kuchnieportal

Drzwi przesuwne – poznaj ich zalety i zastosowania!

Drzwi przesuwne – poznaj ich zalety i zastosowania!

Zastanawiasz się nad wyborem drzwi przesuwnych do swojego mieszkania? Wraz z ekspertem firmy GTV przygotowaliśmy krótki przewodnik po tego rodzaju wyposażeniu wnętrza, który ułatwi ci podjęcie decyzji. Poznaj zalety, różne zastosowania oraz szerokie możliwości aranżacyjne, jakie zapewniają drzwi przesuwne.

Zalety drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne dają nam znacznie większe możliwości aranżowania wnętrza, niż tradycyjne modele skrzydłowe. Podczas otwierania nie kolidują z meblami, dzięki czemu możemy ustawić szafę, komodę czy regał nie zważając na układ drzwi. Dodatkowo zabierają znacznie mniej miejsca, dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku małych czy wąskich salonów. Natomiast montując drzwi przesuwne w dużym pomieszczeniu, podkreślimy jego metraż i zyskamy jeszcze więcej wolnej przestrzeni. Równocześnie zapewniają one możliwość wykonania szerszych i większych przejść, co poprawia komfort użytkowania salonu, nie zaburzając jego proporcji.

Nie mniej istotny podczas aranżowania wnętrza jest wygląd wykorzystywanych elementów. Drzwi przesuwne otwierają przed nam wiele wariantów wystroju.

Polecamy:

Bo wnętrze musi być ładne!

– Z użyciem systemu QUANTUM drzwi przesuwne wykonamy z płyty grubości od 16 do 28 mm. Możemy także stworzyć konstrukcję nośną opartą o ramę aluminiową (najlepiej z rączek symetrycznych ARCO lub FALDA) z dowolnym wypełnieniem 4 lub 10 mm – rekomenduje Joanna Repko, Starszy Specjalista ds. Marketingu w firmie GTV.

Szerokie możliwości wykończenia drzwi przesuwnych sprawiają, że z łatwością dopasujemy je do różnych aranżacji. Jeżeli wybierzemy wypełnienie w kolorze ściany,otrzymamy jednolitą i minimalistyczną powierzchnię. Możemy zastosować odwrotny wariant, czyli skontrastować drzwi oraz ścianę. W ten sposób wnętrze nabierze wyrazistości. A jeżeli chcemy spersonalizować kuchnię czy salon i nadać im indywidualny charakter, zastosujemy szklany panel dekoracyjny łączony z płytą meblową.

Drzwi przesuwne

Fot. System przesuwny ARCO, GTV

Dla osób ceniących nowoczesne, proste wzornictwo firma GTV proponuje jeszcze jedno zastosowanie systemów przesuwnych, które jest interesującą alternatywą dla tradycyjnych frontów meblowych. – Coraz częściej projektanci i architekci wnętrz polecają drzwi przesuwne jako zamknięcie szafek telewizyjnych, bibliotek, półek czy regałów. Minimalistyczna, oszczędna forma rączki systemu NOVO S estetycznie eksponuje front – szczególnie, że system ten umożliwia zastosowanie dwóch materiałów w jednym skrzydle drzwi przesuwnych (płyty o grubości 18 mm lub szkła o grubości 4mm). Równocześnie nowoczesna, stylowa i ergonomiczna rączka zapewnia wygodny pochwyt i komfortowe otwieranie – poleca Joanna Repko.

Systemy przesuwne w roli ściany

Systemy przesuwne nie tylko zastępują tradycyjne drzwi, ale również pozwalają dzielić wnętrze na strefy. Jeżeli w salonie jest wnęka, z pomocą systemów przesuwnych wydzielimy dodatkowe pomieszczenie w jego obrębie. We wnęce możemy urządzić mini gabinet, biblioteczkę czy garderobę, które oddzielimy od reszty pokoju ruchomym skrzydłem. Ponadto takie rozwiązanie sprawdzi się do przysłonięcia półki z dokumentami czy innymi prywatnymi rzeczami, których nie chcemy eksponować.

Drzwi przesuwne docenią również osoby pracujące w domu, dla których salon to prywatny gabinet. Wykorzystując system VISTA na bazie ramy aluminiowej nasze biurko możemy urządzić nawet w szafie i przysłaniać je zawsze, kiedy pojawi się taka potrzeba (np. podczas wizyty gości).– Do pracy możemy wrócić w dowolnym momencie bez konieczności każdorazowego porządkowania biurka, kiedy chcemy zrobić sobie przerwę w pracy – mówi ekspert firmy GTV. W przypadku systemu VISTA rolę drzwi może pełnić nie tylko płyta meblowa, ale również szkło, które ma funkcję dekoracyjną.

Drzwi_przesuwne

Fot. System przesuwny VISTA, GTV

Drzwi przesuwne to niezastąpione rozwiązanie również w kawalerkach, gdzie salon jest jednocześnie sypialnią i jadalnią. Wykorzystując systemy jezdne wydzielimy z pomieszczenia strefę sypialnianą – wystarczy przysłonić łóżko drzwiami, aby stworzyć intymne i oddzielone od reszty salonu miejsce wypoczynku.

Kuchnia otwarta czy zamknięta? Aranżuj zgodnie z potrzebą chwili

Bardzo popularnym elementem współczesnego budownictwa są kuchnie otwarte na salon. W takim układzie architektonicznym strefa kuchenna współtworzy reprezentacyjną część mieszkania. Jednocześnie nie przestaje być pomieszczeniem roboczym służącym przygotowywaniu posiłków i wykonywaniu innych prac, którym towarzyszy bałagan czy hałas. Drzwi przesuwne pozwalają nam pogodzić reprezentacyjny charakter kuchni z jej roboczą funkcją. Ich wykorzystanie umożliwia szybkie i sprawne przearanżowanie pomieszczenia – w ciągu kilku sekund możemy dysponować kuchnią zamkniętą albo otwartą na salon. Sami decydujemy – w zależności od potrzeb chwili – jaki układ jest najlepszy.

3.01.2018


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Dodomek
26 lutego 2018, 09:05
3/0

Do małych pomieszczeń drzwi przesuwne są ok pod wieloma względami ale jak jest przestrzeń to nie ma co. W dużych pomieszczeniach tradycyjne drzwi uchylne sprawdzą się lepiej.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95