kuchnieportal

Duże zlewozmywaki – alternatywa dla zmywarki, pomoc dla miłośników gotowania

Duże zlewozmywaki – alternatywa dla zmywarki, pomoc dla miłośników gotowania

Głównym kryterium wyboru zlewozmywaka jest jego funkcjonalność i dostosowanie do potrzeb domowników. Jeżeli rezygnujemy ze zmywarki, a jednocześnie posiadamy liczną rodzinę lub często zapraszamy gości dla których lubimy gotować, pomocny będzie duży i komfortowy zlewozmywak. Ułatwi on nie tylko zmywanie, ale również wykonywanie innych prac kuchennych. Ważny jest przy tym metraż wnętrza – obszerna strefa zmywania najlepiej sprawdzi się w przestronnych kuchniach. Jakie są walory dużych zlewozmywaków, kiedy warto się na nie zdecydować i jakie modele mamy do wyboru? 

Zlewozmywak dwukomorowy – komfortowa alternatywa dla zmywarki

Niektórzy z nas świadomie rezygnują z posiadania zmywarki na rzecz dużego i funkcjonalnego zlewozmywaka. Modele dwukomorowe są doskonałym wyborem, jeżeli w naszym domu brudzi się wiele naczyń, a przy tym posiadamy wystarczająco dużą kuchnię. Obszerne komory pozwolą umyć nawet duże przedmioty, np. garnki czy brytfanny. Ponadto będą one stanowiły wygodną przestrzeń do składowania talerzy i szklanek, które nie mogą być natychmiast umyte. Naczynia nie będą wówczas zalegać na blacie roboczym czy stole i naruszać estetyki wnętrza.

Duże_zlewozmywaki_alternatywa_dla_zmywarki_pomoc_dla_miłośników_gotowania_3.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Horizont N-200, Schock

Przykładem komfortowego i nowoczesnego zlewozmywaka dwukomorowego jest model Horizont N-200 firmy Schock – wiodącego producenta zlewozmywaków granitowych klasy premium. Jego dwie, ergonomiczne komory ułatwią wygodne mycie naczyń oraz zapewnią dużo przestrzeni do dyskretnego przechowywania zabrudzonych szklanek czy talerzy.

Zlewozmywak półtorakomorowy z ociekaczem – sprzymierzeniec każdego kucharza

Zlewozmywaki póltorakomorowe z ociekaczem nie tylko usprawniają mycie naczyń, ale również są wygodnym zapleczem podczas przygotowywania posiłków. Mniejsza komora zapewnia przestrzeń m.in. do wygodnego płukania warzyw i owoców czy rozmrażania mięsa. Nowoczesna powłoka ProHygienic2, w którą wyposażone są zlewozmywaki Schock, blokuje powstawanie i rozwój bakterii na ich powierzchni. Dzięki temu są one higienicznie czyste i bezpieczne dla żywności. Ponadto ociekacz świetnie zastępuje suszarkę do naczyń, a także może służyć jako przedłużenie blatu roboczego.

Duże_zlewozmywaki_alternatywa_dla_zmywarki_pomoc_dla_miłośników_gotowania.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Signus D-150, Schock

Duże zlewozmywaki mogą zostać wyposażone w dodatkowe akcesoria, dzięki którym praca przy nich będzie jeszcze bardziej efektywna i wygodna. Szklane lub drewniane deski zamienią zlewozmywak w dodatkowy blat roboczy, a dopasowane rozmiarowo koszyki do odsączania produktów czy wkładki ze stali nierdzewnej ułatwią mycie pożywienia.

Standardowe wymiary zlewozmywaków półtorakomorowych z ociekaczem Schock wynoszą 1000×500 mm (przeznaczone są one do szafek 60cm). Wyjątkami są zlewozmywaki: Signus D-200 (1160×50), Manhattan D-150 (770×510 mm), Mono D-150 (860×510 mm), Typos D-150s (860×435 mm) oraz narożne Genius C-150 (1105×520 mm), Lotus C-150 (1082×575 mm), Primus C-150 (1002×500 mm) i Signus C-150 (979x500mm).

Duże_zlewozmywaki_alternatywa_dla_zmywarki_pomoc_dla_miłośników_gotowania_2.jpg
Fot. Zlewozmywak granitow Manhattan D-150, Schock

Zlewozmywaki Schock są produkowane z bardzo wytrzymałego materiału. Jego receptura została opracowana i opatentowana ponad 35 lat temu przez założyciele firmy, Fryderyka Schocka. Od tej pory jest ona cały czas udoskonalana wyznaczając najwyższe standardy w klasie zlewozmywaków premium. Na czym polega wyjątkowość materiału zlewozmywaków Schock? Powstaje on z połączenia wyselekcjonowanych, zaokrąglonych cząsteczek kwarcu, który jest najtwardszym składnikiem granitu oraz z najwyższej jakości akrylu i pigmentów. Taki skład zapewnia zlewozmywakom wyjątkową odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak i szkodliwe działanie barwników, chemikaliów i promieni UV a także gwarantuje im nienaganny wygląd przez długi czas.

Duży zlewozmywak – duża ozdoba

Oferta Schock pozwala na wybór zlewozmywaka nie tylko funkcjonalnego, ale również doskonale wyglądającego. Duże modele, które z powodzeniem zastępują zmywarkę, są widocznym elementem kuchni, dlatego ważny jest ich dopracowany styl. Zlewozmywaki niemieckiego producenta, dzięki swojemu nowoczesnemu designowi i ciekawemu wzornictwu, stanowią estetyczny element wnętrza. Dostępne są one w bogatej palecie barw, m.in. w modnej bieli, szarościach i beżach, eleganckiej czerni oraz energetycznej czerwieni. Wyjątkowo szeroki wybór kolorystyczny sprawia, że zlewozmywaki można swobodnie dopasować do wyglądu każdej kuchni.

Duże_zlewozmywaki_alternatywa_dla_zmywarki_pomoc_dla_miłośników_gotowania_6.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Waterfall D-150, Schock

 

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95