kuchnieportal

Perfekcyjna kuchnia: od projektu do realizacji

Perfekcyjna kuchnia: od projektu do realizacji

Marzysz o pięknej i funkcjonalnej kuchni? Zadbaj o dobry projekt, który będzie bazą do wykonania perfekcyjnego wnętrza. Wraz z ekspertami studia Meble Gal podpowiadamy, jak stworzyć spersonalizowaną i komfortową kuchnię: od projektu do jego realizacji.

Kiedy najlepiej wykonać projekt kuchni?

Najbardziej dogodnym rozwiązaniem jest tworzenie projektu kuchni (lub co najmniej jej planu) już na etapie projektowanie domu. Wówczas możemy poprowadzić przyłącza wodno-kanalizacyjne, gazowe i elektryczne zgodnie z założeniami naszej idealnej kuchni. Natomiast jeżeli projekt wnętrza jest tworzony już po poprowadzeniu elektryki i kanalizacji, musimy dopasować  do nich ustawienie mebli (przede wszystkim stref gotowania i zmywania) bądź liczyć się z dodatkowymi pracami remontowymi.

Sprawdź:

Dlaczego projekt kuchni ma znaczenie?

Projekt pokazuje, jak będzie wyglądać przyszła kuchnia. Na tym etapie można jeszcze łatwo i wprowadzać zmiany, aby stworzyć wnętrze idealnie wpisujące się w nasze oczekiwania. – Podczas prezentacji projektu często krystalizuje się wizja klienta dotycząca wyglądu kuchni. Naszym zadaniem, jako projektantów i wykonawców, jest nie tylko przygotowanie projektu, a następnie jego realizacji. Określamy również wymagania użytkowych, jakie musi spełnić konkretna kuchnia oraz doradzamy w kwestii estetyki i wyposażenia. W ten sposób tworzymy projekt, który godzi oczekiwania klientów z wysoką funkcjonalnością i jest bazą do wykonania idealnego wnętrza – mówi Tadeusz Gal, właściciel studia Meble Gal. –Tak, jak w przypadku jednej z naszych ostatnich prac, za którą byliśmy odpowiedzialni od projektu do realizacji. Naszym zadaniem było przygotować projekt i wykonać meble do przestronnej kuchni. Zaproponowaliśmy trzy realistyczne wizualizacje: dwie w nowoczesnym stylu i jedną w stylu klasycznym. Zależało nam dać klientowi pełny obraz tego, jak może wygląd jego przyszła kuchnia.

Projekt nr 1

Projekt nr 2

Projekt nr 3

Od projektu do realizacji

Inwestorzy zdecydowali się na projekt nowoczesnej kuchni w bieli, dopełnionej dębowymi półkami, blatem i obwolutami mebli. Olejowanie pogłębiło kolor oraz wyeksponowało naturalny rysunek drewna. Uwagę zwracają również modne i pomysłowe detale: wąski regał oraz obniżone szuflady pełniące rolę siedziska.

Projektanci zadbali o liczne schowki, które zapewniają miejsce do przechowywania. Obok siedziska znajduje się szafka o szerokości 80 cm przeznaczona do przechowywania zastawy. Następnie, w szafce zlewozmywakowej, umieszczono wyjezdny kosz z pojemnikami do segregowania odpadów oraz półeczkę na artykułu chemiczne. Także pod płytą grzewczą znajdują się pojemne szuflady. W jednej z nich zamontowano szufladę wewnętrzną z organizerem na sztućce. Dzięki temu rozwiązaniu uniknięto dodatkowych podziałów frontów, a zarazem uzyskano schowek do przechowywania mniejszych rzeczy. Równie praktyczne rozwiązanie zastosowano w przypadku zmywarki – ponieważ jest niższa niż szafki, projektanci umieścili nad nią szufladę na deski do krojenia. Tym sposobem przestrzeń mebli jest w pełni wykorzystana.

  • Sprawdź: Meble GAL, Blok Dobroszyce (woj. łódzkie)

Meble Gal - biała kuchnia z siedziskiem

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

Dlaczego warto wybrać kuchnię na wymiar?

Meble na wymiar, w odróżnieniu od gotowych mebli modułowych, mogą być dokładnie dopasowane do metrażu i kształtu kuchni oraz indywidualnych potrzeb domowników. Dzięki temu wnętrze jest w pełni zagospodarowane oraz gwarantuje ergonomię pracy. – Osoby użytkujące prezentowaną kuchnię są wysokie, w związku z czym zastosowaliśmy szafki dolne o niestandardowej wysokości 97 cm z blatem (typowa wysokość to 86 cm). Okna również osadzono wyżej, dzięki czemu we wnęce okiennej mogliśmy umieścić blat, który zastępuje parapet – mówi Tadeusz Gal. Także piekarnik zamontowano na wysokości umożliwiającej korzystanie z niego w pozycji wyprostowanej. Tym samym projekt mebli kuchennych odpowiada indywidualnym wymaganiom domowników oraz jest jak szyta na miarę ich potrzeb.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95