kuchnieportal

Modna kuchnia 2018 – przegląd nadchodzących trendów

Modna kuchnia 2018 – przegląd nadchodzących trendów

21 września zakończyły się targi mebli kuchennych Haüsmesse w Löhne, podczas których zaprezentowano trendy wnętrzarskie nadchodzącego sezonu. W czasie targów niemieccy producenci otwierają swoje fabryki i hale ekspozycyjne, przedstawiając najnowsze kolekcje mebli. Jakie kuchnie będą wiodły prym w 2018 roku? Zobaczmy na przykładzie firmy Nolte Küchen, jednego z czołowych producentów mebli kuchennych.

Kuchnie otwarte na salon są modne od wielu sezonów. Obecnie projektanci nie tylko otwierają kuchnię, ale coraz bardziej scalają przestrzeń roboczą i dzienną. To nakłada bardzo duże wymagania względem wyglądu mebli kuchennych, które współtworzą reprezentacyjną część domu. Temu celowi służą, jak zawsze dopracowane i przemyślane, zestawienia materiałów oraz kolorów. Często zaskakujące i nieoczywiste lecz przyciągające wzrok oraz budzące uznanie. Do tego niezwykła dbałość o detale i innowacyjne rozwiązania. Takie będą modne kuchnie 2018 roku.

Modna_kuchnia_2018.jpg

Fot. Kuchnia z linii Flair/Ferro

Modna kuchnia 2018: nowe, niepowtarzalne materiały

W kuchni 2018 roku znane materiały pojawiają się w zupełnie nowej odsłonie. Metal, który dotychczas gościł w kuchennych aranżacjach przede wszystkim w postaci dodatków, teraz posłużył jako tworzywo na fronty kuchenne. Nolte zaprojektowało unikalną linię FERRO wykończoną lakierem ferromagnetycznym z drobinkami metalu, dostępną w dwóch wersjach kolorystycznych: ciemnoniebieskiej stali oraz stali kortenowskiej (czyli trwale rdzewiejącej). Możemy łączyć je z frontami z naturalnego forniru: Legno i Nature, frontami lakierowanymi: Soft Lack i Nova Lack, szklanymi frontami Glas Tec Plus i Glas Tec Satin oraz cementowymi frontami Portland.

  • Nowatorskie meble kuchenne 2018. Metalowe fronty FERRO, oprócz swojej podstawowej roli, mają inne pomysłowe zastosowanie. Za pomocą magnesów możemy przypinać do nich karteczki z wiadomościami dla domowników, zdjęcia czy listę z zakupami!
Modna_kuchnia_2018_Nolte_Kuchen

Fot. Kuchnia z linii Ferro/Nova Lack

Kolekcję FERRO uzupełnia linia frontów METAL o wyglądzie szarej stali (kolor Steel Grey) oraz miedzi (kolor Copper oxide). Wiernie imitują one prawdziwy metal zarówno pod względem wyglądu, jak i struktury. Tak perfekcyjna reprodukcja pozwala uzyskać modny, industrialny charakter wnętrza przy niższym budżecie. Wszystko dla jeszcze większej swobody projektowania! Fronty Metal możemy łączyć z laminowanymi frontami o wyglądzie drewna: Artwood, frontami z lakierowanego laminatu: Feel i Lux, frontami Corona imitującymi szkło oraz frontami Stone o wyglądzie kamienia i betonu.

Modna kuchnia 2018: industrialne akcenty w trendach

  • Modne kuchnie 2018 – trendy: metal i inne elementy o industrialnym charakterze to jeden z hitów aranżacyjnych kolekcji na 2018 rok.

Metalowe fronty to nie jedyna propozycja Nolte utrzymana w industrialnym klimacie. Nowością jest również korpus w kolorze betonu, który wraz z frontami z linii Stone o takim samym dekorze tworzą monolityczną, surową bryłę. Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna strona korpusu mają identyczny wygląd, co przykuwa wzrok oraz podkreśla jednolity wygląd szafki.

Modna_kuchnia_2018.jpg

Fot. Kuchnia z linii Stone (kolor Beton)

Bardzo nowoczesny wyraz kuchni nadają również industrialne regały i otwarte półki. To element, który był mocno akcentowany już w poprzednim sezonie, jednak teraz zyskał nową odsłonę. Metalowe półki wyposażono w pojedyncze, przesuwne fronty, których płożenie możemy swobodnie zmieniać i zakrywać wybrane fragmenty regału.

