kuchnieportal

Rzeczy, które musi mieć Twoje mieszkanie. Wyniki 5 edycji must have

Znamy już projekty wyróżnione tytułem must have 2015. Wśród nich znajdują się meble pokojowe, sprzęt AGD, akcesoria i dodatki do wnętrz, a także książki, zabawki dla dzieci, aplikacje mobilne i nowatorskie usługi. Plebiscyt jest jednym z elementów projektu must have. Drugi to wystawa wyróżnionych przedmiotów podczas Łódź Design Festiwal. W tym roku wydarzenie to odbędzie się w dniach 8-18 października pod hasłem „Konsekwencje”.

Wyniki-must-have-2015.jpg

Wyróżnienia must have przyznawane są głosami Rady Ekspertów składającej się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków wzornictwa. Eksperci  wybierają spośród propozycji nadesłanych przez nich samych oraz zgłoszeń dokonywanych samodzielnie przez firmy. Tytuł must have zdobywają przedmioty, uznane za najciekawsze przykłady aktualnych trendów w projektowaniu.

Wśród przedmiotów wyróżnionych tytułem must have 2105 znalazły się m.in. rzeczy dedykowane przestrzeniom kuchennym:

  • Linia sprzętu do zabudowy Amica In  nowa linii sprzętów AGD Amica In obejmuje 9 modeli piekarników do zabudowy (w tym jeden piekarnik parowy), 5 modeli płyt indukcyjnych, płytę grzejną na szkle oraz okap kominowy w kolorze białym lub beżowym. Sprzęty z serii Amica In wyróżniają się przemyślanym designem oraz zaawansowanymi funkcjonalnościami. Przykładem tego jest piekarnika do zabudowy IN 954 PYRO. Co go wyróżnia? Między innymi możliwość zdalnego sterowania za pomocą urządzeń mobilnych, 20 indywidualnych programów użytkownika i 37 gotowych programów pieczenia, programator z interaktywnym ekranem dotykowym, multimedialna książka kucharska, funkcja czyszczenia pyrolitycznego, szybkiego nagrzewu i rozmrażania czy podświetlany uchwyt informujący o poziomie ciepła wewnątrz piekarnika.

 

must-have-2015-2.jpg
  • Zlewozmywak Ewit (Marmorin) ? jest to zlewozmywak nablatowy dostępny w trzech różnych modelach (w każdym z nich znajduje się syfon automatyczny). Wykonany z materiału Magranit? Material łączącego cząsteczki granitu z syntetyczną żywicą i uszlachetniającymi dodatkami. Zlewozmywak Ewit dostępny jest w 12 wariantach kolorystycznych. Może być podłączony do zmywarki oraz dodatkowo wyposażony w młynek.

must-have-2015-3.jpg

  • Kolekcja Mio by VOX ? meble z kolekcji Mio charakteryzują się prostą formą i stonowaną kolorystyką. W jej skład wchodzą m.in. kanapy, fotel, regały, sekretarzyk, komoda i stolik kawowy. Elementem, który szczególnie zwrócił naszą uwagę jest stół, który z powodzeniem sprawdzi się w jadalni czy kuchni.  Jego blat wykonano w kolorze białym, a  bukowe nogi wybarwiono na ciepły brąz. Wymiary stołu:  szerokość 164 cm, głębokość 97,5 cm, wysokość 77 cm. Projektantki: Joanna Leciejwska, Wiktoria Lenart.

 

must-have-2015-4.jpg

 

  • Krzesło UXI (Paged Collection) ? to designerskie dopełnienie stołu kuchennego. Składa się z miękkiego siedziska w różnych wariantach obić oraz ramy dostępnej w bukowym lub dębowym wykończeniu (o różnych wybarwieniach). Rama może być również pokryta emalią w jednym z 10 kolorów.  Wymiary krzesła: wysokość: 77 cm, szerokość: 45 cm, głębokość: 51 cm, wysokość siedziska: 48 cm.  Projektant: Tomek Rygalik.

 

must-have-2015-5.jpg
  • Stół Endu (Dller) ? wykonany z drewna dębowego stół urzeka prostotą, a przy tym kryje w sobie kilka pomysłowych rozwiązań. Jednym z nich jest blat sprawiający wrażenie bardzo cienkiego, jednak ?złudna grubość kilku milimetrów to efekt przemyślanej sztuczki optycznej i popis niezwykle ciekawej obróbki masywnego (?) blatu?. Wymiary stołu: wysokość: 75 cm, szerokość: 180 cm, głębokość: 90 cm. Projektant: Piotr Kuchciński.

must-have-2015-5.jpg

  • Krzesło Kowalskiego (nowy model.org) ? kolejna propozycja dla strefy jadalnianej w kuchni. Lekkie (waży około 7 kg), surowe w swym wyglądzie krzesło wykonane z bukowego drewna, z giętej sklejki oklejonej naturalnym kasztanowym fornirem.  Świetnie sprawdzi się w kuchniach minimalistycznych, urządzonych w stylu skandynawskim czy inspirowanych wnętrzami z lat PRL-u. Wymiary krzesła: wysokość 75 cm, szerokość 41,5 cm, głębokość siedziska 41 cm, długość całkowita 46,5 cm. Projektant: Czesław Kowalski (krzesło ma bardzo ciekawą historię, o której można przeczytać na stronie producenta).

must-have-6.jpg

Wśród projektów wyróżnionych tytułem must have 2015 znalazły się również akcesoria i inne, drobne przedmioty, które tworzą klimat każdej kuchni, m.in. kubek MODERN (AVANT Fabryka Porcelitu), opakowanie dżemów Fimaro (Fimaro) czy książka ?Alfabet Ciast? (tekst, zdjęcia i ilustracje: Zofia Różycka, Wydawnictwo Dwie Siostry).

must-have-2015-7.jpg

Pełna lista projetków wyróżnonych tytułem must have 2015 znajduje się na stronie: www.lodzdesign.com

 

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar 

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95