kuchnieportal
5 5 52

Kuchnia firmy Grodex najlepszą realizacją czerwca!

Kuchnia firmy Grodex najlepszą realizacją czerwca!

Estetyka, funkcjonalność oraz ergonomia – to cechy, które posiada kuchnia firmę Grodex z Rybnika wybrana glosami naszych Czytelników najlepszą realizacją czerwca! Białe fronty oraz wyrazisty, szklany panel w kolorze fuksji nadają wnętrzu eleganckiego i nowoczesnego wyglądu, a przemyślane rozwiązania projektowe decydują o jego wysokiej  funkcjonalności. 

Nowoczesny design
 
Kuchnia firmy Grodex utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce, której dominantą są białe, lakierowane na wysoki połysk fronty MDF. Wraz z ciemnym blatem, sprzętem AGD i zlewozmywakiem granitowym tworzą one eleganckie i wyważone połączenie. Przełamaniem kolorystyki black&white jest szkło Lacobel, którym wykończono ścianę między dolną i górną częścią zabudowy. Wybór szkła w kolorze fuksji to udany zabieg aranżacyjny, dzięki któremu kuchnia zyskała lekki, świeży oraz wyrazisty wygląd. Intensywna barwa szkła równoważona jest przez stonowaną biel mebli, w wyniku czego całość tworzy harmonijną kompozycję.
 
W zwycięskim projekcie wykorzystano nowoczesne produkty wiodących marek, które nadają zabudowie równie estetyczny wygląd wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przykładem tego są szuflady TANDEMBOX Antaro firmy Blum. Szuflady Antaro są wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Ich cechą charakterystyczną jest perfekcyjne wykończenie. Wszystkie elementy TANDEMBOX Antaro są do siebie kolorystycznie dopasowane, dzięki czemu nawet po wysunięciu szuflady kuchnia zachowuje elegancki wygląd. Dodatkowo, możliwość ich regulacji w 3 płaszczyznach zapewnia optymalny układ szczelin.

Kuchnia-firmy-grodex-najlepszą-realizacją-czerwca.jpg
Fot. Szuflada TANDEMBOX Antaro, Blum 
 
Ergonomiczna i komfortowa przestrzeń
 
Kuchnia firmy Grodex jest przykładem umiejętnego połączenia ergonomii i nowoczesnego designu.  Zabudowa została ustawiona w kształt litery U, który pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Płyta indukcyjna, zlewozmywak i lodówka także zostały usytuowane zgodnie z zasadami ergonomii, tworząc tzw. trójkąt roboczy  (oznacza to, że droga którą pokonujemy między urządzeniami tworzy boki figury). Taki rozstaw sprzętów gwarantuje komfort pracy w kuchni.  
?

Przykładem optymalnego wykorzystania przestrzeni jest również blat roboczy, który wypełnia wnękę okienną i zagospodarowuje miejsce standardowo zarezerwowane dla parapetu. „Taki sposób montażu blatu powiększa przestrzeń roboczą w kuchni oraz pozwala uniknąć problemu z estetycznym i spójnym z resztą wystroju wykończeniem strefy okiennej” – mówi p. Wojciech Grodecki, właściciel studia Grodex.

Kuchnia-firmy-grodex-najlepszą-realizacją-czerwca-2.jpg
 
Ponadto pojemne szuflady zapewniają dużo miejsca do przechowywania, dzięki czemu zyskujemy więcej wolnej powierzchni na blacie – wszelki przedmioty można łatwo schować wewnątrz zabudowy, przez co nie ograniczają one jego powierzchni.
Szuflady wyposażono dodatkowo w nowoczesne systemy organizacji wewnętrznej, takie jak podblatowe kosze cargo czy wkłady na sztućce Scoop II firmy Peka. Dzięki nim przestrzeń mebli jest dobrze zagospodarowana i uporządkowana, a każda rzecz ma swoje ustalone miejsce. W kuchni wykorzystano okucia firmy Blum, które gwarantują stabilną pracę szuflad oraz płynne otwieranie frontów.
 
Kuchnia w dobrym świetle
 
Ciekawym elementem kuchni jest jej oświetlenie. Głównym jego źródłem są lampy rozmieszczone na suficie, które oświetlają całe wnętrze. Część z nich zamontowano bezpośrednio nad blatem roboczym, dzięki czemu dobrze rozjaśniają jego powierzchnię. Ich funkcjonalnym i estetycznym dopełnieniem jest podszafkowe oświetlenie LED umieszczone w dnie szafek wiszących. Diody LED dodatkowo oświetlają blat i tworzą estetyczne efekty świetlne. Sterowane są za pomocą włącznika ruchowego, który rejestruje ruch w pomieszczeniu i na tej podstawie włącza lub wyłącza diody.

Kuchnia-firmy-grodex-najlepszą-realizacją-czerwca-3.jpg
 
Kuchnia firmy Grodex pokazuje, jak na niewielkiej przestrzeni można funkcjonalnie i estetycznie zaaranżować przestrzeń, która będzie wizytówką całego domu.
 

3 komentarze
Agnieszka
22 września 2015, 11:33
4/0

To moja kuchnia , zapraszam na fb o info 🙂 Agnieszka Wojak

Ania
15 lipca 2015, 09:49
5/0

Co to za rolety (firma/model/kolor)? Wyglądają pięknie!

Ela
10 lipca 2015, 17:42
5/0

Fajna, można sobie pomarzyć 🙂

Dołącz do dyskusji