Fot. Kuchnia Tielsa, Alno
Alno od ponad 80 lat współtworzy trendy w meblarstwie, często oferując produkty innowacyjne i zaskakujące. Przykładem tego jest m.in. nowatorski projekt luksusowej kuchni w kształcie statku – ALNOMARECUCINA. To przykład unikalnego designu, w którym połączono oryginalność mebli z ich funkcjonalnością. Ideą projektu jest zachęcenie do odkrywania nowych, kulinarnych lądów oraz podkreślenie roli każdego domownika (podobnie, jak ważny jest każdy członek załogi statku).
Fot. Kuchnia ALNO MARECUCINA, Alno
W ofercie koncernu Alno odnajdziemy również projekty bardziej oszczędne w formie, które powstały w oparciu o nowoczesne trendy wzornicze. Alno tworzy swoje kuchnie wykorzystując różnorodne materiały i wykończenia, dzięki czemu projekty zyskują oryginalny, unikalny wygląd. Obok lakierowanych frontów dostępnych w szerokiej gamie kolorystycznej, odnajdziemy m.in. powierzchnie ze szkła, ceramiki czy wykończone drewnianym fornirem.
- Ceramiczne fronty wprowadzają do wnętrza szyk i nowoczesny design. Mają nierównomierną kolorystykę, przez co nabierają niepowtarzalnego wyglądu. Ponadto fronty są odporne na zarysowania i inne uszkodzenia. W ofercie Alno ceramika występuje w 27 dekorach, zaprojektowanych dla dwóch linii kuchni: ALNOCERA i ALNOSTAR CERA.
- Szklane fronty od Alno to przykład nowoczesnej elegancji w aranżacjach kuchennych. W projektach firmy szkło zestawiono m.in. z metalowymi detalami, drewnianym fornirem i lakierem. Materiał ten wykorzystano w czterech liniach kuchni: ALNOVERA/ALNOVETRINA, ALNOSTAR SATINA, ALNOSTAR SATINA/ ALNOSTAR CLASS i ALNOART PRO.
Fot. Kuchnia ALNO STAR CERA, Alno
Alno proponuje swoim klientom połączenie funkcjonalności i niemieckiej jakości kuchni z elementami sztuki. Sposobem na to są szklane nisze z grafikami, które urozmaicają wygląd mebli. Nisze zostały zaprojektowane przez grafika Hendrika Tuttlies.
Tielsa – inteligentna kuchnia przyszłości
Alno jest również jednym z wiodących producentów rozwiązań do kuchni, w których wykorzystywane są najnowsze technologie. Sztandarowym przykładem tego jest projekt Tielsa. To luksusowe kuchnie przyszłości, które pozwalają stworzyć inteligentne wnętrze elastycznie dostosowujące się do oczekiwań i potrzeb domowników. Ustawieniami kuchni można zarządzać za pomocą przycisków montowanych na blacie kuchennym, aplikacji mobilnej lub sterować za pomocą ? głosu. Użytkownik może regulować wysokość blatów roboczych, uruchamiać urządzenia kuchenne czy sterować światłem i muzyką zdalnie za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej we własnym smartfonie czy tablecie.
Fot. Kuchnia Tielsa, Alno
Innowacje proponowane przez Alno nastawione są również na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa domownikom. Przykładem tego jest system powiadamiania jednostki pogotowia o zasłabnięciu osoby przebywającej w kuchni, wykorzystujący zainstalowany w posadzce czujnik.
Kuchnie, w których obecne są nowoczesne technologie, to luksusowe i kosztowne rozwiązanie. Jednak to, co dzisiaj jest innowacją, za jakiś czas może stać się dostępne dla szerszego grona klientów.
Polecamy:
Dołącz do dyskusji