusić się o samodzielne wykonanie od a do z prostej szafki, regału czy półek. Niezbędne wyroby stalowe: śruby, wkręty i różnego rodzaju elementy łączeniowe do płyt meblowych znajdziesz m.in. na stronie: https://normydin.pl/

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95