kuchnieportal

Na co zwrócić uwagę wybierając zlewozmywak do kuchni?

Na co zwrócić uwagę wybierając zlewozmywak do kuchni?

Zlewozmywaki są niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Korzystamy z nich podczas zmywania, gotowania i wykonywania innych prac kuchennych. Oprócz swojej praktycznej roli wpływają również na wygląd wnętrza. Na co zwrócić uwagę wybierając zlewozmywak, aby jak najlepiej spełnił wszystkie stawiane przed nim wymagania? Zobaczmy na przykładzie zlewozmywaków granitowych niemieckiego producenta, firmy Schock. 

Fot. Zlewozmywak granitowy Opus D-150, Schock

  • Jakość

O jakości zlewozmywaka w głównej mierze decydują dwa czynniki: materiał oraz technologia produkcji.  Zlewozmywaki Schock powstają na bazie kwarcu, który jest najtwardszym składnikiem granitu, z dodatkiem akrylu i barwników. Formuła ta została opracowana i opatentowana przez założyciela firmy ponad 35 lat temu. Od tej pory jest sukcesywnie rozwijana i udoskonalana. Potwierdza to m.in. 95 patentów. Ponadto zlewozmywaki powstają w jednym zakładzie w Niemczech, co pozwala na pełną kontrolę nad wszystkim etapami ich produkcji. Jak te elementy przekładają się na codzienne użytkowanie armatury? Sprawdźmy.

  • Funkcjonalność i wygoda użytkowania

Do produkcji zlewozmywaków Schock wykorzystywane są zaokrąglone cząsteczki kwarcu oraz specjalne formy odlewnicze, które zapewniają jednolitą strukturę armatury. W konsekwencji powierzchnia zlewozmywaków jest idealnie gładka a zabrudzenia, nie mając punktów zaczepienia w postaci szczelin i nierówności, toczą się po niej. Zapewnia to ogromną łatwość czyszczenia. Dodatkowo materiał nie przyjmuje zapachów ani nie ulega przebarwieniom. Nie musimy zatem obawiać się, że wylany sok, wino czy inne kolorowe produkty pozostawią trwały ślad na zlewozmywaku. Ponadto produkty Schock są bardzo wytrzymałe na zarysowania, uderzenia oraz działanie wysokich temperatur (na zlewozmywaku możemy postawić garnek nagrzany nawet do 180 stopni C).


Fot. Zlewozmywak Cristadur Lotus C-150, Schock

Na zlewozmywak często odkładamy umyte warzywa, owoce a nawet mięso. Szczególnie w niewielkich kuchniach, w których ociekacz jest wykorzystywany jako dodatkowy blat roboczy. Konstruktorzy Schock wzięli pod uwagę również ten aspekt, wyposażając zlewozmywaki w powłokę antybakteryjną ProHigienic21, która blokuje rozwój drobnoustrojów. Dzięki temu powierzchnia armatury jest higieniczna i bezpieczna dla żywności.

Zarazem produkty Schock charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, co ma niebagatelne znaczenie, kiedy chcemy urządzić praktyczną, trwałą i piękną kuchnię nie nadwyrężając budżetu.

  • Design

Jednak od armatury i innych elementów wyposażenia kuchni oczekujemy nie tylko wysokiej funkcjonalności, ale również interesującego wyglądu. W ofercie Schock znajdziemy zlewozmywaki, które charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz bogatą i niebanalną kolorystyką. Wyróżnikiem kolekcji niemieckiego producenta są m.in. zlewozmywaki w kolorach czerwonym i indygo oraz w wykończeniu Vintage  ? mówi p. Anna Florków. ? Dodatkowo do wyboru mamy modele o różnej budowie, wielkości i sposobie montażu, dzięki czemu każda osoba urządzająca kuchnię bez trudu znajdzie idealny zlewozmywak do swojego wnętrza. 


Fot. Zlewozmywak Signus D-200, Schock 
8.08.2017

3 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Weronika
30 grudnia 2017, 23:02
0/0

Szanowna Redakcjo, czy są dostępne w sprzedaży zlewozmywaki Schock z „miedzianym” wykończeniem (jak na ostatnim zdjęciu, tj.Signus D-200)?

Ira
29 września 2017, 10:32
0/0

dla mnie niestety cena jest głównym wyznacznikiem 🙁 Ale mam nadzieję że na drugą kuchnię uzbieram więcej i będę mogła sobie na taki super zlewozmywak pozwolić

wianki
27 września 2017, 12:41
1/0

Przepiękny jest ten biały zlewozmywak. ciekawe jak z czyszczeniem

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95