kuchnieportal

Prowadnice i systemy szuflad od Würth Polska

Prowadnice i systemy szuflad od Würth Polska

Prowadnice DYNAPRO to jedna z propozycji przygotowanych przez firmę Würth Polska, należąca do koncernu Würth produkującego m.in. akcesoria meblowe. Przeznaczone są one do produkcji szuflad o różnych wymiarach i zastosowaniu. Na bazie prowadnic DYNAPRO z udźwigiem do 40 kg lub do 70 kg można zbudować dwa rodzaje szuflad: skrzynkową drewnianą oraz szufladę VIONARO posiadającą metalowe boki.

Prowadnice-i-systemy-szuflad-od-Wurth-Polska.jpg

Prowadnice

Prowadnice DYANPARO umożliwiają budowę szuflad z tradycyjnymi uchwytami lub otwieranych bezuchwytowo. W drugim rozwiązaniu wykorzystywany jest system TIPMATIC, który pozwala otwierać szuflady na dwa sposoby:

  • w modelu z synchronizatorem otwarcie następuje po dociśnięciu dowolnego punktu frontu,
  • w modelu bez synchronizatora fronty otwierają się wyłącznie po naciśnięciu ich środkowej części.

Prowadnice DYNAPARO pozwalają wyregulować fronty w trzech płaszczyznach, przy czym szuflady skrzynkowe drewniane reguluje się bez użycia narzędzie, a metalowe za pomocą wkrętu PZ2.
Alternatywą do prowadnic DYNAPRO są prowadnice DYNAMOOV, które wykorzystywane są do budowy szuflad skrzynkowych o pełnym wysuwie i mniejszym udźwigu do 30 kg. Ze względu na ograniczoną nośność sprawdzą się one w meblach schowkach przeznaczonych do przechowywania lekkich rzeczy. Prowadnice DYNAMOOV mogą być regulowane tylko w jednej płaszczyźnie (góra ? dół), jednak dają możliwość zastosowania dwóch sposobów otwierania: z wykorzystaniem tradycyjnych uchwytów lub na docisk. System TIPMATIC dostępny jest w tym przypadku tylko w wersji bez synchronizatora, dlatego otwieranie odbywa się po przyciśnięciu frontu w jego środkowej części.

Szuflady

Szuflady VIONARO (dostępne w kolorze biały, srebrnym i grafitowym) oparte na prowadnicach DYNAPRO dostępne są w wysokościach 185mm, 121mm, 89mm i 63 mm. Ostatnia z nich powstała, jako szuflada pod piekarnik. Boki i plecy do systemu VIONARO wykonywane są z elementów płytowych o grubości 16 mm.

Prowadnice-i-systemy-szuflad-od-Würth-Polska-2.jpg

Inna propozycja szuflad z metalowymi bokami od Würth Polska, to DWD XP w wersji niskiej 95mm oraz wysokiej z relingami okrągłymi lub prostokątnymi o nośności 40 i 60kg. Dno i plecy szuflady mają  tę samą szerokość, co ułatwia produkcje mebli ? wykonując szufladę nie trzeba przestawiać piły po skończonym cięciu dna szuflady i można przejść od razu do cięcia pleców.
Źródło: Würth

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Gotowe projekty garaży

Gotowe projekty stajni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95