kuchnieportal

3 nowoczesne kuchnie z oryginalnymi detalami od studia Kuchnie Pinio

3 nowoczesne kuchnie z oryginalnymi detalami od studia Kuchnie Pinio

Wygląd kuchni ma dla nas coraz większe znaczenie. Dbając o ich funkcjonalność i estetykę, dużą uwagę zwracamy również na detale. Słusznie, bo to one nadają ostateczny charakter wnętrzu i wyróżniają je spośród innych aranżacji. Zobaczcie 3 nowoczesne realizacje studia Kuchnie Pinio (woj. śląskie), w których piękny design połączono z ciekawymi rozwiązaniami.

Nowoczesna kuchnia bez górnej zabudowy

Co nas inspiruje w tej kuchni?

  • Zabudowa słupkowa ujednolicona ze ścianą.
  • Rezygnacja z górnych szafek na rzecz efektownego oświetlenia.

Kuchnie Pinio - nowoczesna kuchnia

Elegancki połysk w towarzystwie industrialnej cegły – tak interesujące i nieoczywiste połączenie nadało kuchni piękny, oryginalny wygląd. Wnętrze bazuje na ponadczasowym i zawsze modnym duecie bieli oraz czerni. Fronty mebli wykończono lakierem w połysku a blat wykonano z ciemnego granitu, który dzięki swoim doskonałym właściwościom ułatwia wykonywanie prac kuchennych. Bez obaw możemy na nim kroić czy odłożyć na niego ciężki i gorący garnek. Przy regularnej impregnacji blat zachowa niezmieniony wygląd przez wiele lat. Ponadto połączenie lakierowanych frontów z granitem nadaje kuchni luksusowy wygląd.

W kuchni zrezygnowano z szafek wiszących, które zastąpiono pojemną zabudową słupkową wypełniającą całą ścianę. Liczne półki, lodówka oraz szuflada chłodnicza zapewniają dużo miejsca do przechowywania. Tym samym brak górnych szafek nie zmniejszył funkcjonalności kuchni. Co więcej, w ten sposób uzyskano wrażenie lekkości oraz wyeksponowano dekoracyjny okap i oświetlenie nad blatem. Oświetlenie wykonano z listwy aluminiowej z diodami LED, skierowanymi w dół i w górę. – Warto zwrócić uwagę również na płytę indukcyjną marki FULGOR licującą z blatem  o nietypowej szerokości 100 cm – mówi Małgorzata Sułek, właścicielka studia Pinio. – Zadbaliśmy, aby wymiary okapu odpowiadały płycie i tak wybraliśmy model o szerokości 110 cm. Dzięki temu precyzyjnie pochłania opary i bardzo dobrze oczyszcza powietrze podczas gotowania.

Dbałość o detale, dopasowanie kolorystyczne i wzornicze pozwoliły stworzyć bardzo eleganckie, nowoczesne oraz przyjemne w odbiorze wnętrze.

Polecamy:

 

Meble kuchenne „szyte na miarę” wnętrza

Co nas inspiruje w tej kuchni?

  • Perfekcyjne dopasowanie mebli do wnętrza: niestandardowa wysokość jednego ciągu szafek.
  • Fronty o podwyższonej odporności na zabrudzenia.

Kuchnie Pinio - nowoczesna kuchnia w szarości

W 2018 roku ciemne kolory ponownie przewodzą w trendach. Kolejna z realizacji firmy PINIO bazuje na modnym, szarym odcieniu. Fronty wykonano na bazie płyty MDF PerfectSense Matt firmy EGGER. Właściwości płyty PerfectSense sprawiają, że na powierzchni nie pozostają odciski palców, co znacząco zmniejsza konieczność czyszczenia. Blaty laminowane pochodzą od tego samego producenta – projektanci wybrali wariant o wyglądzie drewna, który pięknie ociepla aranżację i dodaje jej naturalnego uroku. Część frontów wyposażono w uchwyty listwowe współgrające z nowoczesnym wzornictwem mebli, a w pozostałych zastosowano systemy wspomagania otwierania.

Polecamy:

Kuchnie Pinio - nowoczesna kuchnia w szarości

Okno w kuchni jest bardzo nisko osadzone. Wymagało to od nas umieszczenia szafek pod nim na nietypowej wysokości. Pozostałe dwa ciągi szafek mają sandrową wysokość – wyjaśnia Małgorzata Sułek.  – Meble wykonywane na wymiar to najlepszy wybór, jeżeli w kuchni znajdują się niestandardowe elementy. Jako wykonawcy możemy niemal w pełni dopasować zabudowę do wymagań wnętrza.

Całość dopełnia ciemne AGD i armatura. Większość urządzeń to produkty marki Samsung, z wyjątkiem okapu Elica. Wszystkie sprzęty mają lustrzane wykończenie, dzięki czemu tworzą jednolity zestaw.

 

Nowoczesna kuchnia z pomarańczową nutą

Co nas inspiruje w tej kuchni?

  • Wyrazisty, pomarańczowy panel ścienny.
  • Połączenie dwóch materiałów w jednym froncie.
  • Harmonia uzyskana mimo wyrazistych detali.

Kuchnie Pinio - pomarańczowa kuchnia

Ostatnia kuchnia to prawdziwa gratka dla miłośników oryginalny wnętrz. Jej aranżacja wymagała od projektantów dużego wyczucia i smaku, ale efekt końcowy zachwyca. Obok uniwersalnej szarości i forniru pojawia się wyrazisty, pomarańczowy panel ścienny. Pomarańcz jest bardzo wymagającym kolorem, jednak wprowadzony z umiarem, w postaci jednego czy kilku detali, ożywia wnętrze i dodaje mu radosnego charakteru – mówi Małgorzata Sułek.

W kuchni połączono dwa rodzaje frontów MDF: fornirowane i lakierowane. W niektórych wykorzystano oba materiały: ich bazę stanowi lakierowany MDF, wzbogacony fornirowanymi uchwytami w formie frezów. Ten dekoracyjny element to kolejny wyróżnik kuchni; detal, który nadaje jej niepowtarzalnego wyrazu.

Kuchnie Pinio - pomarańczowa kuchnia

Dolną zabudowę zwieńcza blat kwarcowy firmy Hoder, który, podobnie jak wspominany granit, ma bardzo dobre właściwości użytkowe. Do tej kuchni zaproponowaliśmy nietypową, szarą płytę indukcyjną firmy AEG dopasowaną kolorystycznie do blatu – mówi Małgorzata Sułek.

Kuchnię od strony salon zamyka barek dopasowany do wyglądu zabudowy. Podobnie, jak stół i stolik w części jadalnianej – spójność wszystkich elementów stworzyła elegancką bazę dla pomarańczowe panelu i  pozwoliła w pełni wydobyć jego dekoracyjne atuty.

Kuchnie Pinio - pomarańczowa kuchnia

 

15.01.2018

3 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Tomek
4 marca 2018, 19:25
2/0

Ładne uchwyty wyfrezowane. Nie każdy potrafi 😉

Ada
30 stycznia 2018, 10:49
10/1

@Monia R trochę przesadziłaś. No chyba że Ci za takie wpisy płacą 😉 Niemniej jednak fajne kuchenki – pozytywne wrażenie

Monia R
19 stycznia 2018, 23:04
3/6

Wszystkie kuchnie zaprojektowane i wykonane przez firmę PINIO są po prostu piękne i niezwykle funkcjonalne a ta z pomarańczową nutą kładzie na kolna każdą panią domu. Sprawia wrażenie nieustająco płonącego domowego ogniska. brawo
„PINIO ” jesteście bezkonkurencyjni .

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95