kuchnieportal

Kuchnia w industrialnym wnętrzu

Tworzenie mieszkań w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, np. fabrykach lub magazynach to popularny trend inspirowany niezwykłą architekturą takich budynków. Przestronne, surowe przestrzenie dają wiele możliwości aranżacyjnych, jednak najczęściej dąży się do zachowania i podkreślenia ich naturalnych walorów. Duża w tym rola elementów wyposażenia wnętrza, m.in. właściwie dobranych mebli kuchennym. 

Kuchnia industrialna

Charakterystycznym elementem loftów są kuchnie otwarte na salon, dlatego wygląd zabudowy kuchennej ma znaczący wpływ na odbiór całego wnętrza. Niemiecki producent mebli kuchennych na wymiar, firma Nolte Küchen, stworzył projekt Loft, która doskonale współgra z industrialnymi przestrzeniami. Twórcy projektu utrzymali go w barwach nowej linii kolorystycznej Nolte: Castle. Arktyczna biel, szmaragdowe zielenie, błękity i granaty, które wchodzą w jej skład, dobrze współgrają z surowymi i nowoczesnymi wnętrzami.

Kuchnia-w-industrialnym-wnętrzu-Nolte.jpg
Fot. Nolte Küchen

Dominująca część zabudowy kuchennej Loft została wykonana w bieli (Arctic white) i szarości (Quartz grey). Elementem wyróżniającym się na jej tle jest wolnostojaca szafka o wielokolorowych frontach. Stanowi ona radosny i wyrazisty akcent we wnętrzu. Natomiast nowoczesny i dynamiczny design kuchni podkreślają matowe, gładkie fronty z serii Soft Lack. Większość z nich została wyposażona w poręczne uchwyty relingowe.

Wyspa kuchenna ? mebel wielofunkcyjny

Najważniejszym elementem projektu Loft jest duża, dwustopniowa wyspa kuchenna. Nadaje ona kuchni zdynamizowanego charakteru oraz decyduje o jej funkcjonalności. To nowoczesny mebel, na którym można zaaranżować kilka stref użytkowych, m.in. strefę gotowania, przygotowywania posiłków i zmywania. Dzięki zlokalizowaniu ich obok siebie wykonywanie codziennych prac kuchennych jest wygodniejsze i szybsze.

Kuchnia-w-industrialnym-wnętrzu-Nolte-2.jpg
Fot. Nolte Küchen

Wyższa cześć wyspy zwieńczona jest szklanym, ultracienkim blatem o grubości zaledwie 12 mm, który podkreśla jej lekką i nowoczesną linię. Niższa część stanowi dodatkową przestrzeń do przechowywania, a jej blat może być wykorzystany jako półka lub ława do przesiadywania. Dzięki temu wyspa staje się prawdziwym centrum kuchennego życia.

Szuflady bez dna

Wyspę kuchenną w projekcie Loft charakteryzuje bogactwo szuflad, które pomagają utrzymać porządek w jej obrębie. Ich pełen wysuw zapewnia wygodne korzystanie z nich i swobodny dostęp do schowanych w nich rzeczy. Ponadto szuflady od Nolte wytrzymują obciążenia aż do 80 kg. Nawet przy maksymalnym załadowaniu pracują stabilnie i komfortowo.

Kuchnia-w-industrialnym-wnętrzu-Nolte-3.jpg
Fot. Nolte Küchen

Szuflady są również ozdobnym i designerskim elementem wyspy. Zastosowano w nich bowiem dwa, unikatowe koncepty Nolte Küchen: GlasLine oraz ChromLine. GlasLine to połączenie szlachetnego metalu i jasnego, stabilnego szkła. ChromLine wyróżnia się natomiast chromowanymi listwami. Dzięki tym dwóm rozwiązaniom wyspa prezentuje się estetycznie nawet przy wysuniętych szufladach.

Kuchnia-w-industrialnym-wnętrzu-Nolte-4.jpg  Kuchnia-w-industrialnym-wnętrzu-Nolte-5.jpg
Fot. Nolte Küchen                                                                           Fot. Nolte Küchen

Detale kreujące wnętrze

Drugim, ważnym elementem kolekcji Loft, jest wysoka, wolnostojąca zabudowa. Jej zwarta, uporządkowana bryła wprowadza ład do wnętrza i ciekawie kontrastuje z dwustopniową, wyrazistą wyspą. W tej części zlokalizowany jest  piekarnik pod zabudowę oraz liczne szafki, które zapewniają przestrzeń do przechowywania wszystkich niezbędnych kuchni przedmiotów. Dzięki wyposażeniu obrzeży szafek w innowacyjne uszczelki polipropylenowe do wnętrza zabudowy nie przedostaje się kurz, a wszelkie schowany w niej rzeczy pozostają higieniczne i wolne od zarazków.

Kuchnia-w-industrialnym-wnętrzu-Nolte-6.jpg
Fot. Nolte Küchen

Uszczelki wykonane są w kolorze wnętrza zabudowy, a wnętrze dostosowane do barwy frontów – dzięki temu zabudowa zachowuje jednolity i spójny wygląd nawet przy otwartych drzwiczkach. Taka dbałość o detale, charakterystyczna dla marki Nolte, przesądza o doskonałej jakości i perfekcyjnym designie kolekcji Loft.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95