kuchnieportal

Co kryje wnętrze szuflady? Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania, które warto poznać.

Co kryje wnętrze szuflad nowoczesnych mebli kuchennych i jakie rozwiązania oferują nam w tym zakresie producenci? Bogatą ofertę nie tylko funkcjonalnych ale i estetycznych pomysłów na wyposażenie i wykończenie szuflad znajdziemy w kuchniach firmy Nolte. Nowoczesne meble powinny być bowiem zarówno praktyczne, jak i piękne w każdym szczególe, również i w tym niewidocznym na pierwszy rzut oka. Dobrym tego przykładem są meble kuchenne niemieckiego producenta. 

Kuchnia Nolte
Fot. Nolte Küchen.

System cichego domykania – Silent Comfort

Nasze meble możemy wyposażyć w nowoczesne technologicznie rozwiązania, które np. zapobiegają konsekwencjom niekontrolowanych, przypadkowych zamyknięć się szuflad. Rozsypane sypkie proukty spożywcze czy potłuczone butelki – takich wypadków z pewnością unikniemy jeśli nasze meble będą posiadać odpowiednie systemy takie jak np. Silent Comfort w kuchniach Nolte. Opatentowane przez niemieckiego producenta rozwiązanie gwarantuje bezpieczne, praktycznie bezdźwięczne zamykanie się szuflad w meblach Nolte. Producent zadbał o poczucie naszego komfortu, kiedy przebywamy i pracujemy w kuchni. Każda kuchnia jest w dużej mierze obszarem przede wszystkim roboczym, w którym komfort wykonywanych czynności powinien być podniesiony do maksimum. Do takiego komfortu znacznie przczyniają się szuflady. Nie wystarczy, że będą one pojemne i trwałe – muszą być również ciche, domykać się sprawnie, praktycznie w sposób automatyczny. Zapewnia to system cichego, bezpiecznego domykania Silent Comfort.

Nowe, bardziej pojemne szuflady

Pojemne, duże szuflady w nowoczesnych kuchniach mają za zdanie usprawniać prace w kuchni. W nich powinniśmy zmieścić wszystkie produkty spożywcze i sprzęty wykorzystywane na co dzień w naszych domach do przyrządzania posiłków. Jednym z innowacyjnych pomysłów firmy Nolte jest zastosowanie wysokich, pojemnych szuflad, specjalnie zaprojektowanych do przechowywania bardzo wysokich i ciężkich produktów – na takie produkty zazwyczaj brakuje miejsca w standardowych meblach kuchennych. W ofercie firmy Nolte znajdziemy meble kuchenne wyposażone min. w szuflady o wysokości 450 mm i udźwigu 80 kg. Takie szuflady są wstanie pomieścić nawet tak cięzkie produkty jak skrzynki z wodą.

Kuchnia Nolte pojemne szuflady
Fot. Nolte Küchen.

Wyposażenie szuflad – wkłady i podziałki

Aby uniknąć czasochłonnego szukania sprzętów i produktów spożywczych a tym samym usprawnić prace kuchenne, warto zaplanować stałe miejsce dla każdego przedmiotu wykorzystywanego w kuchni. Meble kuchenne Nolte wyposażone są w różnego rodzaju systemy organizacji szuflad. Są to różnego rodzaju wkłady i podziałki wykonane z pięknych i trwałych materiałów, od litego buku po metaliczne i aluminiowe. Pozwalają na uporządkowanie akcesoriów i bezpieczne przechowywanych przyrządów kuchennych. Dzięki tym przemyślanym rozwiązaniom nawet łatwo tłukące się przedmioty takie jak talerze lub szklanki  nie przesuwają się we wnętrzu szuflady i są idealnie zabezpieczone. Każdy produkt ma w tak wyposażonej  kuchni swoje stałe miejsce i łatwo go znaleźć.  

Kuchnia Nolte szuflady
Fot. Nolte Küchen.

Szczelność szuflad Nolte

Zarówno z punktu widzenia higieny, jak oszczędności naszej pracy istotne jest, aby na akcesoriach kuchennych i produktach spożywczych przechowywanych w szafkach i szufladach mebli nie osiadał kurz. Płukanie pod bieżącą wodą za każdym razem przechowywanych we wnętrzu szuflad przedmiotów ? – tego można uniknąć. Meble kuchenne Nolte są idealnie szczelne. Producent pomyślał o dodatkowych uszczelkach, dzięki którym do wnętrza mebli nie przedostaje się kurz. Uszczelki te wykonuje się zawsze pod kolor wnętrza szuflad (wnętrze szuflad jest z kolei w standardzie zawsze dopasowane pod kolor frontu mebli). W tym przypadku dobrze przemyślana dbałość higienę prac kuchennych a więc o nasze zdrowie, wychodzi naprzeciw gustowi klientów i idzie w parze z estetyką.

Kuchnia Nolte szuflady
Fot. Nolte Küchen.

Unikalna kombinacja szkła i metalu – GlasLine

Wnętrze szuflad powinno stylistycznie komponować się z całością mebli. Przykładem dbałości o estetykę i wysoka jakość materiałów stosowanych do wykończenia mebli znajdziemy w kuchniach Nolte. W ofercie niemieckiego producenta znajduje się min. ciekawe estetycznie rozwiązanie, które szczególnie pasuje do nowoczesnych mebli czyli Glas Line. Są to eleganckie, nowoczesne ścianki boczne w szufladach będące połączeniem dwóch materiałów: szkła i metalu. Kombinacja polega na tym, iż u góry znajduje się szlachetne, przezroczyste, trwałe szkło; elementy metalowe sytuują się natomiast u dołu (rozwiązanie to stosowane jest w szufladach o  o wysokości 300 i 450 mm).

Uchwyty dopasowane do sprzętu AGD marki Siemens

Każda kuchnia może być pomieszczeniem bardzo indywidualnym – możemy sprawić sobie meble kuchenne na wymiar, dostosowane specjalnie do naszych oczekiwań i preferencji. Szafki i szuflady w meblach kuchennych na wymiar Nolte można wyposażyć np. w uchwyty relingowe, które są idealnie dopasowane do urządzeń zabudowy marki Siemens. Jeśli cenimy sobie sprzęt AGD tego producenta, wybór mebli kuchennych Nolte z uchwytami dopasowanymi stylistycznie do produktów marki Siemens jest idealnym rozwiązaniem. 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95