kuchnieportal

Najnowsze trendy we wzornictwie – dodatki do wnętrz

Najnowsze trendy we wzornictwie – dodatki do wnętrz

Uchwyty, gałki, relingi – pozornie niewidoczne detale, które dobrze dopasowane, są nieodłącznym elementem każdego nowoczesnego wnętrza. Podkreślają jego styl i sprawiają, że staje się naprawdę efektowne. Są także częścią dekoracji. Jak wybrać odpowiednio? Podpowiadamy.

Dodatki do wnętrz

Również producenci zdają się coraz częściej dostrzegać i doceniać możliwości i funkcjonalność elementów wykończeniowych. Dlatego też prezentują ich coraz większą gamę. Innych będzie potrzebował styl skandynawski, a innych wnętrze w stylu włoskiego modernizmu. A przecież to, jaki element dopełnienia wnętrz ostatecznie wybierzemy, będzie rzutować na efekcie końcowym urządzonej przestrzeni.

W GTV doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Ciągle podążamy za najnowszymi trendami. Dzięki informacjom z raportu przygotowanego przez nowojorską firmę Fashion Snoops, zajmującą się branżą wnętrzarską, w naszej ofercie jesień-zima 2019-20 dopasowaliśmy proponowane przez GTV uchwyty do najpopularniejszych nurtów – mówi Bożena Jopek-Brudziana, Product Manager GTV.

Minimalizm po skandynawsku: blisko natury

Spokój, zgoda z naturą, świadome i dojrzałe korzystanie z dobrodziejstw technologii, połączone z troską o środowisko i oczywiście – jasna paleta barw. To klasyczne cechy stylu skandynawskiego, który od kilku sezonów nie przestaje być bardzo popularnym kierunkiem przy wyborze stylu aranżacji wnętrz.

Północna surowość to przede wszystkim proste wzornictwo i oszczędny design. Jej nieodłącznym elementem są naturalne dodatki z drewna lub kamienia, dla kontrastu występujące zazwyczaj w ciemnych, zdecydowanych barwach. Tym, którzy w aranżowanych wnętrzach chcą czuć chłodny i harmonijny powiew Skandynawii i właśnie w nim szukają wyciszenia, polecamy uchwyt Reling RS w kolorze antycznej miedzi albo modele Tivoli i Bagio w odcieniu tytanu. To dla Scandi idealne rozwiązania.

 

Woski modernizm: minimalistyczny maksymalizm lat 50′

Ci zaś, którzy lubią odważne wnętrza, nieoczywiste połączenia i niekonwencjonalne zestawienie wzorów, powinni postawić ma styl włoski. Z roku na rok zyskuje on coraz szersze grono zwolenników. Wśród minimalistycznego maksymalizmu, nawiązującego do mediolańskiego designu z lat 50., czyli geometrycznych form, marmuru, kamieni i kolorowego szkła ? łatwo się jednak zagubić i popełnić błąd. Dlatego, wybierając elementy wykończeniowe, należy tym bardziej zwrócić uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Dobór tych właściwych podkreśli piękno przestrzeni.

Włoski styl lubi się wyróżniać. Mając to na uwadze, zaprojektowaliśmy uchwyty, które są w stanie sprostać tak trudnemu zadaniu. Nasze propozycje – modele Veta, czy Ganza w kolorze połyskującego czarnego chromu ? będą idealnie współgrać nawet z najodważniejszymi wnętrzami – zapewnia Bożena Jopek-Brudziana.

 

Romantyzm rustykalności: vintage zawsze na czasie

W swoim raporcie Fashion Snoops wskazała, że urządzając wnętrza, coraz chętniej sięgamy po styl industrialnej rustykalności. To zaprzeczenie bogatych Włoch i oszczędnego Scandi. Pozornie surowy i dość mroczny styl, wprowadza do wnętrz mnóstwo uroku i naturalności, a czasem wręcz romantyzmu. Niekiedy przywodzi na myśl skojarzenia z domkami z amerykańskich czy brytyjskich prowincji, pełnymi rzemieślniczych dekoracji i mebli z odzysku. Obowiązkowo z ciężkimi dekoracyjnymi belkami stropowymi, stylizowanymi na postarzane drewno i szerokimi, prostymi deskami na podłodze. W takich aranżacjach doskonale sprawdzają się odcienie antycznego srebra. I taki też właśnie kolor mają uchwyty Marsala. Są praktyczne, ale też spełniają się w roli dodatków – nadają meblom charakter vintage. Dla tych, którzy lepiej się czują w cieplejszych barwach, doskonałym rozwiązaniem będą uchwyty Vasto lub Olbia w kolorze mosiądzu. W otoczeniu drewna i dyskretnych świateł rozbłysną pełnią blasku.

W GTV zdajemy sobie sprawę, jak elementy, takie jak uchwyty, wpływają na generalny odbiór przestrzeni. Dlatego projektujemy je tak, aby w stu procentach spełniały oczekiwania naszych klientów i odpowiadały ich potrzebom – mówi Jopek-Brudziana. Nieustannie staramy się podążać za trendami i dopasowywać naszą ofertę do zmieniającego się rynku – dodaje.


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
JOLAka
20 lutego 2019, 11:39
1/0

Minimalistyczny maksymalizm 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95