Industrialne inspiracje Nolte uzupełnia nowy wzór niszy ściennej w kolorze rdzawej stali (Rusty-Steel). Sprawia ona wrażenie niedoskonałej i nadszarpniętej przez upływ czasu, co doskonale oddaje industrialny charakter wnętrza.

Ciemne kuchnie nadal w trendach 

Najnowsze trendy kuchenne są kontynuacją, a zarazem rozwinięciem tego, co mogliśmy oglądać w tym i poprzednim sezonie. Nadal prym wiodą ciemne i eleganckie kolory, które tworzą kuchnię o niezwykłym charakterze. Nolte Küchen poszerzyło swoją ofertę o 4 linie frontów, w których dominują ciemne barwy. Oprócz wspomnianych metalowych wariantów FERRO i METAL, w kolekcji niemieckiego producenta pojawiły się linie:

  • Integra – fronty o matowym wykończeniu dostępne w bieli oraz w dwóch odcieniach szarości. Ich wyróżnikiem są wpuszczane do wewnątrz ergonomiczne uchwyty.
  • Flair – fronty wykończone lakierowanym laminatem w czarnym kolorze. Do wyboru mamy dwie wersje krawędzi: o wyglądzie mosiądzu lub stali nierdzewnej.
Modna_kuchnia_2018.jpg

Fot. Kuchnia z linii Integra

Ponadto o nowe odcienie szarości wzbogacono również linie frontów Manhattan, Nova Lack oraz Sigma Lack.

Co ciekawe, mimo dominacji ciemnych barw (oraz bieli, która zawsze jest dobrą bazą dla aranżacji), Nolte zaproponowało swoim klientom również nowe, kolorowe odcienie frontów. Linię matowych lakierów Home uzupełniono o jasny żółty (Ginster) oraz dwa odcienie zieleni (Avocado i Olive). Harmonizują one z innymi kolorami z palety Castle, która jest bardzo ciepła i nastrojowa.

Drewno? Modne, naturalnie!

Nolte Küchen rozbudowało swoją ofertę frontów inspirowanych naturą. Nietuzinkową propozycją niemieckiego producenta jest nowa linia Timber, w której znalazły się dwa warianty frontów w dębowym dekorze. Timber oferuje dużą swobodę projektową, ponieważ sami wybieramy kierunek rysunku słojów: poziomy lub pionowy. Co więcej, możemy dowolnie łączyć z sobą oba warianty, tworząc niepowtarzalne kompozycje.

Modna_kuchnia_2018.jpg

Fot. Kuchnia z linii Timber

27.09.2017

10 komentarzy

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Rafał
28 czerwca 2018, 18:07
4/2

Tak

ModneAle
19 stycznia 2018, 14:45
1/3

Ciekawe jak to wychodzi cenowo. Mimo wszystko jest to imitacja kamienia bądź spieków kwarcowych, które wyglądają o wiele bardziej naturalnie.

Rozwiązanie dla średniej klasy, czyli równie dobre 🙂

pakO
7 stycznia 2018, 17:50
8/2

…są to tak zwane kuchnie bezokapowe… 😉

Mysza
23 listopada 2017, 12:15
3/5

Z tych nadchodzących trendów najbardziej pasują mi szarości.Coś pomiędzy bielą a czernią, wychodzi na to że nie lubię rzucać się w oczy z aranżacją.I tak jak @stara – myślę,że najważniejsza jest wentylacja i wydajny okap. Jeszcze cichy.

stara
25 października 2017, 09:52
11/7

Cóż z nowoczesnego stylu,nowoczesnych rozwiązań ,gdy nie ma miedzi to się.. siedzi!

Michał
3 października 2017, 13:08
9/7

Taką drewnianą zabudowę chętnie bym sobie w sypialni postawił

Mari
2 października 2017, 13:15
12/2

Piękne, chociaż osoboiście wolę bardziej klasyczne wnętrza

Mar.
28 września 2017, 16:24
8/6

ja nie mogę się doczekać, aż będe mógł zobaczyć to wszystko w salonach na ekspozycji. Czekam niecierpliwie

kama
28 września 2017, 11:22
8/4

Mi bardzo podobają się fronty z wpuszczonymi uchwytami

Bibi
27 września 2017, 15:53
10/5

Lubię industrialny styl, nowe trendy są dla mnie 😉

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95